Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Pondělí 19.1.2004
Svátek má Doubravka
  Výběr z vydání
 >INFO: Astronomická korespondenční soutěž 2004
 >TÉMA: Nebojme se úložiště radioaktivního odpadu!
 >FOTOMOMENTKA: Šel za Julií, ale rozmyslel si to?
 >TÉMA: Nejen muži budou lovnou zvěří
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Dívčí válka v garáži
 >PSÍ PŘÍHODY: Bart se po dlouhé době potkal s koněm
 >POLITIKA: Ideály na prodej
 >FEJETON: O fejetonech
 >MÉDIA: Rada na nezávislé poradě
 >NÁZOR: Pyramidová hra a špidlovy děti
 >SVĚT: Nakřáplé filipíny 1 : trošku úvodu
 >ZAMYŠLENÍ: Fosílie v době internetu
 >GLOSA: Igelitky
 >LIDŠTINY: Chvála papíru
 >POLITIKA: Vláda pohrdá ústavou

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Bartovy příhody  
 
19.1. PSÍ PŘÍHODY: Bart se po dlouhé době potkal s koněm
Ondřej Neff

Bart se po dlouhé době potkal s koněm. Naštěstí jsem koně viděl dřív, než on. Bylo to na sobotní procházce nedaleko Dívčích hradů. Chodím tam rád, Bart se tu proběhne a já vidím široko daleko, zdali se blíží jedlý pes. Nebo kůň.

Krajina je tam vlídná,kultivovaná. I v zimním čase tam jsou slušně prošlapané cesty - chodí tam hodně lidí. Samozřejmě, že jako na potvoru jsem koně zahlédl právě na úseku pokrytém ledem. Přitáhl jsme Barta na vodítku a čekal, až jezdec, byla to jezdkyně, přijede.

Přijela a Bart vložil veškerou svou energii do tlap. Protože ho vodítko drželo na místě, vektory se jaksi nalomily směrem vzhůru a on startoval a dopadal, hopkal jako Pérák. Mladá dáma v sedle koně si toho nevšímala a dokonce se u nás zastavila a ptala se mě na cestu. Byla to koňská cestovatelka. Informaci jsem ji poskytl a ona důstojně odklusala.

Zato Bart se nechoval důstojně. Vyhlížel, zda koně nespatří znovu a když pak se jezdkyně s koněm objevili na obzoru - ve velikosti hrášku - Bart je okamžitě zmerčil a zase začal pérákovat.

Před mnoha lety taky takhle zmerčil jezdkyni. Bylo to v Prokopském údolí, jenže to nebyl na vodítku. Jezdkyně se mu pokusila ujet, jenže on byl rychlejší. No a dopadlo to jako v té anekdotě o psu když honí náklaďák. Koně dohonil, ale nevěděl, co s ním má dělat. Motal se mu u zadku a když jsem doběhl i já, viděl jsem, jak si kobyla vyměřuje vzdálenost a ve slabinách ji škube, aby Barta kopla rovnou do rypáku. No, nedošlo k tomu tenkrát a nedošlo k tomu ani tuto sobotu. Doufám, že k tomu nedojde nikdy.


Další články tohoto autora:
Ondřej Neff

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku