Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Neděle 29.2.2004
Svátek má Horymír
  Výběr z vydání
 >LIDŠTINY: Už jdou...
 >Radčin světelný gramofon: Romantická muzika pro malé krokodýly
 >POLITIKA: Kde ve světě se mají Češi angažovat ?
 >REAKCE: Slovensko
 >REAKCE: Špeditéři
 >NÁZOR: Náš člověk v
 >MOBY DICK: Stachanovci v Českých Textárnách plní na 105 %
 >SVĚT: Umění imitovat umění
 >NÁZOR: Kdo vládne
 >NÁZOR: Češi do boje!
 >GLOSA: Nominace Teličky je další omyl Špidlovy vlády
 >KULTURA:České moře v osmnácti přílivech
 >LIDÉ: Vzpomínáme Karla Kryla
 >FEJETON: Fotbalový rozhodčí s vysílačkou a na umělé trávě?
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Zlatá padesátá - sovětští vynálezci

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  
 
29.2. Radčin světelný gramofon: Romantická muzika pro malé krokodýly

Před Vánoci zaútočila na česká kina britská komedie Love Actually (Láska nebeská). Propletenec romantických zápletek trefně situovaný do předvánočních londýnských zákoutí se u diváků dočkal kladné odezvy. Takže se není čemu divit, že se soundtrack k filmu po pár týdnech objevuje i na hudebních pultech.

Co od alba očekávat? Prostě 18 popových směsí sladkých popěvků a líbivých textů. Viděli-li jste film, víte o čem mluvím. A pokud ne, jde o muziku, kterou potěšíte svou přítelkyni, naopak už to bude fungovat hůř. Největší skvost alba představuje neodolatelné Christmas Is All Around v podání Billy Macka, které vám dlouho uvízne v uších. Bill Nighty se na plátně objeví v roli stárnoucího zpěváka, prahnoucího ještě jednou pokořit nejvyšší příčky hitparád. Právě touto parafrází Love Is All Around se mu to samozřejmě v zasněženém Londýnu, kde je každý melancholicky naladěn, zdaří.

Na albu zazní i oblíbený šlágr Ally McBealové All I Want For Christmas Is You od Olivie Olson. Další songy pocházejí z dílny Dido (Here With Me), Sugababes (Too Lost In You), Norah Jones (Turn Me On), Texas (I´ll See It Through) nebo třeba poetické Joni Mitchel (Both Sides Now). Co by to bylo za album plné zamilovaných melodií, kdyby na něm chyběl hit All You Need Is Love (nebojte se, nechybí).

Takže, pánové, ať už chcete své vyvolené pořídit pohodovou holčičí muziku nebo vhodné hudební zátiší pro romantické večeře při svíčkách, sáhněte po Love Actually.

A vy, dámy, ať jste šťastně zamilované, nebo roníte krokodýlí slzy v křesle, toužebně očekávajíc zazvonění telefonu, zkuste tuhle kompilaci. Devět z deseti psychoterapeutů dosvědčuje její pozitivní ohlasy na zlepšení nálady a vykouzlení úsměvu na tváři. Mimochodem, motto filmu může znít: Na každého někde čeká ten pravý! Pokud tedy nevolá, za slzy nestojí. Bude-li vám připadat hudební dávka málo, zajděte na film – smích léčí!

Radka Kohutová

Love Actually: The Original Soundtrack. Universal Music 2003.


Další články tohoto autora:

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku