Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Sobota 14.2.2004
Svátek má Valentýn
  Výběr z vydání
 >GLOSA: Premiér potřebuje klacek
 >REAKCE: Odpověď Aleši Richterovi od H. Havlíkové
 >ZE ŽIVOTA: Prodejny a prodej...
 >GLOSA: Další, s nadsázkou, soudní fraška.
 >MOBY DICK: Kruto - vládce Českých Textáren
 >FEJETON: k jednomu výročí
 >TÉMA: Bude za psa platit i ten, kdo psa nemá?
 >EVROPA: Nerozumný spojenec USA
 >SPOLEČNOST: Starší muži a mladší ženy
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Zlatá padesátá - Hračky samo domo
 >PSÍ PŘÍHODY: Přísné hledění
 >PENÍZE: Blíží se k nám vlna certifikací?
 >FEJETON: Jako opařená - filmy
 >IRÁK: Zbraň hromadného ničení
 >POSTŘEH: O hustým

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Šamanovo doupě  
 
14.2. MOBY DICK: Kruto - vládce Českých Textáren

Moby Dick

(Jména osob, jakož i názvy podniků a institucí zde uvedených, jsou pouhou literární fikcí. Jakákoli podobnost je čistě náhodná, stejně jako jsou náhodné zkratky jmen čtenářů v listárně a komentářích.)

Pondělí 9. února 2004

Vedoucí textárny Ing. Duto Hlav se objevil až odpoledne, obtěžkán drobným nákupem: Toaletními papíry, hadrem, kbelíkem, saponáty a záchodovou štětkou. Snad si nemyslí, že budeme po sobě uklízet vnitřek záchodové mísy sami?

Úterý 10. února 2004

Včera se uklízečka přes den neobjevila, asi uklízela až po našem odchodu. Nejspíš ji konečně Duto Hlav domluvil (jako obvykle se zdržel přes čáru), protože mísa na toaletě byla vyblejskaná, dokonce byl utřený i prach na regálech!

Středa 11. února 2004

Z textárny přes noc zmizely stoly, u kterých dříve pracovali optimalizovaní Drn a Badavá. Dokonce i jejich skříně. Včetně přebytečných klávesnic a modemů, které jsme si v nich syslili.
Duto Hlav se nechal slyšet: "Jedině když vytvoříme vhodné podmínky pro práci našich kolegů a kolegyň, kteří u nás pracují na bázi smluvních vztahů jakožto obnovitelé trvale udržitelného ekologického životního prostředí, jenom potom můžeme od nich udržování tohoto prostředí vyžadovat."
Jakože uklízečka už od teďka bude uklízet.

Čtvrtek 12. února 2004

Nechtěl jsem nejdřív věřit, ale je tomu skutečně tak: Podlaha v textárně je vyleštěna, jsou vymeteny chuchvalce prachu pod zbylými stoly a utřen letitý nános na zbylých skříních. Mísa se skví čistotou, již odtud nepocítíme reálný závan života, pouze decentní vůni Realu. Uklízečka se vskutku činí!

Pátek 13. února 2004

Záhadu zlepšeného úklidu nám objasnila Viki Vykulená, avšak pouze pod slibem přísné mlčenlivosti. Nikomu to nepovím, jen si zapisuji do tebe, můj tajný deníčku:
Viki včera přistihla svého bývalého šéfa Duto Hlava, jak uklízí textárnu místo uklízečky! Ale hlavní tajemství tkví v tom, že paní uklízečka se jmenuje Kruto Hlavová a je již několik měsíců - manželkou pana vedoucího! Optimalizace společnosti, která následovala bezprostředně po třech vlnách liberalizace, měla za skutečnou vizi uvolnit podlahovou plochu, aby se na ní lépe prováděla úklidová mise.
Kruto - to jest skutečný vládce Českých Textáren!

**************************************************************************************

Portrét Mobyho vyhotovil Kryšpín.

Archiv deníčku od dubna 2000 do konce roku 2002
Leden 2003
Únor 2003
Kdo je kdo v Českých Textárnách - verze z dubna 2003
Anebo si kupte knížku "MOBY DICK: Deníček," v níž jsou sebrány denní poznámky z Českých Textáren od dubna 2000 do dubna 2003. V Praze ji trvale mají v knihokavárně Rybka v Opatovické 7 za 199,- Kč. Krakatit v Jungmance má stále dočasně vyprodáno, ale příští středu už můj Deníček budou konečně mít.
Též si můžete knížku objednat přímo u nakladatele na konvoj@konvoj.cz , pak ještě doplatíte za poštovné.

V březnu 2003 se deníček změnil na týdeníček, vychází převážně v sobotu a přesunul se do Šamanova doupěte. Takže novější texty, které v knížce už nejsou, najdete v archivu rubriky Š. doupěte.

Podněty, připomínky a výkřiky čtenářů Deníčku Moby Dicka můžete posílat na schránku moby.dick@seznam.cz.

Případně si poslužte komentářem.


Další články tohoto autora:

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku