Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Čtvrtek 15.1.2004
Svátek má Alice
  Výběr z vydání
 >EVROPA: Východ vrací úder
 >POLITIKA: Za popularitu komunistů mohou i české televize
 >PRAHA: Democracy Extravaganza
 >GLOSA: Na piráty tvrdě
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Škola života v KFC
 >PSÍ PŘÍHODY: Jedna psí tragédie
 >NÁZOR: A konzervativci mají vždy jasno…
 >EKONOMIKA: V letošním roce úroky v tuzemsku porostou
 >VÍKENDOVINY: Na obzoru plachta bílá - jsou to uši krokodýla!
 >NÁZOR: Inteligentní a umělý prostor
 >MEJLEM: Vtip
 >MÉDIA: Tolik povyku kolem zločinců z Thajska
 >FOTOGRAFIE: S Pýchou do nového roku
 >PENÍZE: Auto na splátky - leasing nebo spotřebák?
 >TÉMA: Kdo profitoval z nelegálního používání software ?

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Politika  
 
15.1. NÁZOR: A konzervativci mají vždy jasno…
Karel Novák

Jako bublinky z dětské hračky zvané Bublifuk splaskla bublina, že komunisté chtěli vyhodit do vzduchu památník obětem komunismu v Praze na Petřinách 11.října 2003, kterou tak pilně do světa roznesli pravičáci. Vše je jinak. Památník a mnoho dalších objektů, soch a kolejí má na svědomí všední starší důchodce, který podle informací, které novináři získali od jeho sousedů, byl podivín a v žádném případě to nebyl komunista. Tento důchodce, když ho policisté dopadli při činu, se pobodal do krku a v neděli umřel ve Vojenské nemocnici ve Střešovicích. Proč to dělal, si vzal do hrobu, prý byl plný nenávisti k současné společnosti po tom, co byl propuštěn z práce v ČKD.
Šílenec, který si sám z vlastních rukou zvolil svůj trest. O jeho vině není pochyb a sám se svým sebevražedným aktem doznal. Vina by mu byla v každém případě dokázána i podle stop zanechaných na místech činu. Policie důkladně prohlédla i lodgii, kde bomby zhotovoval. Byl v tomto dosti zručný neb byl zámečníkem a k vykonávání bombových atentátů byl podle zpráv tisku fyzicky velice disponován.
Bulvární tisk se o tomto atentátníkovi vyjádřil dokonce jako o svalovci, jakým je Schwarzenegger, a o vzdělaném člověku. Blesk doslova píše: V malém paneláčku, kde víc než třicet let bydlel, ho léta měli všichni rádi. "Byl vždycky svůj, hodně autoritativní, ale jeho děti i děcka z domu ho zbožňovaly," vyprávěla včera Anna H. (39). Pozdější terorista na sobě prý "dřel" jako blázen. "Cvičil, jezdil na kole, běhal, dělal karate. Měl svaly jako Schwarzenegger. Sám se naučil čtyři jazyky," pokračovalo včerejší vyprávění sousedky atentátníka. Vladimír Š. prý nade vše miloval svou práci. Jenže ČKD skončilo a jeho vyhodili.

Takže žádní komunističtí spiklenci, jak jsem si přečetl na stránkách konzervativní strany (tuto zprávu přikládám), jejíž členové hned měli jasno a věděli, kdo je viník, opět jedna jejich bublina splaskla. Nikde jsem nenašel tiskovou zprávu, která by byla omluvou za jejich vlastně zlou pomluvu a lživé nařčení komunistů z útoku na památník obětem komunismu.

KONZERVATIVNÍ STRANA

Tisková zpráva

Konzervativní strana je pobouřena opětovným pokusem komunistických zločinců poškodit nebo zničit Památník obětem komunismu. Je to jeden z mnoha důkazů, že nevyrovnání se s komunistickou minulostí, nepotrestání hlavních exponentů režimu a těch, co se v období 1945 - 1989 dopustili prokazatelných zločinů, jakož i naprostá ignorace Zákona o protiprávnosti komunistického režimu naší policií a justicí, vede bývalé i současné komunisty k pohrdání demokracií, zákony této země i obyčejnou lidskou slušností a pietou.

Ne "primitivní antikomunismus", jak je protikomunistický postoj označován, některými i vysokými činiteli České republiky, ale právě jejich odmítání antikomunismu kryje záda pachatelům takovýchto činů.

Žádáme proto důsledné vyšetření a potrestání tohoto komunistického vandalství, ale i důsledné uplatňování Zákona o protiprávnosti komunistického režimu a s touto výzvou se obracíme na předsedu Vlády ČR, předsedu Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR, předsedu Senátu Parlamentu ČR, ministra spravedlnosti a ministra vnitra.

V Praze, 11. listopadu 2003,

za Předsednictvo Konzervativní strany

MUDr. Jan Fořt, v.r.

předseda

Martin Rejman, v.r.

kancléř

Kontakty: 604 966 289, skos@skos.cz, www.skos.cz
Další články tohoto autora:
Karel Novák

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku