Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Sobota 13.3.2004
Svátek má Růžena
  Výběr z vydání
 >NÁZOR: Západ a spirála terorismu
 >REAKCE: Ani větu nazmar!
 >FOTOGRAFOVÁNÍ: Pokropený kropič
 >SVĚT: Předáci kteří se ocitli v pozadí exilu
 >GLOSA: Tragická směšnost české politiky, českých politiků.
 >MOBY DICK: Týden morálky a etiky v Českých Textárnách
 >GLOSA: Terorismus
 >DOLLY BUSTER: Porno háže ručník do ringu
 >POLITIKA: Majestát prezidenta káže nelhat
 >MÉDIA: Hloupost, nebo korupce?
 >NÁZOR: Vytváří se znovu umělé přehrady?
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Zlatá padesátá - Sáňkování v Riegráku
 >PSÍ PŘÍHODY: Ten lotr mi zase dal!
 >ZDRAVOTNICTVÍ: Motol
 >PENÍZE: Z úředníka obchodníkem

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Společnost  
 
13.3. LIDŠTINY: Smutek
JITA Splítková

Únor přinesl smutek stovkám pozůstalých po čtyřiceti zabitých v moskevském metru. O život přišli cestou do práce a škol kolem osmé ráno. Podle vyšetřování s největší pravděpodobností ve vagónu metra s nimi cestoval vrah - terorista- sebevražedník. Nitky terorismu v tomto případě vedou podle všeho mezi čečenské teroristy.
Čtvrtek přinesl opět smutek stovkám pozůstalých po 199 zabitých v Madridě, ve vlacích při cestě do práce a škol. Podezřelá je ETA, ale k vraždám se hlásí i skupina Abú Hafize al-Masrího , která je součástí Al-Kaidy. Španělská rozhlasová stanice SER tvrdí, že z tří nezávislých zdrojů pocházejících z antiteroristických organizací dostala informaci, že za útok ve stanici Atocha je zodpovědný terorista-sebevrah. Další trhavina umístěná v zavazadlových prostorách byla odpálena mobilními telefony a některá prý pochází ze Španělska, zrovna tak prý podle rádia SER i detonátory. Spojily se tyto teroristické organizace?
(Zdroj: http://www.cadenaser.com/articulo.html?d_date=20040312&xref=20040312csrcsrnac_15&type=Tes&anchor=
http://www.newsru.com/world/12Mar2004/usa.html
Je to šílené, absurdní a pro nás nepochopitelné - terorismus ve své primitivní krutosti, která je směřována ne proti jednotlivci, ale proti, a to doslova, všem. V moskevském metru i v madridských vlacích jeli holky, kluci, studenti, mámy, tátové, babičky, troufám si říct, že nikdo nepatřil k mocným a bohatým, učili se pracovali a jistě nechtěli nikoho ve světě zabíjet. Hodně z nich určitě nechtělo, aby jejich vojáci byli vládami vysíláni za hranice, aby zabíjeli jiný kluky a holky a přesto umřeli. 11 miliónů Španělů v pátek přišlo na demonstrace uctít památku zavražděných a oprávněně křičeli "Trest smrti vrahům! ", ale i otázku - "KDO?". Otevřenými otázkami zůstává a asi i zůstane - kdo jsou opravdu ti teroristé a hlavně - kdo jim skutečně velí a co tím sleduje, či kdo využívá primitivní nenávisti islámských fundamentalistů? Je to někde zalezlý bin Ladin? Tomuto tvrzení už věří jen málo informovaní. Proč tedy umírají lidé, kteří jedou ráno do práce?

JITA Splítková


Další články tohoto autora:
JITA Splítková

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku