Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Úterý 10.2.2004
Svátek má Mojmír
  Výběr z vydání
 >ARCHITEKTURA: Stuttgart 1927|2002 aneb Vize moderní architektury
 >GLOSA: A co takhle jarní úklid?
 >ŠAMANOVO DOUPĚ: Daně kličkovaně
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Až kometa šlehne nás
 >PSÍ PŘÍHODY: Příhoda z průhonického parku
 >VTIP: Z Číny
 >NÁZOR: Prosazování nároků
 >EKONOMIKA: Mírná korekce na americkém akciovém trhu
 >MEJLEM: Ohlasy a názory čtenářů
 >POSTŘEH: O opakování
 >PENÍZE: Výnosný kšeft zvaný konkurs?
 >MEJLEM: Vtip
 >NÁZOR: Vybrané příčiny neefektivity ve státní správě
 >NÁZOR: Odvoláním ředitele SCP diskriminace domácích investorů nekončí.
 >FEJETON: Dopis na rozloučenou

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Zábava  
 
10.2. POSTŘEH: O opakování
Ivo Rýznar

Opakování je prý matkou moudrosti. Ale prosím vás, neříkejte to žáčkům školou povinným a studentům. Když si tak vzpomenu na předmaturitní opakování z literatury a češtiny. Měli jsme tehdy hroznou profesorku... A pak jsem také četl, že takové opakování při luštění křížovek prý pomáhá bojovat proti skleróze. S politováním však musím konstatovat, že zapomínám čím dál víc. I když ještě dnes vám klidně vystřihnu papouška na tři nebo mongolského pastevce na čtyři. S jiným opakováním jsem se setkal v době studií na vojenské katedře. Tam jsme cvičili a opakovali kdeco. Jak jsme s trochou nadsázky říkali, až do úplného pochopení.

Jedno opakování je mi však nadevše proti srsti. Mám v práci jako zvukovou kulisu puštěné rádio, většinou stále stejnou komerční stanici. Sleduji pravidelně zprávy, ale mám rád i hudbu, folk, českou country, trampské písničky. Nevyhýbám se ani rockové klasice nebo popu. Co mi však značně vadí, že během těch osmi až deseti hodin slyším stejnou písničku na téže stanici leckdy i třikrát. Nevymýšlím si, skutečně jsem to několikrát počítal. Samozřejmě, mohl bych si stanice během dne přepínat, ale obávám se, že bych to samé slyšel i odjinud. Anebo bych nedělal nic jiného, než mačkal čudlíky předvoleb a k práci bych se nedostal. Holt, čeho je moc, toho je příliš. Z hitovek se stávají hnusovky...

Absolutní rekord v mých uších však drží bývalá stanice Hvězda, kdy jsem během šesti hodin zaregistroval tehdy oblíbené Holky z naší školky čtyřikrát.


Další články tohoto autora:
Ivo Rýznar

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku