Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Sobota 10.1.2004
Svátek má Břetislav
  Výběr z vydání
 >NÁZOR: Maladaptivní sklony věčných klausobijců
 >DETEKTIVKA: Člověk a osud
 >POSTŘEH: O mobilování
 >MOBY DICK: Válené kolegyně, válení kolegové
 >MEJLEM: Ohlasy a názory čtenářů
 >ODBORY INFORMUJÍ: Mlynář skoro nekontroluje Českou poštu
 >PENÍZE: Co nás v roce 2004 čeká a nemine I.
 >TERORISMUS: Nač ten pokřik okolo cest do USA?
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Zlatá padesátá - Na tři krále
 >PSÍ PŘÍHODY: Jak mi dala Šogo zabrat
 >VÍKENDOVINY: Na obzoru plachta bílá - jsou to uši krokodýla!
 >POSTŘEH: O viselcích
 >SVĚT: Bushova iniciativa co udělat s ilegály
 >GLOSA: Případ Antl.
 >Případ Absolon: vzorový pachatel Pechanec

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Společnost  >>  Mejlem  
 
10.1. MEJLEM: Ohlasy a názory čtenářů
Jiří Hrdlička

Dovolím si odpovědět na některé otázky pana Hrušky z jeho článku Proč má kůň černou moč:

Kdo musí dodat do státního rozpočtu více než 30 tisíc Kč na každých 100 tisíc nepřiznaného příjmu?
Zeptejte se těch kteří neplatí, já platím daně poctivě a pěkně mě to štve, když vidím, jak se s nimi hospodaří.
-
Proč na jedné straně máme výhrady k úrovni výuky na některých školách nebo zdravotní péče, ale jako jeden muž a žena se postavíme proti zrušení nevyužité školy nebo nemocnice?
Jaká jsou kritéria nevyužitelnosti? Kdo je stanovuje?
-
Proč lidé, kteří špatnou organizací zdravotnictví nejvíce trpí (jeho zaměstnanci, naříkající na nízké platy) nikdy nepředložili žádný návrh na řešení problémů?
Ať každej dělá to co umí, ať lékaři kvalitně léčí, sestřičky kvalitně ošetřují a ti kteří chod zdravotnictví řídí a organizují ať to dělají také kvalitně. Kvůli tomu jsme přece volili poslance do parlamentu, kvůli tomu přeci byla jmenována vláda, z¨tak ať, do prdele, vládne! A mýlíte špatnou organizací trpí nejvíce pacienti.
-
Proč považujeme za oprávněné, když taxikáři (horníci, zemědělci, obchodníci aj. ) okrádají zákazníky (požadují výhody, dotace nebo omezení pro konkurenci), protože se jich tolik na současném trhu neuplatní?
Já to za oprávněné nepovažuji. Nicméně jistě máte v kapse nějaké řešení pro jiné uplatnění oněch nadbytečných zemědělců a horníků na trhu práce. Sem s ním!
-
Proč nechceme podpořit zvýšení platů policistů, když většina z nás není ochotna jejich odpovědnost a riziko převzít? Není to jistě snadné rozhodnout se v několika vteřinách, zda má policista riskovat život svůj nebo život gaunera, který ho ohrožuje nebo který ohrožuje někoho jiného.
Kdo na to nemá, tak ať to prostě nedělá. To je otázka profesionality o které se mnohdy dá dosti účinně pochybovat. A nevěřím, že když se policistům zvýší plat, tak že se tím zkvalitní jejich práce. Akorát se k policii bude hlásit ještě více lidí jejichž kvalita bude pochybná.
-
Kdo z nás si troufne odmítnout nabídku snížení pokuty bez bloku?
Jezdím tak, abych pokutu nedostal, a když už, tak tomu policajtovi tu radost neudělám. ze stejného důvodu jsem odpověděl na předchozí otázku záporně.
-
Kdo nezná nikoho, kdo si s hrdostí nechal vyplatit neoprávněné nemocenské dávky nebo se mu podařilo obelstít finanční úřad?
Připouštím, že takoví jsou, ale já fakt nikoho takového neznám.
-
Proč nepodporujeme úředníky při správném plnění jejich úkolů, kterými by měli šetřit veřejné i naše prostředky a proč tak snadno přejdeme jejich špatný výkon, když bychom si na ně mohli oprávněně stěžovat?
Jinými slovy - Proč nepodporujete chirurga, aby vám správně odoperoval žlučník?. Netušil jsem že ti úředních potřebují mojí podporu k tomu, aby dělali to co dělat mají.. Jinak ale popularita televizních pořadů jako je Občanské judo, Klekánice apod. svědčí o snaze oprávněně si stěžovat ale i také o efektivnosti těchto snah.
-
Proč si nevážíme některých rozhodnutí, ke kterým nás donutí "Brusel" v našem vlastním zájmu, ačkoliv bychom se sami na ně nezmohli?
Která rozhodnutí máte na mysli?
-
Proč neusilujeme o to, abychom bruselské byrokraty přesvědčili, že jejich požadavky jsou nesmyslné a škodí i jim samým?
Už jste někdy nějakého byrokrata o něčem takovém přesvědčil? Už jste někdy vůbec nějakého byrokrata o čemkoli přesvědčil? Vyprávějte nám o tom? Ukažte jak se to dělá?
-
Proč se nám objevuje pěna u úst při zmínce o platech lidí, jejichž práci bychom dělat nechtěli a často ani nemohli?
Já na rozdíl od vás takto závistivý nejsem. Ale máte pravdu. Krást a tunelovat bych asi fakt nechtěl a ani nemohl. Ovšem kdo vydělává poctivě, tomu naopak všechna čest. Důvod k pěně u úst nenacházím
-
Proč nepožadujeme, aby lidé, dobře placení z veřejných prostředků, odpovědně vykonávali svoji práci?
Nic jiného si nepřeji, poraďte jak tento požadavek efektivně realizovat, když jste tak chytrej.
-
Proč odbory usilují o omezení prodeje ve dnech pracovního klidu, když většině zákazníků tato možnost vyhovuje, místo prosazování vyšších příplatků nebo práva práci v neděli odmítnout, zakotveného v kolektivní smlouvě?
Protože jsou hloupé.
-
Proč nám vadí přiložit prst na scanner na svrchovaném území zastupitelského úřadu země, která i nás chrání před osudem sebevražedného atentátníka, pokud chceme nebo musíme letět za oceán?
Mě by to nevadilo, toto opatření zcela chápu.

MUDr. Jiří Hrdlička
hrdlicka@nemcb.cz


Další články tohoto autora:
Jiří Hrdlička

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku