Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Středa 3.3.2004
Svátek má Kamil
  Výběr z vydání
 >ZE STARÝCH NOVIN: Slovan 1850 - 51- článek: Vojsko
 >GLOSA: Různý metr na "porno"
 >ARCHITEKTURA: Pražské jaro s moderní architekturou v autentickém prostředí
 >MROŽOVINY: Blýskání na nové časy
 >RODINA A PŘÁTELÉ: No, trochu si postěžovat můžu
 >PSÍ PŘÍHODY: Ještě jedno setkání s velkým černým chlupatým psem
 >MEJLEM: Vtip, co vlastně není vtipem
 >NÁZOR: Černí Baroni v US-DEU jsou stále aktuální.
 >EKONOMIKA: Evropští investoři spekulují na pokles úroků
 >OSN: Mezinárodní den žen 2004
 >POLITIKA: Slovenské příklady
 >PENÍZE: Poslední bankovní pole nezorané
 >MÉDIA: Český tisk: opravdová bída?
 >FEJETON: Vařící muž
 >DOPRAVA: Nový bezpečnostní systém na silnicích Evropy

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Politika  
 
3.3. NÁZOR: Černí Baroni v US-DEU jsou stále aktuální.
Stan Jouzek

Jsem předseda okresní organizace US-DEU ve Strakonicích. V průběhu posledních měsíců jsem se mohl přesvědčit, že výstižné postavičky z filmu Černí Baroni zdaleka nepatří do groteskní minulosti, kterým se dnes můžeme smát. Přesvědčil jsem se, že celá řada takových "majorů" se nám prohání po politickém parketu a snaží se dosáhnout co nejvyšších politických met. Tvrdí o sobě, že jsou demokraté a liberálové, že jsou otevřeni diskusi a druhým názorům, atd. Ve skutečnosti nemají tušení, co to demokracie je, a už vůbec ne liberální politika. Jejich jediné téma je jak se udržet co nejdéle u moci, bez ohledu na tuto zemi, její občany, společnost. Jak si zachovat vysoké příjmy za svoje nekvalifikovaná a přihlouplá rozhodnutí.
Tito pánové zasahují bezostyšně do našeho života, vykládají nám o tom, jak máme šetřit, jak se máme ekonomicky chovat, zatímco oni rozhazují peníze daňových poplatníků plnými hrstmi. Nikdy nehospodařili z vlastního a nikdy se neodpovídali za svá rozhodnutí vlastním majetkem. Domnívám se, že je třeba aby voliči celé republiky věděli o koho jde a mohli se ve volbách podle toho zařídit.

Členové naší okresní organizace byli velmi překvapeni, když se ze strakonického tisku dozvěděli, že jejich strana podporuje v doplňovací volbě do Senátu ve volebním obvodu Strakonice, bez jejich vědomí, kandidáta, kterého oni ani nenavrhovali, ani volit nechtěli.

Členové naší organizace mne pověřili, abych zveřejnil jednu prostou větu v místních novinách, vyjadřující jejich stanovisko a sice tak, že "strakonická organizace US-DEU jmenovaného kandidáta nepodporuje". To kvalifikuji jako nesmělé špitnutí, nesmělou námitku k našim "otevřeným demokratickým liberálům", že jejich chování tak zcela demokratické a liberální není.

Další průběh byl následující: Nejprve vystoupil "velkomožný pán" senátor Hadrava a prohlásil v dodatku k našemu prohlášení (současně zveřejněném v místním tisku), že podle stanov strany o podobných věcech rozhoduje republikový výbor US-DEU. Pan senátor zřejmě stanovy své strany nečetl. Jako demokrat a liberál to nemá zapotřebí. Ve stanovách je totiž přesně stanoven sled úkonů podle nichž by měla volba proběhnout a který nebyl dodržen.

Z pověření naší organizace jsem se pokusil zveřejnit popis celé situace v místním tisku a předal jsem článek o tom redaktoru panu Mgr. Petru Pučelíkovi ve Strakonicích. Nyní zapracovala postbolševická cenzura: Mgr. Petr Pučelík, v minulosti redaktor ve službách rodné strany, a jako takový na slovo vzatý odborník na to, co si občan demokratického státu může a nemůže dovolit (nyní dobrý známý pana senátora), si zavolal pana senátora a nařídil nezveřejňovat. Naše informace veřejnosti beze slova omluvy nebo vysvětlení zveřejněna nebyla.

Dále potom za součinnosti republikového výboru US-DEU a nakonec tzv. rozhodčí komise, která má rozhodovat spory týkající se stanov bylo rozhodnuto, že postup republikového výboru v dané záležitosti odpovídal stanovám. Důvod: strakoničtí prý se sami zřekli svého práva volit svého zástupce a tak se nad nimi vedení slitovalo, a převzalo odpovědnost za výběr a podporu senátora. Přiložená dokumentace chronologicky dokazuje, že tomu tak nebylo, ale to našim stranickým manipulátorům nijak nevadí. Však se svému umění manipulovat učili ve VUMLu, od velikých komunistických manipulátorů moci.

Všechno proběhlo podle scénáře: "Terazky som senátorom (místopredsedom vlády), tak budětě počúvať moje rozkazy." Velkomožný pán senátor Hadrava a velkomožný pán místopředseda vlády Mareš! Velkomožní členové republikového výboru demokratické a liberální strany.

Nějaké stanovy naše "Terazky" vůbec nezajímají. Oni mají důležitější věci na starosti. Totiž udržení svých koryt.

Charakter demokratické organizace je dán jejími stanovami. Zde jsou definována pravidla, kterými se musí i předsednictvo řídit.

Historka kolem kandidatury do senátu se odehrála v říjnu minulého roku. Jak už to tak v našem Kocourkově je, protáhla se jednání kolem toho, projednávala se stížnost strakonických na vedení strany. Nyní byla uzavřena rozhodnutím tzv. rozhodčího výboru US-DEU, který v rozporu se zněním stanov, dává za pravdu našim "Terazky som ja…" kašpárkům z republikového výboru.

Protože se blíží další volby do Senátu a do Evropského Parlamentu, pokládám za důležité, aby naši občané a voliči věděli, jak uvedení pánové s jim udělenou mocí nakládají a jak "liberálně a demokraticky" se chovají k členům vlastní strany. Že nedodržují ani stanovy vlastní strany.

Já, i když jsem členem US-DEU, tyto lidi volit nebudu. Jsem liberální demokrat a ve straně zůstávám v naději, že se v dohledné době dočkáme nového vedení s lidmi typu paní JUDr. Marvanové, pana poslance Vrbíka, a dalších, za které se liberální a demokratická strana nikdy nemusela stydět.

S lidmi, kteří to s českou demokracií myslí vážně a kteří svoji politickou činnost nepokládají jenom za výhodný kšeft, jak tomu je u současných unionistických kašpárků.

Ing.Stan Jouzek, předseda OO US-DEU Strakonice.
Další články tohoto autora:
Stan Jouzek

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku