Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Čtvrtek 19.2.2004
Svátek má Patrik
  Výběr z vydání
 >ŠKOLNÉ: Nejde o to zda, ale jak
 >NÁZOR: K smlouvě mezi Českou republikou a Vatikánem
 >LIDÉ: Vzpomínka na Slávka Šimka
 >SVĚT: Ošidnosti předpovědí
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Legrační policajt na Starém městě
 >PSÍ PŘÍHODY: Je tu u nás psí počasí
 >VESMÍR: Venuše neboli Krasopaní
 >FEJETON: Pepa míchal pivo s džusem,a to fakt neměl dělat
 >O KNIZE: Nepochleboval dost - nebyl povýšen
 >PENÍZE: Na leasing limit (ne)platí
 >Díky, že jste tady
 >VZPOMÍNKA: Milý pane Šimku!
 >MROŽOVINY: Micheli nesmrtelný, Angelo božský…
 >LIDŠTINY: Ňadro a vějíř - pomyslné symboly volnosti a osobní svobody.
 >KULTURA: Kulturní skvrna v barevné Ostravě

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Zábava  
 
19.2. FEJETON: Pepa míchal pivo s džusem,a to fakt neměl dělat
Jiří Šodek

Pepu znali všichni štamgasti z frýdecké resaurace Sauna jako opravdu zodpovědného pivaře. Pívával hořký radegast a jeho průtočnost dosahovala takových devět až dvanáct piv večerně. Sedával u druhého stolu směrem od pípy ke dveřím a číšnice znaly frekvenci jeho konzumace, takže ani neměl mezi jednotlivými dvanáctkami žádné výraznější prodlevy.
To bývalo. Přede dvěma měsíci odjel Pepa na jakousi stáž do USA. Vrátil se minulý týden a hned první večer zamířil na Saunu. Kdo mohl tušit, co se stane.
Pepa si objednal malé pivo a pomerančový džus, k tomu prázdný půllitr. Pivaři sedící okolo hleděli, co se děje. Pepa nalil do půllitru džus a doplnil pivem. Napil se. Jeho soudruzi z podniku - a zároveň soudruzi od štamgastského stolu - zírali. "Co blbneš?" zmohl se nakonec na dotaz jeden spolustolovník, jenž do sebe obracel už šestý krýgl. "Chlapi, co vy víte, co je dobré. V Americe jsem se naučil pít nejen pomerančové pivo, ale i zázvorové a třeba i borůvkové. Je to skvělé, zkuste to," pravil s jistou zaoceánskou nonšalancí Pepa. Nikdo se ale k podobnému experimentu neodhodlal. Pepa zůstal se svým drinkem osamocen. Vystresovaní pivní kolegové odvraceli od divného koktejlu zraky. Pepa jim trochu připomínal Bohumila z filmu Dědictví aneb Hoši kurva gutentag. "Ne!" vykřil Jára, který se odhodlal mix vyzkoušet. Soused pivnědžusového navrátilce z USA začal pociťovat nevolnost, když si Pepa k džusu navíc objednal svůj oblíbený pálivý guláš.
To už bylo příliš. Pepa byl celé hospodě za blázna, ale nemohl přece najednou vyklidit pole. Pil ten večer dále pivo s džusem.
Včera přišel Pepa do sauny opět a objednal si už jen radegast dvanáctku, jako to dělal celý život. Džusové pivo se na Sauně neujalo.
Další články tohoto autora:
Jiří Šodek

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku