Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Pondělí 5.1.2004
Svátek má Dalimil
  Výběr z vydání
 >FEJETON: Inteligentní intelektuálové
 >POLITIKA: Evropská konventitida - krize politického konstruktivismu
 >REFORMA: Pán bůh s námi a Špidla pryč.
 >SVĚT: Nový rok v Nepálu
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Vítejte po svátcích
 >PSÍ PŘÍHODY: Jaký pán, takový a tak dále
 >FEJETON: Po vánocích jako po výprasku
 >VĚDA: Globální oteplování neexistuje
 >NÁZOR: Novoroční Sedmička, opět zklamání pro voliče roku 2004.
 >SVĚT: Zajímavosti kolem srbských voleb.
 >NÁZOR: Není svatého lidu!
 >MEJLEM: Vtip
 >POSTŘEH: O předení
 >MOBY DICK: Návrat Juniora
 >SPORT: Konečné řešení na dosah

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Politika  
 
5.1. REFORMA: Pán bůh s námi a Špidla pryč.
JITA Splítková

S úderem věžních hodin, oznamujících rok 2004, začala reforma, kterou vypracovala naše podivná vláda, tvářící se jako vláda levicová a dokonce sociálně-demokratická, ale ve skutečnosti protisociální. Vládní reforma leckoho podusí a někoho i udusí, a to nejen zvýšenou sazbou DPH, ale hlavně daněmi a ještě víc pojistným. Tato vláda zcela vědomě likviduje střední třídu a namísto, aby redukovala zbytečné výdaje, podkope daňovou politikou svoji ekonomiku a přihraje pracím "načerno", podvodům v účetnictví a dalším levotám (nebo to bude spíš obrana proti takovémuto "totalitnímu státu"?), následkem toho všeho ekonomika půjde do útlumu. A lidi?
Divím se, že Špidlu a spol. nepronásledují duchové již zemřelých sociálních demokratů. A na bývalého politika Zemana mám vztek jen z jediného důvodu, totiž že tohoto člověka protlačil k moci a utekl na Vysočinu.
Teď má Špidla celé království a je podporován mnoha svými nohsledy, i těmi, kterým naopak on leze do "krajiny sedací" (není to jen Velký bratr za oceánem, ale možná ještě víc státní byrokracie, která zde tradičně vládne), vede, možná na zakázku či příkaz, naše "bory šumící po skalinách a zemský ráj to napohled" do pekel vznikajících velkých sociálních rozdílů, chudoby, nevzdělanosti a následné vysoké kriminality a shora požehnaného policejního státu, závislého na nějakém "bratru" (jedno jakém) a církvi (která se lidem místo chleba sama ráda nabídne a za poslušnost a loajalitu jim třeba i ten chleba dá).
K těmto jednotlivým bodům situace, kam nás vláda vede, snad netřeba nic dodávat; o tom, že v roce 2004 vzroste nezaměstnanost, sníží se podpora kultury a vědy i vzdělání, snad ví každý.
O "nezávislosti" vlády svědčí i případ nákupu stíhaček - Vláda nechala z podnětu trpasličí a víceméně již propříště nezvolitelné US-DEU otevřená vrátka americkým F-16, i když už se v odborné komisi rozhodlo o Gripenech (i z tohoto případu je jasné, kdo vlastně vládne a další věcí je, proč ty stroje vlastně kupovat, když máme "holou sedínku").
A aby se snad náš národ nevzdělával samostatně a nehledal si sám nezkreslené informace, které mu žádná "veřejnoprávní" masmédia, či zavedené "kamenné" tiskoviny nepřinesou, tak naše požehnaná, sociálně se tvářící vláda zdraží i Internetové připojení.
Ovšem policie, které utíkají delikventi jak kuřátka z hnízda, dostane pro změnu přidáno a naopak horníci, o kterých se stalo bontonem říkat, že to jsou vyžírky a socialistický přežitek, budou postupně likvidováni. Ono je pro "naše podnikatele" v těžebním průmyslu jednodušší doly zlikvidovat, zásoby v nich uložené nenávratně zasypat a znehodnotit, horníky propustit a uhlí dovážet z Polska, kde se bude těžit pořád (asi to tak po prodeji všech dolů dopadne). Podnikání v těžařství není totiž jednoduchá záležitost a podnikatel musí v rámci této oblasti znát mnoho technických aspektů a samotná těžba musí být bezvadně zajištěná. Prostě - zisk z dolů sice není malý, ale náročně se získává.
A ti "správní a spravedliví", kdož hovoří o hornících jako o vyžírkách - ať si jdou sami vlézt do "díry" a pak uvidí, jaké to ve skutečnosti je...
Nejen horníci, i učitelé, malí podnikatelé, pracovníci v kultuře, zdravotní sestry a další… si také mohou jít zakoupit flašinet a přivydělávat si třeba na Karlově mostě (pokud by je tam místní mafie pustila).
Ono je logické, že policie bude v ČR mít vyšší platy, než zaměstnanci ve školství nebo oni zmiňovaní horníci - vždyť koho si na nespokojené učitele a horníky apod. stát povolá?
Další trestuhodností Špidlovy vlády a všech předešlých "demokratických" je ožebračování střední třídy a její postupná likvidace daněmi (teď bude např. i malý podnikatel platit minimální předepsanou paušální daň - ministerstvo financí minimální daň spočítalo na 8430 korun ročně pro bezdětného živnostníka a na 750 korun ročně pro podnikatele se dvěma dětmi. MF při výpočtu vyšlo z loňské průměrné mzdy 15.707 korun z- http://www.ucetnisvet.cz/article.php?id=3066). Bez této vrstvy obyvatelstva nemůže fungovat žádný demokratický stát, ale stane se postupně policejní (až fašistickou) diktaturou a loutkovou republikou, protože jeho ekonomika se stane závislou na jiných zemích - bude muset totiž vše dovážet. Právě střední třída vytváří levné služby pro domácí obyvatelstvo, potraviny, i pracovní příležitosti (podnikatelé).
Likvidací střední třídy, kdy budou existovat na jedné straně chudí a hodně chudí a na druhé velmi bohatí a úzká vrstva oligarchie, dojde mj. k likvidaci odbytu většiny druhů zboží, dále ke stagnaci výzkumu a vývoje a k všeobecnému poklesu vzdělanosti (již dnes dochází k silnému potlačení základní výuky např. matematiky a dějepisu). Střední třída - tj. malí podnikatelé, inteligence, ale i např. nástrojaři a odborní dělníci - ti společně vytvářejí materiální hodnoty, naplňují státní kasu a také nakupují a majoritně vytvářejí budoucí odbytové možnosti pro další produkty. Jen boháči skutečně odbyt nevytrhnou (pokud se nejedná o zlaté vodovodní kohoutky a auta na zakázku).
Střední třída s sebou nese výrazné prvky samostatnosti a osobní svobody, že by zde byl důvod, proč u žádných diktátorů i státní byrokracie není v lásce?

Vypadá to, že lidé, kteří brzy po naší "Sametovce" hovořili o tom, že ČR se stane Disneylandem Evropy a USA a také zdrojem levných nevzdělaných pracovních sil, nebyli blázny, za které jsem je vždy pokládala. Všechny vlády k tomuto cíli úspěšně náš stát směrovaly a směrují, o bývalém prezidentu ani nemluvím.
Abych nehovořila jen "černě", jsou i věci, které u nás vzkvétají - např. kriminalita, nehodovost na silnicích, prostituce, počet sebevražd, vzájemná nevraživost, domácí násilí, brutalita delikventů, množství odposlechů, drzost fašistických šlechtických rodů (důkaz - kauza Kinský, Mansfeldové…) a sudeťáků (důkaz - otevření kanceláře landsmanšaftu v Praze hned vedle senátu ČR a Parlamentu, aktivní politici jako Ruml, Mareš a další a také zástupci katolíků se účastní všech akcí landsmanšaftu), snaha katolické církve o rekatolizaci ČR (důkaz - vymáhání exkluzivní smlouvy s Vatikánem, která je má upřednostnit vůči všem ostatním církvím, snaha znovu postavit mariánský sloup na Staroměstském náměstí, proniknutí kléru a katolického obzvlášť do "veřejnoprávní" TV, která zahajuje zprávy v této zemi s ateistickou většinou populace zprávou o papeži - pokud tento něco učiní nebo káže, dává náboženské pořady ve výhodné vysílací době a vysílá všemožné bizarní náboženské akce a to i v přímých přenosech a jako hlavní vánoční pořad zařazuje jistě "velmi sváteční a optimistickou" Apokalypsu z bible. V rámci diskusních stolů také preferuje nábožensky resp. prosudetsky zanícené publicisty a jiné odborníky) … a to je ta země Česká, země Česká domov můj.
Která z politických stran měla heslo: Kdo, když ne my? Kdy, když ne teď ? Nyní opět aktuální.

Shrňme si tedy - co nás čeká? Na nemocenskou bude už od ledna mnohem méně peněz než dosud. Živnostníci (OSVČ) začnou odvádět vyšší minimální pojistné. Budou muset platit minimální daně z příjmů, i když budou ve ztrátě, či jejich zisk bude jen malý - cca 8430 Kč. Pro podnikatele bude zvýšeno důchodové a zdravotní pojistné (minimální zálohy na sociální a zdravotní pojištění, které se musí platit od ledna 2004, budou cca 1070 Kč na zdravotní a cca 1200 na sociální).
A ještě jedna změna - od příštího roku už musí platit sociální pojištění všichni OSVČ (pokud dotyčný není současně zaměstnancem, důchodcem nebo studentem), doposud to bylo nutno platit až od určité hranice příjmu OSVČ.

Dále zdraží od 1.1.:
* telefonování z pevných linek i mobilů, internet
* služby realitních kanceláří
* právní a účetní služby
* daňové poradenství
* zpracování dat
* pronájem osobních aut
* vodou ředitelné barvy a laky
* bionafta a bioplyn
* výrobky z recyklovaného papíru
(k dalšímu zvýšení DPH pak dojde od 1. května)
Zcela nad rámec reformy se zvýší účty za energie. Například elektřina podraží od ledna pro domácnosti v průměru o 3,8 a plyn o zhruba 3 procenta… Jo, "to byly časy, když to stálo za h***o", copak se bude volat na Václaváku teď? Máme holé řitě? Ale máme zatím aspoň svobodu to volně křičet - tedy než na špatně placené křiklouny přijde dobře placená policie a rozpráší je na pokyn shůry.

Slyšela jsem ve frontě na poště názor pána středních let, že tihle demokratičtí politici, jelikož tam nejsou na tak dlouho, jako bývali komunističtí politici, tak musejí "hrabat" rychleji, nežli "hrabali" politici a funkcionáři za "totáče". Není na tom něco? Co na to, národe?

Kde domov můj - státní hymna České republiky
( text: Josef Kajetán Tyl, hudba František Škroup )

Kde domov můj, kde domov můj ?
Voda hučí po lučinách, bory šumí po skalinách
V sadě skví se jara květ, zemský ráj to napohled!
A to je ta krásná země, země česká - domov můj!
Země česká, domov můj
Další články tohoto autora:
JITA Splítková

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku