Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Pátek 16.1.2004
Svátek má Ctirad
  Výběr z vydání
 >GLOSA: Solidarita téměř umrtvující
 >REAKCE: Dlouhý, Široký a Tlustokrký
 >PŘÍBĚH: Sága o psacím stroji
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Zlatá padesátá - zmrzlina
 >PSÍ PŘÍHODY: Ještě ke psí tragédii
 >FEJETON: Několik českých doktorů všeho druhu - PhDr, MUDr, JUDr.
 >GLOSA: O závěru roku
 >FEJETON: Jak pracovala Státní bezpečnost
 >POSTŘEH: O esemeskách
 >NÁZOR: Jak daleko je minulost ?
 >ZÁBAVA: Rýmovaná
 >EVROPA: Východ vrací úder
 >POLITIKA: Za popularitu komunistů mohou i české televize
 >PRAHA: Democracy Extravaganza
 >GLOSA: Na piráty tvrdě

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Zábava  
 
16.1. POSTŘEH: O esemeskách
Ivo Rýznar

Už to tak vypadá, že jsem i já propadl mobilní mánii. Pravda, ne tak, abych si každý rok kupoval nový přístroj. Ten stařičký mi slouží celkem obstojně, nemám důvod měnit. No, teď v zimě tu a tam stávkuje a na displeji nekompromisně oznámí, že došlo k chybě karty. Ale už jsem ho, prevíta, prohlédl a vím jak na něj. Denně používám jeho budík, tu a tam zatelefonuji. Ale nejčastěji přece jenom mačkám čudlíky a píši textové zprávy.

Můj synek mobilním telefonům zatím ještě nepropadl. Ví sice k čemu slouží, ale podle mého soudu je ještě na vlastnictví přístroje malý. Přesto mu jej občas půjčuji, moc rád mačká čudlíky. Hle, že by počátky závislosti? Kdykoli mé pojítko zapípalo, synek za mnou hned přiběhl se zprávou (nikoli textovou), že mám esemesku. Se slovy díků jsem se vrhal k telefonu a četl a četl. A čudlíkoval.

To bylo dřív. Dnes na každé zapípání a zavrčení vibračního vyzvánění reaguji mnohem méně zbrkle. Nezahazuji do dřezu rozmytý talíř, neutírám si šmírem zapatlané ruce do montérek a nevrhám se k mobilu. Zrovna nedávno, když jsem hrál se synkem domino, zavrčel na klice pověšený telefon. Synek mi hned hlásil, že mám zprávu. Já se však nechtěl nechat vyrušovat od hry, a tak jsem mu odvětil že vím a že si ji přečtu později. Po několika minutách se ozval mobil znovu. Klouček se k němu naklonil, zaklepal na něj a pravil:

"My víme."


Další články tohoto autora:
Ivo Rýznar

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku