Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Sobota 3.1.2004
Svátek má Radmila
  Výběr z vydání
 >MEJLEM: Vtip
 >POSTŘEH: O předení
 >MOBY DICK: Návrat Juniora
 >SPORT: Konečné řešení na dosah
 >POLITIKA: Kontury roku 2004
 >RECESE: Tři géniové a jedna génijka
 >NÁZOR: První novoroční projev prezidenta.
 >NÁZOR: Galerie našich prezidentů aneb Nadějné poselství Václava Klause
 >SVĚT: Předvánoční plavba 3.: protivné souvislosti s terorismem
 >FEJETON: Všem ženám pro potěchu srdce
 >SVĚT: Jak se žije, jí a pije ve Vídni
 >SVĚT: Jak vypadá oslava Nového roku v Chicágských ulicích
 >SVĚT: Předvánoční plavba 2.: vstříc k nizozemským državám
 >ŠAMANOVO DOUPĚ: Šťastný a veselý rok 1914!
 >POSTŘEH: O zámku

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Zábava  
 
3.1. SPORT: Konečné řešení na dosah
Griminski

(gri) Po procesech s vedením Mezinárodního olympijského výboru a zrušení všech ostatních sportovních federací nastal čas dokončit čistku také na jednotlivých národních úrovních. To uvedl včera v Aténách předseda Organizace za vyřazení slova Sport ze slovníku myslícího člověka (OVSSSMČ) José Chrabalakis. Chrabalakis, který se výraznou měrou zasloužil o udělení trestu smrti bývalému předsedovi MOV J.A. Samaranchovi, dále na tiskovce uvedl, že jeho boj neskončí, dokud bude v parku, na hřišti, na sjezdovce či v tělocvičně sportovat poslední člověk. Důrazně napomenul také čelné představitele těch států, které ani tři roky po zařazení sportovců do kategorie nejnebezpečnějších extrémistických skupin na světě nebyly schopny s tou odpornou čeládkou razantně zatočit.
OVSSSMČ proto od února začne do jednotlivých států vysílat svá speciální komanda určená pro boj ve sportovních zařízeních. Jednotky, tvořené elitními oddíly armád členských států OSN jsou v činnosti již od počátku loňského roku, kdy bylo třeba za pomoci vojenského letectva a obrněných vozidel eliminovat newyorský maratón, jehož se zúčastnilo na dva miliony běžců z celého světa. Díky dobře koordinované akci přišli o život pouze tři členové posádky bitevního vrtulníku, zasaženého raketou z jednoho doprovodného vozidla. Všichni z přeživších stopětasedmdesáti maratonců byli uvězněni v internačním táboře na Kanárských ostrovech, kde byli připoutáni na lůžka a krmeni pouze tlustým masem. Úspěšný byl také červencový zásah britských ponorek proti tajné regatě poblíž španělských břehů. Do cíle tehdy doplula jen jediná loď, jejíž posádka se hned po zásahu torpédem vzdala pobřežní policii.
Předseda se zmínil také o problémech, které operaci Zlatá medaile hrozí. Vyjádřil své obavy, že nejtěžší boje budou patrně svedeny s asociacemi sportovních střelců, motoristických, leteckých a bojových sportů. Čtyři komanda se ve filipínské džungli také cvičí v boji s orientačními běžci, kteří zatím ruce zákona úspěšně unikají.
"Nicméně jsem přesvědčen, že jak otevření odpůrci tak i ilegální horský odboj budou poraženi do konce roku 2004," uzavřel předseda OVSSSMČ.
Další články tohoto autora:

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku