Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Pondělí 8.3.2004
Svátek má Gabriela
  Výběr z vydání
 >POLITIKA: Dva iniciátoři Ženevské výzvy odpovídají
 >FEJETON: Rozhovor s T.G.M.
 >FEJETON: Mimóza, MDŽ a jaro
 >TÉMA: 8. březen u nás
 >FEJETON: Dveře a přednosti
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Pracovní víkend a veselá očička
 >PSÍ PŘÍHODY: Konverze džungle na park
 >ŠKOLSTVÍ: Další cihla do zdi
 >SVĚT: Alláh kluše Amerikou
 >TÉMA: Dvě Unie, dva pohledy
 >NÁZOR: Fundamentalismus - dobrý sluha ale zlý pán
 >PENÍZE: Do zahraničí s devizovým účtem
 >LIDŠTINY: Proč existuje Mezinárodní den žen.
 >PŘÍRODA: Máte doma orchideje?
 >EKOLOGIE: Teplo z hlubin vytápí český Děčín

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Bartovy příhody  
 
8.3. PSÍ PŘÍHODY: Konverze džungle na park
Ondřej Neff

Bartovi je to přirozeně jedno, jak to na Mrázovce vypadá. Pro něho je to terén, kterým probíhá, zkoumá ho čichem plus i některými vedlejšími smysly, jako je kupříkladu zrak (není ale pravda, že si špatně vidí - onehdy, když jsme potkali na Dívčích hradech jezdkyni na koni a Bart se z toho setkání mohl zbláznit, po půl hodině se jezdkyně objevila znovu, ve vzdálenosti jistě kilometru, na obzoru, ve velikosti hrášku, a Bart ji okamžitě spatřil a dal najevo, že si potřebuje s tím koněm něco neodkladného vyřídit). O to ostřeji změny vnímám já.

Mužové z parkové firmy vyřezali spoustu šmejdových kmenů a kmínků z náletu, probrali křoví, prosvětlili vegetaci. Taky vyhrabali tuny harampádí a hnusu. Taky jsem zvědav, jestli pošlou nakladač a odvezou černou skládku, která v jednom obzvlášť temném zákoutí vznikla při stavbě hotelu Mövenpick. Mohli by, jednu skládku už odvezli! Další změny: ty lavičky, o kterých jsem psal, se vrátily na místo. Někdo totiž ukradl jednu z nich, firma ostatní uklidila a teď je tam namontovala znovu, doufejme, že bezpečněji.

Je to děsná práce, trvá už několik týdnů. Výsledky jsou výborné - a teď už bych si přál jen jedno, krom toho, aby práce zdárně skončila a už začalo pořádné jaro: aby sem nasadili hlídače, který by měl na rameni dvouhlavňovou brokovnici, naládovanou štětinami se solí.


Další články tohoto autora:
Ondřej Neff

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku