Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Sobota 13.3.2004
Svátek má Růžena
  Výběr z vydání
 >NÁZOR: Západ a spirála terorismu
 >REAKCE: Ani větu nazmar!
 >FOTOGRAFOVÁNÍ: Pokropený kropič
 >SVĚT: Předáci kteří se ocitli v pozadí exilu
 >GLOSA: Tragická směšnost české politiky, českých politiků.
 >MOBY DICK: Týden morálky a etiky v Českých Textárnách
 >GLOSA: Terorismus
 >DOLLY BUSTER: Porno háže ručník do ringu
 >POLITIKA: Majestát prezidenta káže nelhat
 >MÉDIA: Hloupost, nebo korupce?
 >NÁZOR: Vytváří se znovu umělé přehrady?
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Zlatá padesátá - Sáňkování v Riegráku
 >PSÍ PŘÍHODY: Ten lotr mi zase dal!
 >ZDRAVOTNICTVÍ: Motol
 >PENÍZE: Z úředníka obchodníkem

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Společnost  
 
13.3. GLOSA: Tragická směšnost české politiky, českých politiků.
Václav John

V posledních pár dnech se zase někteří politici, i rádoby politici, zešměšnili. Dokonce ukázali jak jsou skoro, až úplně, stejní. Namátkou několik jmen. Pánové a paní Miloš Kužvart, Vladimír Špidla, Dolly Buster, Václav Klaus, Václav Kalousek, a mnoho dalších. Komunistické politiky neuvádím, u nich je to samozřejmost, až povinnost.

Pan Špidla nesmyslně navrhne zcela neschopného pana Kužvarta na evropského komisaře, ten po zjištění, že není schopen nikomu v Bruselu rozumět co říká, tak odstoupí, ale odmítne to přiznat. ODS zase navrhuje pana Moldana, jehož jedinou předností proti socialistickému kandidátovi je, že umí přece jen lépe anglicky, ale má zase problémy s seznamem spolupracovníků. Pan Kalousek hřímá, sice pravdu, že normalizační kariérista Telička by neměl být komisařem, ale i v jeho straně jsou také takoví.

Korunu tomu dodává pan prezident, kterému se také nelíbí normalizační komunista Telička, ale líbí se mu moc stejný normalizační kariérista Tlustý, a úplně stejného přednormalizičního i normalizačního komunistu, a tedy i kariéristu, Gavlase nevrhuje na ústavního soudce.

Už jen "srandovní tečkou" za naší politickou scénou je kandidatura ženy živící se souložením před filmovou kamerou, Dolly Buster, do evropského parlamentu za ČR. Naštěstí, podobně jako neznalost cizího jazyka u Kužvarta, ji odradil strach před uzavřeným prostorem, od této snahy. A to ještě uvažuje o stejné kandidatuře Viktor Kožený a Vladimír Železný, aby nebylo toho zlého málo.

Když k tomu doplníme malou drobnost, jako že přední kandidát do evropského parlamentu, pan Zahradil, vynechal i ty nejzákladnější lekce ze společenského chování, to že se při podávání ruky vstává - to se přece učí už na základní škole, ale asi chyběl -ukazuje to, že naši politici jsou skutečné hvězdy všehomíra. Prostě máme to co jsme si zasloužili, bohužel. Když nic jiného, alespoň se můžeme pobavit, zasmát. Jen není jisté zda-li by to neměl být spíše pláč.
Další články tohoto autora:
Václav John

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku