Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Středa 28.1.2004
Svátek má Otýlie
  Výběr z vydání
 >ODBORY INFORMUJÍ: Přehmaty ministra Mlynáře
 >MROŽOVINY: Pohled do kuchyně U.S. Navy
 >POLITIKA: Daňová přiznání rovných a rovnějších
 >FEMINISMUS: Je sameček extravagancí přírody?
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Senzace sezóny - zamrzlá Vltava!
 >PSÍ PŘÍHODY: Útok těžké kavalérie
 >FEJETON: Bratři Zemanové a major Mašín...
 >SVĚT: Preventivní války
 >KOMENTÁŘ: Hledání pravdy
 >GLOSA: Schizofrennost ODS
 >VRAZI ZVÍŘAT: Lidový dobytek s kulovnicí
 >NÁZOR: Strýček Sam
 >EKONOMIKA: Koruna by dále neměla oslabovat
 >Peníze: Leasing v AAA Auto: váhání se vyplácí
 >FEJETON: Soustružník Karel Božoň z Vítkovic stojí osm miliońů korun

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Kronika dne  
 
28.1. Myslím, že končí legrace
(eff)

Je to náhoda nebo promyšlená zlomyslnost, že se virus Win32/Mydoom A rozšířil zrovna v den, kdy Bill Gates v Praze přednáší o internetové bezpečnosti? Elektronická pošta ztrácí funkčnost použitelného komunikačního prostředku. Jakmile dostávám pět zavirovaných mailů za minutu, a to každou minutu, končí legrace. Kdyby tohle mělo pokračovat, pak budu muset změnit všechny mailové adresy a uchýlit se do ilegality - fakt nevím, co s tím.

Je mi jasné, že v komentářích najdu během dne vzkazy rozumprdů, že si za to můžu sám, a že jsem měl tohle nebo onohle.

Jedno mi připadá jisté - to co se děje zapadá do obecného klimatu lhostejnosti k lidem, kteří škodí. Tu jenom kradou, tu prodávají neproclené zboží, tu pomalují zeď sprejem, tu zamoří internet. V atmosféře, kdy se Kajínek stává národním hrdinou, kdy na paměť hilsneriády máme kajínkiádu, kdy lidé budou stát fronty na film znázorňující masakr řetězovou pilou, ten kdo ctí nějaký řád a snaží se o jakousi slušnost je pokládán za pitomce.

Když tu pan Gates je, někdo by mu měl při nejbližší příležitosti vzkázat: je to i tvoje vina! V jeho mailových programech nelze nastavit filtr, který by hodil do propadla a smazal rovnou na serveru vše, co obsahuje přílohu EXE, PIF, VSB, CSR a pod. Velmi mi pomohl plugin do Outlook Expressu, který likviduje HTML kódy v příchozí poště. Proč to nemůže být rovnou v proklatém Outlooku, proč si musím za dolary kupovat plugin? Proč Microsoft tak usnadnil šíření virů zcela nedostatečnou ochranou? Když pak pan Gates vykládá v Davosu, že do dvou let zlikviduje nevyžádanou poštu, koleduje si přinejmenším o dort do obličeje.

Přiznám, že jsem zoufalý. Píšu tenhle článek deset minut. Za tu dobu mi přibylo padesát infikovaných mailů do Outlook Expressu, většinou s předmětem test, třebaže jsem si slovo test dal do filtru.

Aston


Další články tohoto autora:
(eff)

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku