Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Sobota 21.2.2004
Svátek má Lenka
  Výběr z vydání
 >POLITIKA: Špidla, Turecko a my.
 >REAKCE: Otec u porodu a porod doma?
 >POSTŘEH: O pucích
 >MOBY DICK: Problémy s barvou
 >NÁZOR: Orgán státní moci ušetřil peníze poplatníků
 >POLITIKA: Školství v zajetí politických handlů
 >POLITIKA: Vládní "vadí - nevadí"
 >MÉDIA: Kotel čili Banalizace demokracie
 >FEJETON: VIP k VIPu
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Zlatá padesátá - Gramofony
 >PSÍ PŘÍHODY: Migrace psů v malém
 >SPOLEČNOST: Přirozené nepřirozenosti
 >Z KNIHY: Vodnář (2.část )
 >ZE ŽIVOTA: Ostraváci
 >POSTŘEH: O čínské pizzerii

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Zábava  
 
21.2. POSTŘEH: O pucích
Ivo Rýznar

Nejsem tak bohatý, abych si kupoval levné věci. Tohle rčení mi přijde poněkud postavené na hlavu, protože nejsem ani tak bohatý, abych si kupoval drahé věci. Logicky vzato bych měl říci, že si nekupuji žádné věci. Ale to bych lhal. Bez chleba nelze jíst, bez vody nelze pít. A bez oblečení se lze dostat akorát tak do basy pro veřejné pohoršování. To jsem se však nechal unést k filosofování. Chtěl jsem tím jenom říci, jaký bývá laciné zboží brak. Tedy mezi námi, ona ani značka zakoupená v "kamenném" obchodě nestojí kolikrát za nic. Kolik já už dostal k Vánocům nebo narozeninám triček, kterým se boční švy po prvním vyprání přemístily dopředu a dozadu. Kolik jsem dostal košil a bund, kterým po pár dnech nošení začaly záhadně mizet nitě ve švech. Myslím, že by ani Mulder se Scullyovou nezjistili kam.

Kalhoty jsou kapitolka sama pro sebe. Obvykle nosívám toliko dvoje. Respektive dva druhy. Džíny nebo slušné kalhoty coby součást obleku. Ty první mají výhodu, že nevyžadují přílišnou údržbu. Stačí občas vyprat a po usušení přejet žehličkou aby nebyly z pračky zmačkané. Nevýhodu mají v tom, že se obvykle brzy prodřou. Naštěstí na místech málo viditelných, kam by oko slušného člověka nemělo za běžné situace nahlédnout. Ty druhé kalhoty jsou pravým opakem džínů. Neprodírají se, neošoupávají se, o jejich vzhled pečuje čistírna, včetně perfektního nažehlení puků. Zato průběžná údržba mi trochu vázne. Čas od času je totiž zapotřebí puky přežehlit. Copak o to, žehlička v ruce mi není cizí, v pohodě zvládám i límce a rukávy košil. U pukatých kalhot však zklamávám. Výsledkem bývají často více než dva puky na jediné nohavici.

Kalhoty, které jsem si nedávno koupil, a které mi zamotaly hlavu ohledně jejich číslování, jsou samozřejmě s puky. Velmi pečlivě jsem si je doma přežehlil, ke zmnožení puků nedošlo. Zato když jsem si je poprvé oblékl a vyrazil v nich do práce, byl jsem nemile překvapen. Asi jsem opravdu někdy šikovný. Vím že neoplývám zrovna konfekční postavou, tohle mi však provádět nemusely. Zachovaly se podle, až škodolibě.

Po několika krocích se švy ocitly vpředu a vzadu, a puky na stranách...


Další články tohoto autora:
Ivo Rýznar

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku