Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Sobota 21.2.2004
Svátek má Lenka
  Výběr z vydání
 >POLITIKA: Špidla, Turecko a my.
 >REAKCE: Otec u porodu a porod doma?
 >POSTŘEH: O pucích
 >MOBY DICK: Problémy s barvou
 >NÁZOR: Orgán státní moci ušetřil peníze poplatníků
 >POLITIKA: Školství v zajetí politických handlů
 >POLITIKA: Vládní "vadí - nevadí"
 >MÉDIA: Kotel čili Banalizace demokracie
 >FEJETON: VIP k VIPu
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Zlatá padesátá - Gramofony
 >PSÍ PŘÍHODY: Migrace psů v malém
 >SPOLEČNOST: Přirozené nepřirozenosti
 >Z KNIHY: Vodnář (2.část )
 >ZE ŽIVOTA: Ostraváci
 >POSTŘEH: O čínské pizzerii

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Společnost  
 
21.2. NÁZOR: Orgán státní moci ušetřil peníze poplatníků
Aleš Richter

Pochybnosti kolem výletu na Filipíny a Austrálii (stále nelze najít vhodnější termín) předsedy Rady pro rozhlas a televize Petra Pospíchala rostou. Druhá interpelace na ministra Cyrila Svobodu vnesla ještě větší nejasnosti o účelu a smyslu 14 denních jednání představitele nezávislého regulátora v exotických zemích podle Svobody však dokonce jednoho z orgánů státní moci. Ministr svým vystoupením potvrdil, že se RRTV řídila usnesením vlády o složení delegátů na zahraniční cestě. Hned člověka napadá, co se stane v případě potenciálního rozhodnutí vlády odebrat někomu licenci? Bude RRTV opět tak poslušná a podřídí se rozhodnutí moci výkonné? Opakované dotazy na účel a smysl cest ministr zdůvodnil jednáními se zeměmi, ke kterým nás pojí přátelské vztahy. Přátelské vztahy však evidentně pojí nezávislého člena rady (a s ním i další expolitiky v radě) k představitelům vládní koalice. Možná i proto rádi obědvají společně jako posledně s Vencou Žákem , Dostálem a Zaorálkem. Však jejich zvolení nebylo jednoduché.Pospíchal musel dokonce opustit místo ministrova poradce, i když podle původních informací letěl do zahraničí ještě stále jako poradce (placený! ministrem). Podstatou jednání v Kazachstánu a jinde bylo podle slov ministra: sledování, jak v těchto zemích vypadá vztah veřejnoprávních médií k moci výkonné, zákonodárné a soudní , jak je organizována tato oblast veřejného zájmu. I z tohoto je patrné, že taková agenda vůbec nepatří do pravomoci předsedy RRTV . Obdobně jako Svobodou zmíněná jednání o umoření státního dluhu v navštívených zemích. Ani při opakovaném vysvětlení ministr nedokázal jednoduše cestu vysvětlit, zůstal jen u frází o demokratickém schválení cesty Pospíchalovými kolegy z rady a ve vládě. Zpráva ze služební cesty a z jednání s partnery z regulačních orgánů v zemích , kde tyto orgány nejsou (tzn. že partneři neexistují), bude zajímavá a obohatí radu o nové poznatky při ukládání pokut za satiru či erotiku.

Zajímavá je ale dosud utajovaná cesta exdisidenta Pospíchala (zvoleného do rady díky rozhodujícím hlasům od KSČM) do Tádžikistánu, která proběhla již dříve. K této pozoruhodné cestě informace chybí, stejně jako chybí souhlas RRTV s vysláním svého předsedy do této asijské republiky. Svoboda tuto cestu charakterizoval jednoduše a jasně- to byla zajímavá cesta!

Vládní koalice opravdu zavedla nový styl na cesty do exotických zemí létají nezávislí a utajení poradci, za státní peníze od teleministra Dostála pobývají v nejluxusnějších hotelech v Karlových Varech celebrity hned vedle politiků a jejich rodinných příslušníků. Z koně dolů a do letadel a luxusu.
Další články tohoto autora:
Aleš Richter

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku