Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Středa 7.1.2004
Svátek má Vilma
  Výběr z vydání
 >EKONOMIKA: Koruna vůči dolaru posiluje na historická maxima
 >SPOLEČNOST: Causa Goldflam
 >EKOLOGIE: Věda o globálních změnách klimatu
 >MROŽOVINY: Evropa v mlze
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Na tři krále o hodinu dále
 >PSÍ PŘÍHODY: Kauza zmrzlých uší
 >NÁZOR: Emigranti mediálně a umělecky vytváření
 >FEJETON: "Queen Mary 2 potopena !!!"
 >PŘÍBĚH: Nepochopitelný
 >POSTŘEH: O velikosti
 >SVĚT: Předvánoční plavba 5.: Kostarika bez armády a diktatury
 >GLOSA: INDOŠ se moc nepovedl, ať žije INDODO !!
 >MEJLEM: Vtip
 >ARCHITEKTURA: Tajuplné pražské ghetto
 >FRANCIE: Kde ty hroby jsou, kde jsou ti vojáci ?

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Bartovy příhody  
 
7.1. PSÍ PŘÍHODY: Kauza zmrzlých uší
Ondřej Neff

Patnáct stupňů mrazu, tolik ukazoval dnes ráno teploměr u mých dveří! A Bart, co na to říkal? Řeč jeho těla naznačovala maximální radost. To nic neznamená, Bart jásá při každé procházce za libovolného počasí ve kteroukoli denní nebo noční dobu.

Vyrazili jsme, on nahý, j zabalený do všeho co mi padlo pod ruku. Na hlavě plstěný australský klobouk, dárek od Steve Proška. Po deseti metrech - začaly mi zvonit uši!
Zádumčivě jsem hleděl na plandavé Bartovy slechy. Jejich plocha je jistě desateronásobná, navíc jsou tenčí, takže lépe promrznou. Co když mu ztuhnou a zůstanou trčet do prostoru jako pokroucené trosky gramofonové desky?
Za těchto úvah jsme postupovali ledovým povětřím. S Bartovými ušisky se nedělo nic nepatřičného, moje uši pálily a zvonily. Měl jsem sto chutí udělat obrátku a jít nazpět. Nepsaná společenská smlouva pána a psa však musí platit za každého počasí. Jen málokdy jsme se za těch osm let, co spolu na procházky chodíme, vrátili předčasně!
Než jsme došli k bodu obratu, moje uši se aklimatizovaly a přestaly pálit. I to mě plnilo uspokojením. Kdybych byl podlehl a vrátil se, ošidil bych Barta o radostnou probíhačku ve zmrzlém sněhu.
A sebe bych připravil o radost, již zakoušíme, když překonáme pokušení podlehnout lenosti, pohodlnosti, pokušení vydat se tou snadnější cestou.
Teď jsme oba doma, v teplíčku. Nevím jak Bart, ale já jsem rád, že mě nikdo nepokouší, abych se zase vypravil ven zkoušet mravní kvality - a adaptabilitu uší.


Další články tohoto autora:
Ondřej Neff

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku