Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Středa 18.2.2004
Svátek má Gizela
  Výběr z vydání
 >VZPOMÍNKA: Milý pane Šimku!
 >MROŽOVINY: Micheli nesmrtelný, Angelo božský…
 >LIDŠTINY: Ňadro a vějíř - pomyslné symboly volnosti a osobní svobody.
 >KULTURA: Kulturní skvrna v barevné Ostravě
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Příběh ztraceného diáře
 >PSÍ PŘÍHODY: Orel much lapá?
 >GLOSA: Přestaň lhát!
 >KULTURA: Rozhovor s ředitelem Febiofestu Fero Feničem
 >NÁZOR: Jak města přicházejí o zastupitele
 >EKONOMIKA: Riziko zvyšování inflace je vysoké
 >MEJLEM: Ohlasy a názory čtenářů
 >POSTŘEH: O pluskání
 >NÁZOR: Je limp-dick česky "zvadlej ču.ák" nebo jen "schlíplej pták"? Jste pobouřeni, když to čtete?
 >PENÍZE: Připraví vás pojišťovna v dobré víře o 11 tisíc?
 >CHTIP: Telecom a tarify

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Kultura  
 
18.2. VZPOMÍNKA: Milý pane Šimku!
Jan Handl

Velmi rád bych věřil tomu, že si tento dopis přečtete, nebo že se o něm alespoň dozvíte. Kdybych měl tu možnost s Vámi mluvit, řekl bych Vám, že Váš humor pro mne znamená moc. Řekl bych Vám, že jsem s Vaším humorem vyrůstal a dospíval, že mne provázel od dětských let.

Na základní škole jsem potkal kamaráda, který znal většinu Vašich scének zpaměti a velmi rád mi je citoval při hodinách matematiky. Často následoval vyhazov na chodbu, protože jsem hlasitým smíchem rušil výuku. To bylo moje první setkání s Vaší tvorbou. Pokračováním bylo studium na gymnásiu, kde jsem nalezl spřízněnou duši a hojně jsme se věnovali opakování Vašich textů. Některé výstupy jsme se naučili citovat dokonale, jelikož pro nás oba neexistoval zásadnější humor. Na vysoké škole se samozřejmě našel další Váš příznivec, se kterým jsme si zpestřovali nudné hodiny přednášek konverzováním v duchu Vašich hovorů s Luďkem Sobotou. Náhodou jsem poznal i dalšího ctitele Vašeho humoru, kterého jsem seznámil se svým spolužákem z gymnásia. Jak jsem si myslel, vše fungovalo jak mělo, oba se začali předhánět, kdo má lepší znalosti a realističtější přednes.

Dnes se občas scházíme u piva a opakujeme si, abychom nezapomněli. Váš humor mě a mé přátele (říkají si Jirka Brejcha a pan Plytký - podle oblíbených postav) provází od dětských let, postupem času jsme si začali uvědomovat stále nové a nové skryté významy scének. Náš zájem o tento humor neutuchá.

Vím, že žádné Vaše nové texty si nepřečteme, ale nevadí mi to. Na to nejlepší nikdy nezapomenu, až do konce života mě budou při konverzaci napadat vtipné repliky, kterým by rozuměli jen skalní příznivci Vašeho humoru.

Asi před měsícem jsme s přáteli naplánovali víkend na chalupě, který budeme trávit u starých desek s Vašimi výstupy. Určitě náš plán uskutečníme, ale prvně v životě nám bude při poslechu Vašeho humoru smutno.
Další články tohoto autora:
Jan Handl

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku