Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Středa 11.2.2004
Svátek má Božena
  Výběr z vydání
 >MROŽOVINY: Politicky nekorektní úvaha o multikulturalismu
 >SPOLEČNOST: Pravděpodobně tomu nebudete věřit
 >KAUZA: Orchideje a novináři
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Jen po bílých
 >PSÍ PŘÍHODY: Jako Hanč a Vrbata
 >TÉMA: Růst a pokles populace - amatérské zamyšlení
 >PENÍZE: Drží stavební spořitelny své klienty pod krkem?
 >FEJETON: Příběh lásky v koupeném mobilu
 >POSTŘEH: O počasí
 >Z KNIHY: Vodnář (1.část )
 >FEJETON: Letamida
 >NÁZOR:Vítej v době internetu, Ameriko!
 >ARCHITEKTURA: Stuttgart 1927|2002 aneb Vize moderní architektury
 >GLOSA: A co takhle jarní úklid?
 >ŠAMANOVO DOUPĚ: Daně kličkovaně

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Zábava  
 
11.2. FEJETON: Příběh lásky v koupeném mobilu
Jiří Šodek

Koupíte-li si starší mobilní telefon, může se vám přihodit, že se stanete svědkem či svědkyní neuvěřitelných či jímavých příběhů. Zažil jsem to. V koupeném mobilu předchůdce nevymazal textovky, které mu přišly od jeho dívky. Četl jsem tedy textové zprávy, jež vykreslovaly skutečný příběh lásky. Možná jsem měl textovky bez čtení vymazat, ale snad jsem se nedopustil nějaké indiskrétnosti. Dívku - autorku jsem neznal a ona mě také ne.

Hned první vzkaz byl takový valentýnský: "milacku co delas. Ja se chtela ucit, ale myslela jsem na tebe. Posilam milion pusinek". Dívka tedy chlapce miluje. Odpověděl jí tehdy? A jak? Další den slečna psala: "byla jsem na praxi na chirurgii. Moc me to nebavilo, chtela bych už zase byt s tebou. Posilam tisíc pusinek". Aha, zamilovaná tedy asi studuje zdravotní školu. Ale proč snížila počet pusinek? Zaskřípal snad nějak onen vztah? "medvidku, tesim se na sobotu", pokračovala láska. Jak se páru sobota vydařila? Asi dobře, protože v neděli dívka psala, že má studenou postýlku a chlapec by měl přijít.

Těch vzkazů bylo opravdu hodně - asi dvacet. Pusinek přibývalo, a pak si zřejmě hoch koupil nový telefon a starší, plný lásky a pusinek (celkem jsem jich v textovkách napočítal čtrnáct miliónůa dvacet tisíc), prodal. Nebo mu jej jako zamilovanému, a tedy možná tak trochu roztržitému, někdo ukradl. Přestože už ony textovky v mobilu nemám, občas si na dvojici vzpomenu. Chodí spolu ještě? Nebo se už rozešli? Anebo už měli svatbu? Čekají snad dokonce dítě?
Další články tohoto autora:
Jiří Šodek

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku