Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Pátek 9.1.2004
Svátek má Vladan




  Výběr z vydání
 >ODBORY INFORMUJÍ: Mlynář skoro nekontroluje Českou poštu
 >PENÍZE: Co nás v roce 2004 čeká a nemine I.
 >TERORISMUS: Nač ten pokřik okolo cest do USA?
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Zlatá padesátá - Na tři krále
 >PSÍ PŘÍHODY: Jak mi dala Šogo zabrat
 >VÍKENDOVINY: Na obzoru plachta bílá - jsou to uši krokodýla!
 >POSTŘEH: O viselcích
 >SVĚT: Bushova iniciativa co udělat s ilegály
 >GLOSA: Případ Antl.
 >Případ Absolon: vzorový pachatel Pechanec
 >EKOLOGIE: Lidé bojují proti úložišti.
 >FEJETON: U stolu se toho řekne nejvíc
 >POLEMIKA: Proč má kůň černou moč
 >ŠAMANOVO DOUPĚ: Mrznou vedle nás
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Za roboty do Brna

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Zábava  
 
9.1. GLOSA: Případ Antl.
Václav John

Tento člověk začal hrát vysokou hru. Tvářil se jako český Catani, ale skončil jako správný český Honza. Ale to je jen jedna stránka věci.

Vystupoval jako tvrdý muž na straně spravedlnosti, nechal se fotografovat s pistolí, mediálně- zdůrazňuji mediálně- se tvářil jako principiální bijce zločinců, a přesvědčil o tom nejen čtenáře bulvárních novin, ale i některé politiky. Jak je dnes asi ministrovi vnitra, policejnímu prezidentovi a dalším podobným. Udělali z něj náměstka policejního ředitele, on se převlékl do zásahové kombinézy, a asi při vědomí jak mu sluší, se opil a způsobil dopravní nehodu. Samozřejmě si nenechal vzít krev a raději včas zmizel z policejní služby. Pak, dobře poučen chováním správných a opravdových zločinců, si nevyzvedával po potřebnou dobu úřední obsílky. Takže dnes bylo rozhodnuto, že žádný přestupek nespáchal.

Závěry z jeho kauzy jsou ale dva. Jeden je nepodstatný a nedůležitý. To je ten, že tento člověk je lidský póvl, kterému se jen jistý čas dařilo dobře se přetvařovat a ohlupovat své okolí.

Druhý je podstatný a důležitý. A to ten, že příslušné úřednictvo zase spolehlivě selhalo. Nedokázalo, ani nechci uvažovat o cílené neochotě, drobného přestupkáře dohnat a potrestat.
Zbývá nám jen doufat, že se příslušná státní zástupkyně na tento problém opravdu důkladně podívá. Jejich postih, tedy úředníků, a hlavně obecná náprava, je to hlavní na této kauze. Vždyť v republice není třetina řidičů-opilců vůbec postižena.

Ještě poznámka na okraj. Telekom je téměř státní firma, a navíc se snaží vystupovat jako seriózní společnost. Jak může její bezpečnost zajišťovat člověk s tak "kvalitní" morálkou?




Další články tohoto autora:
Václav John

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku