Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Sobota 24.1.2004
Svátek má Milena
  Výběr z vydání
 >GLOSA: Zpátky ke knihtisku
 >POSTŘEH: O čipu
 >INFO: Evropská komise připravila soutěž pro školní děti
 >MOBY DICK: A debilové přicházejí...
 >NÁZOR: Vlaky jsou o život
 >NÁZOR: Důchodová reforma se zcela jistě nepovede
 >VÍKENDOVINY: Na obzoru plachta bílá - jsou to uši krokodýla!
 >SVĚT: Nakřáplé filipíny 4 : kontrasty
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Zlatá padesátá - sportovní střelnice
 >PSÍ PŘÍHODY: Ve sněhu na Dívčích hradech
 >POSTŘEH: O barvě
 >NÁZOR: Otázka svobody v povinném spoření
 >Radčin světelný gramofon: Deníček Alicie Keys
 >SVĚT: Atlantická halekačka (2)
 >Odtrhnout dítě od rodiny je jednoduché

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Šamanovo doupě  
 
24.1. MOBY DICK: A debilové přicházejí...

Moby Dick

(Jména osob, jakož i názvy podniků a institucí zde uvedených, jsou pouhou literární fikcí. Jakákoli podobnost je čistě náhodná, stejně jako jsou náhodné zkratky jmen čtenářů v listárně.)

Pondělí 19. ledna 2004

Rozechvění vedoucího Duto Hlava, který stále očekává kontrolu rajónů (jestli dodržujeme kulturu otevřených dveří) bylo tak náramné, že nám celé dopoledne opakoval: "Pokud je zaměstnanec v kanceláři, dveře této kanceláře zůstávají otevřené, stejně tak, jak otevřená chce být naše společnost. To je pravidlo, které má vyjímku pouze v případě, že nastane aktuální situace bránící tomuto pravidlu, což je například pracovní jednání... Pánové, až sem dorazí šťára, tak máme pracovní jednání, ano? Prosím!!!"
Ptotože dveře máme pochopitelně zavřené. Ing. Duto Hlav nás prosí - snad poprvé v životě. To se tedy musí skutečně zmítat v těžkých obavách!

Úterý 20. ledna 2004

Nastaly mrazy. Poněkud nečekaně - jako by ani leden nebyl. U oken je pět nad nulou, z klimatizace duje třicet, u stolů máme dvaadvacet. Na chodbě je patnáct plus, při otevření dveří duje průvan, který bere listy z tiskárny. Až přijde šťára, můžeme se odvolat na "momentální nepříznivou změnu mikroklimatických podmínek v kanceláři". Dveře by otevíral jen debil.

Středa 21. ledna 2004

Debilové už přicházejí. Prozradilo nám je řinčení střepů ze skleněných dveří, které vykopli o patro výš. Chodbou se k nám z dálky nesl nehorázný řev:
"Nesnáším gaunery! Pravidlo je pravidlo, a to se bude dodržovat!! V rámci naší společnosti ne-eksistují zavřené dveře, před nikým a pro nikoho a nikdo nemá důvod se schovávat!!! Že je skleněnýma dveřma vidět? To je pustý alibismus!!!! Ty dveře budou votevřený, nebo je vám zase vykopnu!!!!! Je to drobnost, která však výrazným způsobem mění styl práce a přístup zaměstnanců k sobě navzájem!!!!!!!!!!"
Ne, to není Běsný Kokot, oficiální šeptanda lhala. To jest velitel Jednotky rychlého zásahu plukovník Havran Vetřelý. Doufám, že ho nenapadne rozbíjet skleněná okna...

Čtvrtek 22. ledna 2004

Vylekaný Duto Hlav stál od rána u dveří naší textárny a držel je otevřené, aby je průvan nepřibouchl. Takto ho zastihla delegace topmanadementu: Nejdříve přiběhla Hlavní managorka Divize vyhledávání zaměstnanců Mladá Doga, za ní plukovník Vetřelý v těsném závěsu s managory Dur Durakem a Tluč Hubou. Řadu uzavírala pomocná mluvčí Krasopráva Cintálová. Měl přijít i managor stížností čáp marabu, ale ten se stále zdržoval v prvním patře - zdržely ho tam stížnosti tamnějších zaměstnanců a obírání jejich kostí.
Vetřelý se rozzářil, když uviděl otevřeny dveře textárny a dokonce i všechny dveře skříní! Jeho spokojený úsměv však pohasl, když spatřil zavřené dveře do kanclu Junior´s. "Toto je coco? Cizí firma?? Ale povinnost dodržovat pravidlo otevřených dveří bylo vydáno za účelem standardizace podmínek pohybu všech osob vyskytujících se na svrchovaném teritoriu Českých Textáren, akciová společnost - nejen zaměstnanců společnosti, ale i zaměstnanců smluvních partnerů, nájemců, dodavatelů, poskytovatelů služeb a podobně! Jak máme minimalizovat zvýšená bezpečnostní rizika v průběhu nikdy nekončícího boje vůči teroristům a jejich posluhovačům?" A pozvedl pravou nohu, obutou do výsadkářských kanad a začal s ní významně pohupovat.
Duto Hlav mu cosi zašeptal do ucha. Vetřelý klesl nohou, pokýval hlavou, a pak pravil: "Nu dobrá. Jen tak dál. A uvařte chlapům čaj, ať jim není zima!"

Pátek 23. ledna 2004

Co to včera zašeptal Duto Havranovi? Že Juniort Bambas je synem Fotra? Ne, Ambrož zaslechl pravý důvod: "Plat firmy Junior´s za pronájem kanclu tvoří polovinu příjmů, generovaných Českými Textárnami, akciovou společností."
Takže Junior s Vykulenou si jsou pěkně zavření a v poklidu pracují, kdežto za našima otevřenýma dveřma kýcháme s Ambrožem stereo. Duto Hlav nás sice zahrnul pelyňkovým čajem, avšak bez rumu. Naštěstí před obědem odešel na drobný nákup (balíčky papírových kapesníčků) a pak jsme dveře do textárny zavřeli.
Zato se otevřely dveře firmy Junior´s a Viky nám do pelyňkového čaje přilila něco medově zbarveného moku. A protože se připravujeme na vstup do EU, nebyl to rum!
Avšak Keyrum.

**************************************************************************************

Listárna Moby Dicka

Mily Moby Dicku,
jakozto dlouholety dosudzamestnanec CSA vam musim rici, ze soucasne deni v CSA je jako by z oka vypadlo deni v Ceskych Textarnach. Dlouho jsem se smal Vasemu denicku, ted mi bohuzel smich mrzne. Skutecnost je takova, jakou si nikdo mimo CSA nepredstavuje ani v nejhorsich snech.
Jen tak pro predstavu jak vypada Tvrdikova predstava rizeni: kdyz sef jisteho oddeleni, ktere se zabyva poskytovanim vynosnych sluzeb, rekl, ze potrebuje vic lidi, protoze nestihaji uspokojovat zajem zakazniku, Tvrdik to vyresil navrhem, aby tedy CSA tedy tuto sluzbu prestalo poskytovat!
Dale si dovolim opravit v mediich mnohokrat omilany omyl (naposledy v NP tenhle ctvrtek): co se tyce hospodareni se ztratou, CSA maji bohuzel dluh, ktery vznikl za cca dvoulete obdobi vlady AIR FRANCE. Ten se umoruje, nejmene od roku 97 hospodari CSA se ziskem (vyjma 2001, pravda) a predloni po povodnich byla ztrata minimalni. Reci o ztrate, to byl jen blabol, ktery mel ospravedlnit instalaci toho zeleneho ****. A letosni rok byl nejziskovejsi. Ted ma Tvrdik moznost utracet penize, ktere nahospodarilo minule vedeni, a take to dela. "Penize nejsou problem," je heslo dne. Nejsou... dokud jsou. Co bude az dojdou, nevim.

Smutny a nastvany dosudzamestnanec CSA

P.S.: Stale se utesuju, prezili jsme AIR FRANCE, prezijem i Tvrdika. Ale prestavam tomu verit. Drzte nam vsem palce, aby 80. vyroci CSA nebylo nasi labuti pisni.

Milý dosudzaměstnanče, pokud má váš Běsný Kokot za úkol zprivatizovat ČSA, pak se moc neutěšujte... Ale třeba ho vykopnou dřív, než stačí napáchat nějakou nenahraditelnou škodu! Držím vám - i nám - palce!

>>:))

**************************************************************************************

Portrét Mobyho vyhotovil Kryšpín.

Archiv deníčku od dubna 2000 do konce roku 2002
Leden 2003
Únor 2003
Kdo je kdo v Českých Textárnách - verze z dubna 2003
(Anebo si kupte knížku "MOBY DICK: Deníček," v níž jsou sebrány denní poznámky z Českých Textáren od dubna 2000 do dubna 2003. V Praze jich ještě stále pár mají v Krakatitu v Jungmance a v knihokavárně Rybka v Opatovické (aktuálně zkontrolováno:)- nebo si ji můžete objednat přímo u nakladatele na konvoj@konvoj.cz )

V březnu 2003 se deníček změnil na týdeníček, vychází převážně v sobotu a přesunul se do Šamanova doupěte. Takže novější texty, které v knížce už nejsou, najdete v archivu rubriky Š. doupěte.

Podněty, připomínky a výkřiky čtenářů Deníčku Moby Dicka můžete posílat na schránku moby.dick@seznam.cz.

Případně si poslužte komentářem.


Další články tohoto autora:

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku