Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Pondělí 9.2.2004
Svátek má Apolena
  Výběr z vydání
 >NÁZOR: Vybrané příčiny neefektivity ve státní správě
 >NÁZOR: Odvoláním ředitele SCP diskriminace domácích investorů nekončí.
 >FEJETON: Dopis na rozloučenou
 >Z KNIHY: Michaela Moora
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Osudu se nevyhneš, dělej co dělej
 >PSÍ PŘÍHODY: Málem bych zapomněl
 >GLOSA: EU neumí česky
 >MEJLEM: Souzení se v USA
 >SVĚT: Nakřáplé filipíny 10 : stav politického počasí
 >MÉDIA: MF DNES píše pro elitu
 >NÁZOR: Vláda rozhodla - předseda musel.
 >PENÍZE: Jak dlužníkům přistřihnout křídla
 >GLOSA: Jak začalo česko hledat superstar
 >FEJETON: Život se zpožděním
 >EKOLOGIE: Dálnice D11 je potřebná, ale musí respektovat přírodu

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Kronika dne  
 
9.2. Léčba Grossem
(eff)

Na konferenci středočeské organizace sociálních demokratů připustil Stanislav Gross, že by neuhnul před výzvou ujmout se na příštím sjezdu kormidla coby předseda strany. Chtěl by k tomu být vyzván, a protože ho k tomu vyzval šéf organizace Richard Dolejš, je to zřejmě ložené. Je to dobré pro sociální demokracii? Není to dobré pro sociální demokracii? Vladimír Špidla podotkl, že je připraven "utkat se s kýmkoli". Je to dobré pro sociální demokracii?

Dobré jméno Stanislava Grosse možná ještě zcela nevyprchalo. Méně všímaví lidé si možná nevšimnou, že Gross na tomto vyprchávání usilovně pracuje s pílí pavouka snovače. Například tím, že říká hlouposti. Problém podle něho je na příklad v tom, že strana mnohdy nedokáže vysvětlit, proč připravuje různé reformní kroky. "My to děláme přece proto, aby se v tomto státě normálně slušně žilo, a to mnohdy zapomínáme lidem sdělovat," řekl. Ono je to jinak. Strana hustí do lidí od rána do večera, že děláme všechno pro to, aby se lidem dobře žilo, jenže to dělá tak, že zvyšuje daně a někomu přidá. Když ministr Sobotka sdělí obyvatelstvu, že ze zdražení v důsledku změn v DPH vydělá stát 9 miliard a 8 z toho rozdá, soudný člověk ztratí zbytky iluzí o zdravém rozumu ministra Sobotky a celé party kolem něho. Někdo by měl těm lidem sdělit, že míra naštvanosti ze zdražení se nikdy nevyrovná míře libosti z almužny.

Porazí Gross Špidlu? Neporazí? Ono na tom vcelku málo záleží. Problém je totiž v tom, že sociální demokrati toho naslibovali tolik a uvázali na krk státu tolik výdajů, že by káru z bláta nevytáhl ani Otec vlasti Karel IV. Ten nesmysl musí jednou skončit a skoncovat s tím nesmyslem musí někdo jiný, než sociální demokracie. Léčba Grossem je stejně legrační iluze, jako když si někdo myslí, že rozházené miliardy přidají sociálním demokratům procenta.

Aston


Další články tohoto autora:
(eff)

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku