Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Neděle 1.2.2004
Svátek má Hynek
  Výběr z vydání
 >TÝDEN V TRAPU: Zloděj volá,chyťte zloděje.
 >MÉDIA: Sdělení k poplatkům za příjem televizního signálu u veřejnoprávní televize ČT
 >ŽIVOT: ADSL po česku
 >REAKCE: K mému článku o "nadsamci"
 >Trávu jsme si občas "okořenili" rýží
 >MOBY DICK: Byl tu Bill
 >ZE ŽIVOTA: Něco jako cikán
 >KULTURA: Dvojí Želary
 >FEJETON: Odpudivé vlastnosti: závist a podezíravost.
 >POLITIKA: Živnostníci - řeší se důsledek nebo příčina?
 >GLOSA: Kauza Kalášek
 >FEJETON: Temné a svítící vagóny
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Zlatá padesátá - Měnová reforma
 >PSÍ PŘÍHODY: Oblíbená zábava
 >ŽIVOT: Reklama s bambulí

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Náš rybník  
 
1.2. TÝDEN V TRAPU: Zloděj volá,chyťte zloděje.
JITA Splítková

Další týden v našem Kocourkové je v trapu. Kdo byl slušný dříve v některém případě zůstává slušný i teď a pomalu si vyhlíží pod kterým mostem stráví stáří. Kdo byl sviní, je sviní i teď a vesele pochrochtává u zlatého koryta.
Co se tedy stalo?
Advokátka Klára Slámová z pražské advokátní kanceláře Kolji Kubíčka tvrdí, že zná jméno pachatele, který 30. května 1993 v plzeňských borských serpentinách zastřelil podnikatele Štefana Jandu a Juliána Pokoše a postřelil Vojtěcha Pokoše. "Kajínek to nebyl," tvrdí Slámová (Právo).
Ví, ale nepoví. Vzhledem k stavu soudnictví a policie, je i možné, že dvojnásobný vrah není vrah, ale oběť. Čemu věřit? Vypadá to jako souboj dvou televizí - Nova má svědka, který viděl, že Kajínek nevraždil, ČT1 má svědka, který viděl, že Kajínek vraždil. Ať si zajdou za Citronem, ten jistě pravdu zná…

Desítky kilometrů v protisměru ujel podle policie řidič Škody Felicie v úterý ráno na dálnici D1, než se na 60. kilometru střetl s dalším osobním autem. Motiv jeho činu není znám, protože leží ve vážném stavu v nemocnici. Hůře však dopadla osádka jedoucí správným směrem, ze které 21letý mladík čelní střet nepřežil. (Mf Dnes) Závod smrti. To teď patří mezi zábavu zlaté mládeže. Jejich sázky jsou ale tentokrát výjimečně kruté. Jeden z nich sedne do vozu a vyrazí z Prahy po dálnici - v protisměru! Peníze se vyplácejí šílenému šoférovi - když dojede na určené místo. Ale vítězem se může stát i ten, kdo uhodne kilometr, kde jízda skončí havárií. Ve středu si jako závodní dráhu vybrali dálnici D1. A zabili nevinného člověka! (Blesk)

Znavení a znudění carští důstojníci a degenerovaná ruská šlechta si své zbytečné životy krátili hrou Ruská ruleta. Znavená česká mládež obnovila tuto tradici. Místo revolveru auto a místo náboje jízda v protisměru a sázka - život těch druhých. Holt jsme větší koumáci.

Tragédie se tento týden staly i v ostravských dolech:
Za dva dny totiž zemřeli dva jejich kolegové. Po Polákovi, který si zlomil páteř při pádu z kombajnu ve stonavském dole, zahynul v noci na čtvrtek český řidič lokomotivy v dole Paskov. "Jednatřicetiletý dělník řídil lokomotivu a před sebou tlačil vagón naložený dřevěnými výstužemi. Z dosud nezjištěných příčin se část nákladu vzpříčila a náklad vnikl do kabiny strojvedoucího. Klády muže na místě zabily," sdělil dnes mluvčí Karbon Investu Jiří Hrabovský.

Opravdu smutné a stejně někteří "dobří" lidé pochybují o mzdových nárocích horníků, ale skuteční vyžírci jim nevadí. No bodejť, když k nim často patří sami.

Životními jistotami skoro 1500 zaměstnanců Kosteleckých uzenin otřáslo pět manažerů, kteří jsou podezřelí z vytunelování 200 miliónů korun ze společnosti. Policejní rada moravské expozitury Útvaru odhalování korupce a finanční kriminality manažery obvinil před dvěma týdny ze zneužívání informací v obchodním styku."Podstatou trestné činnosti obviněných je, že za pomoci finančních majetkových transakcí odčerpávali finanční prostředky ze společnosti Kostelecké uzeniny ve prospěch jihlavského družstva, zabývajícího se obchodováním s masem a uzeninami. Kostelecké uzeniny, a.s. tak měly být poškozeny ve výši více než 200 miliónů korun," řekla v pátek Právu mluvčí policejního prezídia Blanka Kosinová. Obviněným manažerům hrozí až 12 let vězení.(Novinky)
Tunelovali, tunelovali, nikomu nevadili a najednou ano. EU za dveřmi a neznám lepší párky a salámy než ty kostelecké, tak je nutné je trochu vyvařit.

Bude ve světě zaveden nový pojem? Takzvaný "český manažer"? Jeden exemplář je přímo ukázkový:
Viktor Kožený zahájil na internetu kampaň své strany Viktor Kožený - Občanská federální demokracie (VK-OFD) pro volby do europarlamentu. Slibuje ztrojnásobení až zčtyřnásobení průměrného platu v horizontu pěti až deseti let.
Snad si lidi ještě pamatují jak jim znásobil jejich kupónové knížky a vůbec, když jsem si pročetla kožené stránky, myslela jsem, že mě šálí zrak, jak tam Kožený hřímá po spravedlnosti a souzení lumpů. Zloděj volá chyťte zloděje.

A na konec něco veselejšího: Co se také mohlo udát? :-)))
Zpráva vyšetřovací komise pro vyšetření, kdo zavinil vytopení pražského metra:
Vážení přátelé, konečně je nám znám viník, který je zodpovědný za miliardové škody, které vznikly v důsledku zaplavení metra v Praze v roce 2002. Po opravdu důkladném šetření, výsleších a expertízách vám můžeme konečně ohlásit jeho jméno. Je to VODA!

Lídři vládní koalice podle místopředsedy ČSSD Zdeňka Škromacha v neděli na zámku v Kolodějích nebudou jednat o návrhu reformy zdravotnictví. Analytici došli k závěrům že katastrofální stav našeho zdravotnictví zapříčinily bacily, viry a lidé kteří jsou jejich hostiteli a vůbec všichni nemocní. Nebudou-li nemocní, nebudeme mít starost se zdravotnictvím. V úctě Marie Součková.

Žádost Petry Buzkové, ministryně školství a tělovýchovy na Vladimíra Špidlu:
Problémy v školství budou přetrvávat, dokud se budou stále rodit noví a noví žáci. Žádám tedy: omezte ještě porodnost a problém zmizí. Děkuji.

Výkřik ministra sociálních věcí Škromacha po dni, kdy jezdil na invalidním vozíku:
"Seberte všem vozíčkářům invalidní důchod! Vždyť oni celý den jen sedí!"

JITA Splítková
Další články tohoto autora:
JITA Splítková

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku