Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Sobota 17.1.2004
Svátek má Drahoslav
  Výběr z vydání
 >POLITIKA: Vláda pohrdá ústavou
 >NÁZOR: Oznámení o spáchání trestného činu
 >Cukr a bič Guantanáma
 >MOBY DICK: Čekání na Kokota
 >PŘÍBĚH: Zlatý padák
 >ZÁBAVA: Rýmovaná (2)
 >GLOSA: Solidarita téměř umrtvující
 >REAKCE: Dlouhý, Široký a Tlustokrký
 >PŘÍBĚH: Sága o psacím stroji
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Zlatá padesátá - zmrzlina
 >PSÍ PŘÍHODY: Ještě ke psí tragédii
 >FEJETON: Několik českých doktorů všeho druhu - PhDr, MUDr, JUDr.
 >GLOSA: O závěru roku
 >FEJETON: Jak pracovala Státní bezpečnost
 >POSTŘEH: O esemeskách

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Politika  
 
17.1. POLITIKA: Vláda pohrdá ústavou
Miroslav Kučera

Tiskové prohlášení poslance ODS Miloslava Kučery
ze dne 15. 1. 2004

Vláda pohrdá Ústavou

V novele zákona o zemědělství byly při jednání Poslanecké sněmovny dne 14. ledna 2004 přijaty podmínky bezúhonnosti a odbornosti, bez jejichž splnění nesmí nikdo na zemědělské půdě hospodařit za účelem dosahování zisku. Názor poslanců ODS, že jde o protiústavní opatření, které poškozuje zejména práva vlastníků zemědělských pozemků, potvrdil svým rozsáhlým rozborem i Parlamentní institut.
Před hlasováním byli s tímto rozborem seznámeni poslanci i členové vlády. Vláda, koaliční poslanci i komunisté ale přesto tuto protiústavní novelu schválili. Je smutné, že ministr zemědělství Jaroslav Palas tuto novelu navrhl proto, aby zamezil vzniku případných nových soukromých zemědělců, ale je tragické pro naši zemi, když vláda České republiky - spolu se svými poslanci - dokáže takto hluboce a veřejně ignorovat a pohrdat Ústavou a svým ústavním slibem!!!
Novela přitom brání zahájení hospodaření na půdě jen částečně a jen fyzickým osobám, nikoliv cizincům a společnostem. O to více je hrůznost vědomého pohrdání Ústavou ze strany vlády nepochopitelná a neomluvitelná. Je dalším tristním důkazem toho, že vládní koalice, pokud se jí to hodí, dokáže i pro malé důvody porušovat i ty nejzákladnější atributy demokratické společnosti, a že již naprosto ztratila všechny zábrany a zodpovědnost k budoucnosti České republiky.
Paradoxně se schválením novely fakticky otevírá možnost lavinovitých žalob vlastníků zemědělských pozemků na stát na úhradu teoreticky ušlého zisku v souhrnné výši přes 20 miliard korun ročně.
Další články tohoto autora:
Miroslav Kučera

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku