Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Čtvrtek 5.2.2004
Svátek má Dobromila
  Výběr z vydání
 >GLOSA: Devětadevadesát slov pro MF Dnes
 >PŘÍBĚH: Bumerang
 >REAKCE: Zelení jsou v pořádku, problém má Pavel Pečínka
 >ŠAMANŮV KALENDÁŘ: Mnoho vajec v zimě
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Nahaté sny
 >PSÍ PŘÍHODY: Bart a debordelizace
 >POLITIKA: Skončí visegrádská spolupráce?
 >NÁZOR: Otevřený dopis paní Olze Čuříkové a "naší" České televisi
 >NÁZOR: Internet pro všechnny
 >ZDRAVÍ: Ranní topoření
 >PENÍZE: Bez pevné linky nepůjčíme
 >POSTŘEH: O sportu
 >ARCHITEKTURA: Tajuplná pražská pasáž U Závoje otevřena
 >PENÍZE: Podivná praxe pojišťoven
 >MROŽOVINY: Z pekla do stínu katedrály

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Bartovy příhody  
 
5.2. PSÍ PŘÍHODY: Bart a debordelizace
Ondřej Neff

Jedno je jisté - psům vadí to, čemu říkáme bordel, jen v rovině zvukové. Nemají rádi kravál. Ve významu "nepořádek" je jim lhostejný a pokud jde o význam doslovný, nemohu sloužit, nemaje osobních zkušeností.

Zvláštní druh bordelu je nepořádek kabelový. Už aby technologie WI-FI byla tak dokonalá, aby nás zbavila aspoň některých kabelů - zatím je ve stádiu částečné použitelnosti, a na tom si trvám, i když vím, že se na mne vysype lavina spílání. Použitelnost, to je podle mne funkčnost vždy, za šech okolností.

Kabely mají dvě základní vlastnosti. Časem se prodlužují, jako liány a jiné popínavé rostliny. Navíc se kroutí do sebe. To je podivuhodná, matematicky nedefinovatelná vlastnost. Jakmile máte kabely, které jsou na obou koncích zastrčené do té správné zdířky, a položíte je vedle sebe, po půl roce budou zašmodrchané a hlavně zauzlované, třebaže jste žádný konektor ze zdířky nevytáhli ani na vteřinu. Nejsou to jediné vlastnosti. Kabely umírají. Ne, že by nefungovaly, umírají zařízení, která jsou k nim připojena!

A co Bart? Ten se rád válí pod mým pracovním stolem. Kabely nežvýká, to mu budiž přičteno k dobru. Zato se v nich vrtí a pomáhá jim v uzlování. Dnes nazrála chvíle k odstranění některých kabelů. Na mém nebožtíku počítači jsem měl nebožtíka DVD přehrávač a k němu zvukovou aparaturu. Čtyři repráčky a basák a kabelové ovládání, to je úžasná změť! Pokoušel jsem se to rozmotat a Bart mi pomáhal. Naštěstí jsem z toho vyvázli bez fyzické újmy, ani Bart, ani já nejsme uškrceni. Pokud jde o újmu psychickou, ta je na mé straně značná. Může mě však hřát vědomí, že se psisko pobavilo. Nevím ovšem, jestli to večer uzná - kdybych mu řekl, Barte, na procházku nepůjdeme, pobavili jsme se při motání kabelů!


Další články tohoto autora:
Ondřej Neff

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku