Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Sobota 6.3.2004
Svátek má Miroslav
  Výběr z vydání
 >LIDŠTINY: Proč existuje Mezinárodní den žen.
 >PŘÍRODA: Máte doma orchideje?
 >EKOLOGIE: Teplo z hlubin vytápí český Děčín
 >INFO: Zasaď LÍPU - strom pro Evropu
 > MOBY DICK: Nositelem klíčového know-how
 >PENÍZE: Podniky v EU: svoboda podnikání
 >SPOLEČNOST: Fenomenální Harry Potter
 >ZE ZAHRANIČNÍHO TISKU: Střet britských delegátů Konventu
 >NÁZOR: Havel si svůj život poplival sám
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Zlatá padesátá - sovětské filmy
 >PSÍ PŘÍHODY: Ranní ptáče
 >ZAMYŠLENÍ: Poslední věci člověka
 >GLOSA: Mobil má, ale zná divadlo?
 >MÉDIA:Aktualizovaná digitální Koncepce v nejistotě.
 >POLITIKA:Jak jsme jednali v Bruselu ?

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Zábava  
 
6.3. MOBY DICK: Nositelem klíčového know-how

 MOBY DICK

(Jména osob, jakož i názvy podniků a institucí zde uvedených, jsou pouhou literární fikcí. Jakákoli podobnost je čistě náhodná, stejně jako jsou náhodné zkratky jmen čtenářů v listárně a komentářích.)

********************************************************

Pondělí 1. března 2004

Můj milý deníčku, dnes mi můj vedoucí Ing. Duto Hlav po návratu z managorské prc. por. oznámil, že jsem byl nominován do skupiny zaměstnanců se slibným názvem "nositelé klíčového know-how". Vyhledal jsem si pak v intranetu informace o této skupině, a jsem více než potěšen: "NKK-H jsou přímo ohrožení konkurencí a velmi těžko nahraditelní z volného trhu práce. Mají zásadní vliv na obchodní výsledky společnosti a jejich přínos pro společnost je jasně viditelný a dokumentovatelný. Jsou to strategicky důležité osoby."
To bude žena koukat!

Úterý 2. března 2004

Duto mi slíbil, že pokud budu vybrán do NKK-H, budu zařazen do programu MAD (Motivace - aspirace - důvěra). Prý: "Budeme rozvíjet zaměstnance, kteří jsou klíčoví pro dosahování strategických cílů společnosti. K dosažení tohoto cíle nabídneme nositelům klíčového know-how specifické stabilizační, motivační a rozvojové aktivity dle individuálních potřeb těchto zaměstnanců."
Moje individuální potřeba je, aby mě Duto stále nejebal za různé pičoviny, jako je nekvalitní vedení Knihy přístupů na sociální zařízení (KHAI) - a taky abych dostal konečně pořádně přidáno. To by byla motivace! Žeby?

Středa 3. března 2004

Hm, tak s tím programem MAD je to trochu jinak, než jsem si myslel. Jde tedy o peníze, ale prý mi je České Textárny - půjčí. Ale zato mi poskytnou "zviditelnění a posílení pocitu uznání, osobní prestiže a vlastní hodnoty". Žeby zase zavedli nástěnku vzorných poracovníků?

Čtvrtek 4. března 2004

Tak s tím MADem je to ještě jinak: České Textárny nám v tomto programu nabízejí "dostatek širokých možností jak může každý účastník jednotlivě i skupinově přispět firmě předáváním svého know-how, přičemž forma účasti je „šitá na míru“ jednotlivým účastníkům, tzn. klíčový zaměstnanec si vybírá jemu vyhovující způsoby předávání znalostí a zkušeností".
K tomu Ambrož pravil: "Až předáš svoje klíčové know-how, nebudeš už nenahraditelný a vyhoděj tě."
To je přece šílené!

Pátek 5. března 2004

Ráno mi přišel mail, že jsem byl "renominační procedurou vyřazen na základě níže uvedených důvodů: Účastník je z programu vyřazen, pokud je v průběhu renominační procedury přehodnocena jeho klíčovost."
Místo mne nakonec Duto nominoval našeho superexperta a virtuálního kolegu Holu Mátohu. Hola právě ukončil další kurz - tentokrát "ABC textárenství". (Po absolvování tohoto kurzu je účastník schopen rozpoznat základní oblasti činnosti Českých Textáren.) A začal nás všechny obtěžovat svými znalostmi, včetně samotného Duto Hlava.
Díky bohu!

********************************************************

Listárna Moby Dicka

Před týdnem jsem napsal: "Duto mi volal domů, že mu KECY naše hodnocení vrátily. Má je prý poslat až 30. února." K tomu mi napsal jeden čtenář :

"Minulý čtvrtek jsem dostal mail, kde byla žádost o zpracování jakéhosi minidotazníčku; v posledním odstavci jsem ovšem nevěřil svým očím: "Odpovězte prosím nejpozději do 30.02.2004."
Že by špatně naprogramovaní roboti pronikli i na místa některých našich kolegů? Odpověděli jsme hned: "... V těchto dnech jsme velmi vytíženi, žádáme o strpení a ozveme se do 32.02.2004". Uvidíme, co se bude dít.
to jsem si fakt nevymyslel!
pěkný víkend přeje
Honza"

Však je přestupný rok, ne?
Pěkný víkend! >>:)) Moby

********************************************************

Minulý týden: Stachanovci v Českých Textárnách plní na 105 %

Předminulý týden: Problémy s barvou

********************************************************

Portrét Mobyho vyhotovil Kryšpín.

Archiv deníčku od dubna 2000 do konce roku 2002
Leden 2003
Únor 2003
Kdo je kdo v Českých Textárnách - verze z dubna 2003
Anebo si kupte knížku "MOBY DICK: Deníček," v níž jsou sebrány denní poznámky z Českých Textáren od dubna 2000 do dubna 2003. V Praze ji trvale mají v knihokavárně Rybka v Opatovické 7 za 199,- Kč.
Též si můžete knížku objednat přímo u nakladatele na konvoj@konvoj.cz , pak ještě doplatíte za poštovné.

V březnu 2003 se deníček změnil na týdeníček, vychází převážně v sobotu a přesunul se do Šamanova doupěte. Takže novější texty, které v knížce už nejsou, najdete v archivu rubriky ŠAMANOVO DOUPĚ (levý sloupec na hlavní stránce Psa), jde to líp, než přes archiv Psa.

Podněty, připomínky a výkřiky čtenářů Deníčku Moby Dicka můžete posílat na schránku moby.dick@seznam.cz.

Případně si poslužte komentářem.


Další články tohoto autora:

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku