Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Sobota 31.1.2004
Svátek má Marika
  Výběr z vydání
 >MÉDIA: Sdělení k poplatkům za příjem televizního signálu u veřejnoprávní televize ČT
 >ŽIVOT: ADSL po česku
 >REAKCE: K mému článku o "nadsamci"
 >Trávu jsme si občas "okořenili" rýží
 >MOBY DICK: Byl tu Bill
 >ZE ŽIVOTA: Něco jako cikán
 >KULTURA: Dvojí Želary
 >FEJETON: Odpudivé vlastnosti: závist a podezíravost.
 >POLITIKA: Živnostníci - řeší se důsledek nebo příčina?
 >GLOSA: Kauza Kalášek
 >FEJETON: Temné a svítící vagóny
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Zlatá padesátá - Měnová reforma
 >PSÍ PŘÍHODY: Oblíbená zábava
 >ŽIVOT: Reklama s bambulí
 >VÍKENDOVINY: Na obzoru plachta bílá - jsou to uši krokodýla!

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Zábava  
 
31.1. MOBY DICK: Byl tu Bill

Moby Dick

(Jména osob, jakož i názvy podniků a institucí zde uvedených, jsou pouhou literární fikcí. Jakákoli podobnost je čistě náhodná, stejně jako jsou náhodné zkratky jmen čtenářů v listárně a komentářích.)

Pondělí 26. ledna 2004

Přišel mail od neúprosného velitele jednotky rychlého zásahu plukovníka Havrana Vetřelého:
"Protože se moje lpění na dodržování pravidla otevřených dveří stalo záminkou mediálních útoků osobně na mou osobu a zprostředkovaně i na České Textárny, upouštím dočasně od občasných kontrol dodržování vnitropodnikové kultury. Celou uměle vyvolanou aférou jsem skutečně znechucen a chci zdůraznit, že jsem v žádném případě nejednal v rozporu s platnými mimopodnikovými právními předpisy ani jsem nezneužil svých znalostí od rudých baretů. Mé jednání bylo možná někdy tvrdé, avšak důsledné a spravedlivé. Sám jsem z něj vyvodil (na rozdíl od mnoha jiných) velmi důsledná a velmi tvrdá osobní opatření. Ano, já sám odedneška zavírám dveře u své kanceláře!"

Úterý 27. ledna 2004

Neústupný Vetřelý ustoupil. I my jsme vyvodili osobní důsledky a spravedlivě a důsledně jsme zavřeli dveře na vymrzlou chodbu. Bylo načase, protože vedoucí Duto Hlav včera i dneska běžel na nákup papírových kapesníčků. Pokaždé přitom vyčerpá celodenní příděl financí na drobný nákup!
Psáno odpoledne: Asi se něco děje, protože k příkladnému sebepotrestání (zavření dveří u svého kanclu) se přihlásil i managor stížností čáp marabu!

Středa 28. ledna 2004

Dnešní Virtuální univerzita morálky a lidství (VUML) přivítala pana Gatese. Škoda, že jsme se na jeho přednášku nedostali - byla prý vyhrazena toliko počítačovým odborníkům. Alespoň jsme od Billa dostali osobní mail:
"První, na čem mi při rozvoji nových technologií vždy záleželo, byla bezpečnost uživatelů. Mohu Vám opětně slíbit to, co jsem vždycky sliboval, a za co se opět zaručuji: Už za dva roky budou produkty mé firmy spolehlivé a bezpečné!"
Mail byl zavirován...

Čtvrtek 29. ledna 2004

Tak Junior na té včerejší Billově přednášce byl a pochvaloval si, že se tam rozdávaly neslýchaně chutné bagety. Avšak zaregistroval, že byly přítomny i jisté dámy staršího věku s nákupními taškami, které vůbec nevzbuzovaly dojem počítačovývh odbornic.
Tyto dámy velice zkušeně plnily připravené tašky rozdávanými bagetami - načež odcházely z přednášky...

Pátek 30. ledna 2004

K vlně osobních vyznání a zavřeným dveřím se připojil i dlouho skrytý šéf jednotky restrikce Archanděl Gabriel. V kantýně se proslýchá, že začít s kulturou otevřených dveří v zimní sezóně byl původně jeho nápad. Chtěl, aby se co nejvíc lidí nakazilo chřipkou, to je prý nejlepší "restrikce". A chřipka přišla. Jenže se jí začali bát sami managoři - jmenovitě Havran V., čáp m. a teď i Archanděl G. Proč?
Blíží se totiž ptačí chřipka.
A nejvíc se jí bojí náš ředitel B. Kokot...

**************************************************************************************

Portrét Mobyho vyhotovil Kryšpín.

Archiv deníčku od dubna 2000 do konce roku 2002
Leden 2003
Únor 2003
Kdo je kdo v Českých Textárnách - verze z dubna 2003
(Anebo si kupte knížku "MOBY DICK: Deníček," v níž jsou sebrány denní poznámky z Českých Textáren od dubna 2000 do dubna 2003. V Praze jich ještě stále pár mají v Krakatitu v Jungmance a v knihokavárně Rybka v Opatovické (pravidelná čtvrteční kontrola provedena:) - nebo si ji můžete objednat přímo u nakladatele na konvoj@konvoj.cz )

V březnu 2003 se deníček změnil na týdeníček, vychází převážně v sobotu a přesunul se do Šamanova doupěte. Takže novější texty, které v knížce už nejsou, najdete v archivu rubriky Š. doupěte.

Podněty, připomínky a výkřiky čtenářů Deníčku Moby Dicka můžete posílat na schránku moby.dick@seznam.cz.

Případně si poslužte komentářem.


Další články tohoto autora:

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku