Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Pátek 20.2.2004
Svátek má Oldřich
  Výběr z vydání
 >POLITIKA: Školství v zajetí politických handlů
 >POLITIKA: Vládní "vadí - nevadí"
 >MÉDIA: Kotel čili Banalizace demokracie
 >FEJETON: VIP k VIPu
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Zlatá padesátá - Gramofony
 >PSÍ PŘÍHODY: Migrace psů v malém
 >SPOLEČNOST: Přirozené nepřirozenosti
 >Z KNIHY: Vodnář (2.část )
 >ZE ŽIVOTA: Ostraváci
 >POSTŘEH: O čínské pizzerii
 >NÁZOR: Nechte klidně zabíjet zvířata, ale buďte zároveň sobci a tolik NEŽERTE MASO!
 >PENÍZE: Certifikovaný finanční poradce podle AFPZ
 >O KNIZE: Nepochleboval dost - nebyl povýšen
 >ŠKOLNÉ: Nejde o to zda, ale jak
 >NÁZOR: K smlouvě mezi Českou republikou a Vatikánem

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Zdraví  
 
20.2. NÁZOR: Nechte klidně zabíjet zvířata, ale buďte zároveň sobci a tolik NEŽERTE MASO!
Ladislav Kahoun

Zvířata ať zhebnou, jejich zabíjení vám může být volný! Myslete ale na sebe a tolik NEŽERTE MASO, aneb několik vašich netradičních hnusně sobeckých důvodů, proč tolik nejíst maso.

Televize Prima, tři hodiny ráno, tři piva zdolána (sorry proto za pravopis a používání libozvučných synonym slova "jíst") a opakování nějakého staršího pořadu Sauna, který konfrontoval vegetariány, představované hlavně panem Vachlerem, s masožravci, představovanými zpěvačkou Heidi Janků. Proč o tom píšu? Určitě tohle nepíšu proto, abych opakoval argumenty pana Vachlera o nezabíjejí zvířat, on je říká perfektně a lze je určitě najít na internetu. Neudělal bych to líp.

Určitě tohle nepíšu pro ty, kteří maso nejí, protože jim vadí, že kvůli tomu musí, opravdu moc ošklivě, zemřít zvíře. Tohle píšu pro ty, kterým je surové zabití zvířete buřt - obrazně i konkrétně - a vzniklou mrtvolu v tom buřtu pak klidně sežerou. Je jim to prostě jedno a Vachlerovi se nad jeho webem tak leda vychechtají. Já Vám rozumím, jak to myslíte, prostě vám je to jedno, tu mrtvolu, respektive maso z mrtvoly, klidně sežerete a argumenty vegetariánů nebudete poslouchat. Nepřu se s vámi, já nejsem vlastně ani vegetarián a až v tom pořadu jsem se dozvěděl, co jsem (jsem podle nějaké expertky z toho pořadu "semivegetarián". To se mi líbí, to zní skoro jako sprostý slovo!).

Vy, pro které toto píšu, přestanete jíst maso (respektive omezíte jeho spotřebu) pouze pokud z toho nebudou mít prospěch ta zvířata, ale budete mít prospěch naopak vy. Opravdu to není nějaký můj pokus o to vás urazit, je to pouze konstatování faktu. Já se ostatně někdy chovám stejně a dělám to, z čeho mám prospěch. Pro vás je snížení konzumace masa nesmyslný počin, protože z něj nic z vašeho úhlu pohledu nemáte. Já chápu Vaši situaci - je to jen prostá logika a ekonomie, kterou se jednoduše, pochopitelně a zcela logicky řídíte.

Tedy, já, ač sám určitá varianta pouze semi-vegetariána, tedy osoba problematicky přijímaná i mezi vegetariány, se zde pokusím alespoň někoho z masožravců - žroutů mrtvol - přesvědčit, aby toho masa jedl méně ne kvůli těm zvířatům, ale kvůli sobě. Vy totiž nevíte, co s váma běžné maso z neekologických chovů dělá a co jsem ani v té sauně nazaslech.

Tedy, stala se mí následující příhoda. Moje bývalá kamarádka měla opakované chronické (ženské) zdravotní potíže. Nebudu to popisovat blíž, šlo o takovéto dokola se vracející celkem banální, ale obtěžující potíže, to samé rok po roku, případ po případu, nebezpečné to nijak nebylo, spíše strašně otravné a únavné a přivedlo ji to do dlouhodobé deprese. Já ji k tomu doktorovi vozil a čekal na ní v zaparkovaném autě. Vždy když vycházela od toho doktora, brečela. Brečela po každém příchodu od doktora, který předepisoval případ po případu a rok po roku pořád dokola to samé a vyřešil situaci jen na několik týdnů, pak se vše opakovalo. Zde se omlouvám všem slušným doktorům, ale tady mě poprvé napadlo, zda ji ten člověk vlastně chce trvale vyléčit. Zda třeba nemá zájem mít právě takové pacientky. Tedy, minimální práce, minimální riziko nějakých problémů s komplikacemi, protože vlastně roky nic moc nemusel dělat, jen střídal dokola antibiotika a antimykotiky a pobíral jistě velké peníze od pojišťovny. Co si myslíte? Je v jeho zájmu (ekonomickém, nikoli morálním) říci pacientce, jak se jednoduše a navždy vyléčí a přestat za ní inkasovat pravidelné a jisté platby od pojišťovny? Pokud by tedy tu informaci o tom, jak se rychle a jednoduše vyléčí, měl - a já dnes nevěřím, že ji neměl!

Našel jsem tedy alternativního lékaře (člověka s doktorským diplomem, snad bývalého žáka doktora Jonáše) a pod záminkou, že k němu chci sám zajít a bylo by mi cestou smutno, jsem tam kamarádku vylákal. Když už tam byla, souhlasila s tím, nechat se vyšetřit.

Při tom vyšetření šlo jen o měření akupunkturních bodů po těle (na ruce a na chodidle nohy) a jejich reakci na různé látky - moc zajímavé, snad o tom napíšu samostatný článek. Abych byl k předchozímu klasickému doktorovi spravedlivý, tenhle alternativní doktor byl STRAŠNĚ drahý, nicméně VYLÉČIL. To ale pořád není to zajímavé. To zajímavé je JAK VYLÉČIL. Kromě nějakých homeopatik (která ale brzy došla a pro která si kamarádka znovu už nešla) jí řekl: VY JÍTE ČERVENÉ MASO, TEDY MYSLÍM HLAVNĚ VEPŘOVÉ A HOVĚZÍ A TO JE PŘÍČINA VŠECH POTÍŽÍ A TO NEJEN U VÁS, TAKOVÝCH PŘÍPADŮ JSOU SPOUSTY. Ta zvířata jsou krmena preventivně antibiotiky a tak se přes jejich maso dostávají do Vašeho organismu a to je hrozná věc. Rozbourává to schopnost těla bránit se samo a proto se Vám pořád dokola vracejí Vaše potíže (řekl ještě pár dalších drobností, ale to o tom masu považoval za to hlavní). Dál už je to krátký, poslechla ho a pokud vím, je vyléčena navždy!

Tak vidíte, máte i důvod, na který byste mohli slyšet i Vy - maso/mrtvolo žrouti. Nejde jen o ta zvířata, jde o Vás. BUĎTE SOBEČTÍ, KAŠLETE NA ZVÍŘATA, MYSLETE PŘEDEVŠÍM NA SEBE A NEŽERTE ČERVENÝ MASO!

Pokud tento článek přesvědčí alespoň jediného čtenáře nebo čtenářku k tomu, aby si alespoň párkrát maso nedal a zachrání život byť jedinému zvířeti, nepsal jsem ho zbytečně.

Ladislav Kahoun www.kahoun.cz
Další články tohoto autora:
Ladislav Kahoun

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku