Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Pondělí 23.2.2004
Svátek má Svatopluk
  Výběr z vydání
 >POLITIKA: Špidla, Kužvart, Svoboda - evropská ostuda
 >REAKCE: Noví spojenci USA…
 >REAKCE: Když dobré už bylo, pane Pehe
 >POLITIKA: Freunde oder Bekannten?
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Zhouf a já jsme mimoběžky
 >PSÍ PŘÍHODY: Migrace psů II
 >ZAMYŠLENÍ: Absurdní riziko
 >Z KNIHY: Vodnář (dokončení)
 >SPOLEČNOST: Anketa
 >NÁZOR: Z anatomie pacholka
 >PENÍZE: Jak zvládnout porod, vojnu a pohřeb
 >Zřekněte se černobílých obrazů
 >POLITIKA: Špidla, Turecko a my.
 >REAKCE: Otec u porodu a porod doma?
 >POSTŘEH: O pucích

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Politický cirkus  
 
23.2. Z ostudy kabát
(eff)

Je mi až stydno psát o té ostudě, kterou Miloš Kužvart spískal celé naší zemi. Jestli zůstane v politice, bude to smutné vysvědčení jeho bezostyšnosti. V klasickém Japonsku by samozřejmě musel spáchat harakiri, správně seppuku. Tohle od něho nikdo nechce. Stačilo by, aby se už nevrátil do sněmovny, ze které v pátek tak potupně klukovsky zdrhnul, zatímco záchranka odvážela zkolabovaného Špidlu.
On je to vskutku zajímavý případ z oboru politické psychopatologie.
Nejde jenom o to, že je Kužvart neschopný. Jde o to, v jakém umělém světě žije naše politická reprezentace.
Kdybych to měl k něčemu přirovnat, tak asi k tomu, jako kdyby Asociace karate v Japonsku nám uvolnila místo jednoho mistra osmého danu. Zasedla by koaliční rada a za cenu vzájemných kompromisů s ohledem na potřeby zemanovského křídla sociální demokracie s přímluvou Stanislava Grosse a pod tlakem soudruha Škromacha by nejlepším karatistou byl zvolen Miloš Kužvart, vybaven kimonem a odeslán do Tokia.

On to není ojedinělý případ. Vždyť přece nasazení Bureše do prezidentského klání svědčí o absolutně stejném nedostatku smyslu pro realitu. Není to jenom vina Vladimíra Špidly. Tenhle stát naštěstí pořád ještě Vladimírovi Špidlovi nepatří, jemu patří jen polovina našich příjmů, které pak předá Škromachově lopatě k rozhozu. Mudrců je vedle něho víc. Jak to, že se nikdo neozvala neřekl - pánové, neblázněte, ten nešťastník na to prostě nemá? Hlasy lidovců a unionistů byly nedomrlé, jako je nedomrlá jejich politika.

To jsme zvědavi, jakého giganta teď upečou. Zdeněk Škromach navrhuje Vlastu Štěpovou. Unionisté mají jasno, ale dělají v tom nejasno, vyjádří se v pondělí. Cirkus pokračuje.

Aston


Další články tohoto autora:
(eff)

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku