Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Čtvrtek 25.3.2004
Svátek má Marián
  Výběr z vydání
 >POLITIKA: Bydlení podle ODS
 >TÉMA: Zlatý důchod
 >ŠAMANOVO DOUPĚ: Byli komunisté úspěšní ve vytvoření negativního stereotypu Německa a Němců?
 >POLITIKA: Sudy s dynamitem
 >RODINA A PŘÁTELÉ: K domácímu násilí
 >PSÍ PŘÍHODY: Zase na kontrole
 >JUSTICE: Napraví Štrasburský soud české opatrovnické soudnictví?
 >EKOLOGIE: Stavba roku ohrožuje zdraví
 >SPOLEČNOST: Povinně spisovně
 >SVĚT: Americké volby a hroší kůže
 >FEJETON: Hledání Robinsona Crusoe
 >EKONOMIKA: Ceny tuzemských dluhopisů porostou
 >DEMONSTRACE: "Užiteční idioti" na Václaváku
 >PENÍZE: Vstup do EU nepřežije 90 % kampeliček, říká Zeman
 >POSTŘEH:O kafi

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Rodina a přátelé  
 
25.3. RODINA A PŘÁTELÉ: K domácímu násilí
Ondřej Neff

Byla to plodná diskuse - k mému včerejšímu úvodníku o domácím násilí. Přesvědčil jsem se, že "mužských šovinistických prasat" je u nás víc, než jsem si myslel. Citát za mnohé jiné - šla řeč o poměrech v USA: "Kdyby tam ty své sufražetky dokázali trochu zkrotit občasným zaslouženým výpraskem, svět mohl dnes vypadat nepředstavitelně jinak, a velmi pravděpodobně lépe."

Za celý život jsem narazil na jeden případ, kdy žena bila svého muže - byli to staří manželé, oba už značně senilní, muž na tom byl hůř, žena původem Ruska - Sibiřanka měla tužší kořínek. Jinak jsem zažil vždy mlácení žen ze strany mužů a věru že se nepohybuji v rodinách ožralých uhlířů - vždy šlo o "intelektuály". Jeden můj kamarád - přestal být můj kamarád - se mi chlubil, že "teď už ženský jenom bije". Tvrdím, že náš parlament, protože se skládá převážně z mužů (navíc - značná část jsou prokazatelní úchylové - sadisti, jsou to přece vrazi zvířat, kteří se baví tím, že zabíjejí ve volné přírodě zvěř), je mužsky šovinistický a domácí násilí tudíž bagatelizuje, jako ho bagatelizuje - k mému smutnému překvapení - velká část účastníků diskuse ke včerejšímu úvodníku.

Spojení velikonočních zvyků s domácím násilím není úlet, jak se mnoho pisatelů domnívalo. Je to tak: buď něco dělám, nebo to nedělám. Když to nedělám, nedělám to nikdy, protože se mi to hnusí. Bití žen se mi hnusí, proto je nebiju nikdy, v lednu, v červnu, v říjnu, ani tedy o Velikonocích. Není to pro mě tabu, které bych si násilím vnutil. Nikoli - já to prostě nedělám. Zrovna tak třebas nekradu, a kdyby byl nějaký Den zlodějů kdy všichni vesele kradou, taky bych nekrad. Že je to "zvyk" mě nezajímá, protože je to hnusný zvyk.


Další články tohoto autora:
Ondřej Neff

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku