Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Středa 4.2.2004
Svátek má Jarmila
  Výběr z vydání
 >ARCHITEKTURA: Tajuplná pražská pasáž U Závoje otevřena
 >PENÍZE: Podivná praxe pojišťoven
 >MROŽOVINY: Z pekla do stínu katedrály
 >REAKCE: Zelená na levačku aneb Proč nemohu být "novodemokratem"
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Letos poprvé na Sůze!
 >PSÍ PŘÍHODY: Není to pes, prase je to
 >POLITIKA: Komu Železný vezme hlasy
 >KAUZA: K Evropskému roku zdravotně postižených 2003
 >EKONOMIKA: Úrokové sazby možná vzrostou
 >SPOLEČNOST: Obchod s vojáky
 >KULTURA: Proč básníci neztrácejí přízeň diváků
 >GLOSA: Bílou hůl na vás, darebáci!
 >SVĚT: Nakřáplé filipíny 9 : Židé Asie
 >MÉDIA: Novinářská etika BBC
 >ZÁBAVA: Logická úloha

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Politický cirkus  
 
4.2. Co pro občany
(eff)

I když to pohled z okna nenapovídá, letní sezóna se blíží a s ní i dovolené. Sdružení na ochranu klientů cestovních kanceláří se veřejně obrací na ministerstvo pro místní rozvoj, aby odebralo koncese cestovkám, které neuzavřely povinná pojištění proti úpadku. To je vážná věc. Dalo by se čekat, že tuto věc bude kontrolovat samo ministerstvo, Jakmile koncese udílí, mělo by bdít nad tím, aby koncesí ověnčená firma plnila zákon. Stará se o to sdružení - taky dobře, hlavně že se někdo stará. Jenže nějaké sdružení koncesi sebrat nemůže. Na ministerstvu teď leží velká odpovědnost. Jestliže se ukáže, že některá z cestovek jmenovaných sdružením padne a turisté zůstanou na holičkách, co na to řekne ministerstvo? To co obvykle - my jsme nic nevěděli.

Jde o víc, než o cestovky, jde o pojetí státu. K čemu stát potřebujeme? Především proto, aby nám zajistil prostředí pro práci, prostředí pro bezpečný život. Nepotřebujeme stát, aby nám řídil životy a už vůbec ne proto, aby nás odíral o peníze a ty pak dával někomu, kdo to - podle názoru státu - potřebuje víc. Ztaím Špidlou vedený stát předvádí kouzelnické kousky - jak okrást občany a uplatit zároveň voliče podílem na kořisti.

Co kdyby ale stát se pro změnu pokusil pro občany něco udělat, například tím, že by dohlédl na to, zda cestovní kanceláře dodržují zákon? A nechceme slyšet výmluvu "není legislativa"!

Aston


Další články tohoto autora:
(eff)

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku