Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Úterý 20.1.2004
Svátek má Ilona
  Výběr z vydání
 >ARCHITEKTURA: Nová stavba v centru Prahy
 >TÉMA: Ovlivnila by výstavba úložiště život v Budišově?
 >ŠAMANOVO DOUPĚ: Případy majora Zemana II
 >KOSMONAUTIKA: Vize o Měsíci - tak přece jen poletíme!
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Do kina na Nesnesitelnou krutost
 >PSÍ PŘÍHODY: Známky jara zatím nic moc
 >EKONOMIKA: Zastaví firemní výsledky růst akcií?
 >MEJLEM: Vtipy
 >NÁZOR: Paradox opičí lásky
 >SVĚT: Atlantická halekačka (1)
 >ZE ŽIVOTA: Internetový obchod.
 >INFO: Astronomická korespondenční soutěž 2004
 >TÉMA: Nebojme se úložiště radioaktivního odpadu!
 >FOTOMOMENTKA: Šel za Julií, ale rozmyslel si to?
 >TÉMA: Nejen muži budou lovnou zvěří

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Zábava  
 
20.1. NÁZOR: Paradox opičí lásky
David Hanák

Často beru stopaře. Vím jaké to je stát na silnici a mávat. Onehdy jsme takhle do Ostravy vzal pár mladých lidí, byli to manželé. On vyučený zámečník z Krnova, pracoval jako pracovník bezpečnostní služby v Plzni, ona v 8 měsíci těhotenství vyučená kadeřnice na nemocenské před porodem.

Stopem jeli z Plzně, kde on bydlí v jednom pokoji, protože byt si tam nemůžou dovolit. Tržní nájemné je prostě příliš vysoké. Když jsem viděl tu dvojici, říkal jsem si, že tohle jsou přesně ti lidé, kteří by měli zajímat levici. Ale všechny tyhle levicové ideologie trpí opičí láskou, ve snaze lidem pomoci jim jen ubližují.
V minulém týdnu jsme měli dva příklady jak ideologická levice poškozuje slabé.
Prvním byla diskuse o regulaci nájemného.Ti mladí lidé by po deregulaci nájemného jistě v Plzni sehnali byt. Regulace totiž činí s velkého množství bytů neobchodovatelnou komoditu a tak je na trhu s byty jejich nedostatek. Je to paradox v době kdy dochází k demografickému poklesu chybí byty !
Důvodem je, že úsilím pana Křečka, poslance za ČSSD, jsou byty "nakřečkovány" a nelze s nimi obchodovat. Je to jako by jste se rozhodli, že 60% nějaké komodity se smí obchodovat za takových podmínek že se nikomu nevyplatí takovou komoditu prodávat. Jestli chcete nedostatek něčeho, pak pan Křeček Vám řekne jak na to.
Druhou ukázkou, je zákon o sexuálním obtěžování. Myslím, že jediné k čemu přispěje je to, že zhrzené milenky ředitelů, jimž se nepodařilo odloudit otce od rodin a udělat z jejich manželek pacienty pro psychiatry, budou podávat žaloby na "sexuální obtěžování". Je jakýmsi paradoxem života, že feministy jež jsou v pozadí těchto požadavků, vypadají tak, že by si jich žádný normální zdravý muž ani nevšiml natož, aby je zdarma a na vlastní nebezpečí obtěžoval. Zákon sám je pak jak vystřižen z totalitního systému. Říká totiž: "jsi vinen dokud neprokážeš nevinu". Jinými slovy vracíme se zpět do 50. let, jsi třídní (sexuální) nepřítel a hotovo.
A tak "sociální cítění" pana Křečka a jemu podobných nutí manžela a jeho ženu v 8 měsíci těhotenství stopovat, aby se dostali do bytu co mají v Krnově. Nápady pana Škromacha nutí lidi cítit se vinnými dokud neprokážou opak. Je to opičí láska. Socialismus poškozuje chudé, zvyšuje nezaměstnanost, chudým bere možnost bydlení. Feminismus ničí ženy protože ničí tradiční rodinu, která nejvíce prospívá dětem a ženám. Ekologismus poškozuje životní prostředí stačí si vzpomenout na příklad plzeňského okruhu. Kdy už tuhle jednoduchou věc pochopí ti co poškozují ty slabé nevím Zdá se však, že ve svém úsilí podobnému náboženskému zanícení jim to nedojde nikdy.
Další články tohoto autora:
David Hanák

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku