Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Středa 28.1.2004
Svátek má Otýlie
  Výběr z vydání
 >ODBORY INFORMUJÍ: Přehmaty ministra Mlynáře
 >MROŽOVINY: Pohled do kuchyně U.S. Navy
 >POLITIKA: Daňová přiznání rovných a rovnějších
 >FEMINISMUS: Je sameček extravagancí přírody?
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Senzace sezóny - zamrzlá Vltava!
 >PSÍ PŘÍHODY: Útok těžké kavalérie
 >FEJETON: Bratři Zemanové a major Mašín...
 >SVĚT: Preventivní války
 >KOMENTÁŘ: Hledání pravdy
 >GLOSA: Schizofrennost ODS
 >VRAZI ZVÍŘAT: Lidový dobytek s kulovnicí
 >NÁZOR: Strýček Sam
 >EKONOMIKA: Koruna by dále neměla oslabovat
 >Peníze: Leasing v AAA Auto: váhání se vyplácí
 >FEJETON: Soustružník Karel Božoň z Vítkovic stojí osm miliońů korun

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Rodina a přátelé  
 
28.1. RODINA A PŘÁTELÉ: Senzace sezóny - zamrzlá Vltava!
Ondřej Neff

Vltava nezamrzá od dob, kdy lidé postavili baterii přehrad. Z těch se vypouští voda spodem, tedy voda poměrně teplá. A přece letos Vltava zamrzla! Všiml jsem si toho v neděli večer - z auta jsem zahlédl podivné bílé plochy na její hladině a teprve po chvilku mi došlo, že to není zpěněné svinstvo, ale zasněžený led! Hned v pondělí jsem se vypravil na ten div podívat.

Led nebyl v pondělí celistvý, od břehu ke břehu, nicméně zamrzly hodně velké plochy. Taky ta tloušťka je asi všelijaké. Nicméně: v místech, kde je na Žofíně v sezóně půjčovna loděk, nějaký odvážlivec vstoupil na led jistě patnáct metrů od břehu a napsal do sněhu, že kohosi miluje - pokud jsem to dokázal přečíst z Mostu legií. No a na ledě v prostorách mezi Střeleckým ostrovem a té zídky, na níž stojí alegorická socha Vltavy, někdo namaloval nezbedné kosočtverce. Bylo to docela drsné riskování života kvůli docela velké pitomosti!

Na led jsem se také odvážil, ale jenom malininko a blízko břehu, na špičce Střeleckého ostrova. Musím se přiznat k ostychu před ledem. Asi je to pozůstatek z dětství, kdy mi maminka vtloukala do hlavy ostražitost před ledem a však jsem se také probořil jen jednou v životě, v roce 1984, kdy jsem s partou dalších šílenců natáčel u Valmezu němý film na téma Lucká válka. Tehdy jsem na kraji rybníka zahučel po kolena - ale kameru jsem udržel na suchu!

Tak tedy led na Vltavě! Náramná senzace. Jeden čtenář mi o tom psal mail a vyslovil podiv, že se v novinách píše o všelijakých pitomostech, ale o tak důležité události, jakou je zamrzlá Vltava, se nedočetl ani slovo.

Takže zde to neuvěřitelné slovo jest: Vltava zamrzá!


Další články tohoto autora:
Ondřej Neff

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku