Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Středa 7.1.2004
Svátek má Vilma
  Výběr z vydání
 >EKONOMIKA: Koruna vůči dolaru posiluje na historická maxima
 >SPOLEČNOST: Causa Goldflam
 >EKOLOGIE: Věda o globálních změnách klimatu
 >MROŽOVINY: Evropa v mlze
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Na tři krále o hodinu dále
 >PSÍ PŘÍHODY: Kauza zmrzlých uší
 >NÁZOR: Emigranti mediálně a umělecky vytváření
 >FEJETON: "Queen Mary 2 potopena !!!"
 >PŘÍBĚH: Nepochopitelný
 >POSTŘEH: O velikosti
 >SVĚT: Předvánoční plavba 5.: Kostarika bez armády a diktatury
 >GLOSA: INDOŠ se moc nepovedl, ať žije INDODO !!
 >MEJLEM: Vtip
 >ARCHITEKTURA: Tajuplné pražské ghetto
 >FRANCIE: Kde ty hroby jsou, kde jsou ti vojáci ?

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Zábava  
 
7.1. GLOSA: INDOŠ se moc nepovedl, ať žije INDODO !!
Vít Blaha

Lobbystické skupiny pohybující se v okolí naší vládní koalice se činí. Projekt stíhá projekt a po bohulibě znějícím INDOŠi (nebo-li soudně prošetřovaném INternetu DO Škol) byla naší vládě předhozena další hezky vypadající plyšová hračka , kterou jsem si sám pro sebe pracovně nazval INDODO (INternet DO Domácností).

Telecom je léta kritizován za blokování rozvoje Internetu v České republice. Vysoké ceny za dial-up, nezavedení paušálního poplatku za připojení a tragická technická úroveň ADSL jsou hlavními důvody oprávněných stížností. To co není největší operátor "přes dráty" ochoten zprovoznit - paušál na web - vesele nabízí mobilní operátoři. E-ministr Vladimír Mlynář sice paušál přislíbil, ale znáte to, slibem neurazíš, takže další rok za námi a paušál nikde.. Mlynářem navržený a Grossem schválený Gabriel Berdár, šéf Českého Telecomu přišel do našeho polostátního molochu z počítačové firmy DELL. Proto snad ani nepřekvapí, že Telecomem navržený projekt INDODO se netýká žádného ze shora zmíněných problematických bodů , ale daňového zvýhodnění nákupu počítačů.

Klasicky socialistické nesystémové řešení. Místo zlevnění přístupu na web a možnosti cenově přístupného paušálního připojení kdekoliv po republice, přichází "dominantní operátor" s návrhem na daňové dotace do zcela jiného sektoru. Předkladatelům se patrně zdá, že chudí výrobci počítačů jsou ti co potřebují z našeho rozpočtu nějakou tou miliardou zadotovat . Už se těším až na babičku koupím nový počítač. A v okamžiku prosazení podobné taškařice se i druhá etapa hry na Reformu veřejných financí - Boj s šedou ekonomikou jeví úplně jinak.

"...Zdroj týdeníku EURO hovoří o tom, že právě materiál o možnosti rozšíření využívání internetu v Česku je důvodem nebývalé e-mailové korespondence mezi generálním ředitelem Telecomu Gabrielem Berdárem, premiérem Špidlou, ministrem financí Bohuslavem Sobotkou a ministrem informatiky Vladimírem Mlynářem..."

Jen bych rád věděl jestli na dodávku těch správných INDODO vhodných PC vypíše stát podobně zábavnou soutěž jako na INDOŠ ? Myslíte, že by nám to pan e-ministr Mlynář zase nějak vysvětlil ?

Související webové odkazy na stránce autora.

Vít Blaha, 5. ledna 2004, blaha@angle.cz, www.angle.cz
Další články tohoto autora:
Vít Blaha

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku