Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Sobota 27.3.2004
Svátek má Dita
  Výběr z vydání
 >PRÁVO: Majetková přiznání především pro veřejné činitele
 >SVĚT: Neroňte slzy nad zabitim Šejka Nenávisti
 >SVĚT: Svatá válka je čím dál tím jasnější
 >NET: Páteční hodinka virologie.
 >MOBY DICK: Loď s názvem Transformace
 >MÉDIA: ČT a její vyváženost
 >MÉDIA: Hemeroidy slavných
 >PENÍZE: Zhubnou se špeky i daně?
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Zlatá padesátá - Mlácení žen
 >PSÍ PŘÍHODY: Orvaný límec
 >NÁZOR: Bublina šéfzpravodajce Bublana
 >POLITIKA: Bydlení podle ODS
 >TÉMA: Zlatý důchod
 >ŠAMANOVO DOUPĚ: Byli komunisté úspěšní ve vytvoření negativního stereotypu Německa a Němců?
 >POLITIKA: Sudy s dynamitem

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Šamanovo doupě  
 
27.3. MOBY DICK: Loď s názvem Transformace

MOBY

(Jména osob, jakož i názvy podniků a institucí zde uvedených, jsou pouhou literární fikcí. Jakákoli podobnost je čistě náhodná, stejně jako jsou náhodné zkratky a nicky čtenářů v listárně a komentářích.)

********************************************************

Pondělí 22. března 2004

Vedoucí Duto Hlav přinesl z managorské prc. porady již třetí číslo nového podnikového časopisu, zvaného "Transformátor". Máme si ho podrobně prostudovat a stále své nadřízené neotravovat otázkami na to, když už konečně dostaneme odstupné. "Transformátor" se zabývá výhradně projektem "Transformace", který začíná řádit v Českých Textárnách poté, co jsme protrpěli nekonečná kola projektů "Liberalizace" a "Optimalizace". Je tu zásadní změna: Zatímco liberalizace a optimalizace přicházely ve "vlnách", transformace má probíhat zásadně jinak - totiž v kolech!

Úterý 23. března 2004

Transformátora pročítám pečlivě. Zaujal mě hned editorial, ve kterém ředitel Běsný Kokot zdůvodňuje, proč se v rámci tohoto časopisu, specializovaného na přicházející kola transformace, prezentují i úspěchy, které nejsou přímo spojeny s projektem Transformace:
"Projekt Transformace nerovná se pouze transformace. Je velmi důležité informovat také o výsledcích aktivní práce jednotlivých pracovních týmů, nejen prezentovat výsledky jednotlivých transformačních projektů, jež v tuto chvíli - vzhledem k přípravě podkladů k vlastnímu schvalování projektů - zatím nejsou..."

Středa 24. března 2004

Z našich úspěchů (podle Transformátora):
"Marketing rozjel velkou soutěž - marketingovou akci "Skoč na Kokota a jeď". Je určena pro odběratele našich Textů, Mektů a Tlachů a jejím cílem je zvýšit jejich odběr a získat nové aktivní odběratele. Odběratelé po nasbírání určitého počtu znaků (trojtečka rovná se jeden znak a mezera se nepočítá!!!) mohou vyhrát jednu z hodnotných cen jako např. rady z autorské dílny našeho ředitele "Managorem snadno a rychle", jeho vzpomínkovou, komerčně nenabízenou publikaci "Mé kokotiny", případně tričko s potiskem nápisu "Jsem Kokot!"...

Čtvrtek 25. března 2004

Další náš úspěch (podle Transformátora):
"Akciím Českých Textáren celkově analytici věří. Uvádějí, že jejich hodnota poroste. Za prvé jsou tak nízko, že už nemají kam spadnout a za druhé je tu nový, agresivní projekt Transformace, který prohlubuje dřívější maximu firmy: Zaměstnanci jsou jako olivy - jen pod tlakem z nich dostanete to nejlepší! Kolo lisu má být utaženo o další otočku."

Pátek 26. března 2004

Proč projekt Transformace oslovuje všechny zaměstnance, nejen ty z divize Transformace? Podle Transformátora:
"Kdyby v lodi s názvem Transformace veslovali jen ti, co mají na zádech napsáno Projekt Transformace, jen stěží by se nám mohlo podařit doplout tam, kam nám naše strategie určuje."
Konečně to mám černé na modrém: České Textárny jsou galeje!

********************************************************

Listárna Moby Dicka

A mám to!

Od začátku mám podezření, že to, že České Textárny nejsou určitou institucí, je zastíracící manévr. Ale ne! Názvosloví, systém číslování předpisů a všechno ostatní hraje.
JE to Komerční banka!

Bosh

Boshi, to je už asi dvacátá firma, která byla "odkryta"! Podobně přesvědčení, že rozeznali konkrétní firmu jsou totiž lidé od Šumavy k Tatrám, ale i zaměstnanci z Kanady či Austrálie. Managoři jsou prý hrozní - ať už se jedná o Němce nebo Japonce.
Nikdo přitom nechce věřit, že by zápisky z útrob Českých Textáren mohly taky být pouze literární nadsázkou. Je to zábavné - ale i deprimující...

Za další tip dík,
>>:)) Moby Dick

********************************************************

Minulý týden: Etika a kšefty s Al Kejdou

Předminulý týden:Týden morálky a etiky v Českých Textárnách

********************************************************

Portrét Mobyho vyhotovil Kryšpín.

Archiv deníčku od dubna 2000 do konce roku 2002
Leden 2003
Únor 2003
Kdo je kdo v Českých Textárnách - verze z dubna 2003
Anebo si kupte knížku "MOBY DICK: Deníček," v níž jsou sebrány denní poznámky z Českých Textáren od dubna 2000 do dubna 2003. V Praze ji trvale mají v knihokavárně Rybka v Opatovické 7 za 199,- Kč.
Též si můžete knížku objednat přímo u nakladatele na konvoj@konvoj.cz , pak ještě doplatíte za poštovné.

Dva předcházející týdny viz v horních odkazech. Odkazy na články od března 2003 do současnosti naleznete v rubrikách Šamanovo doupě a Zábava.

Podněty, připomínky a výkřiky čtenářů Deníčku Moby Dicka můžete posílat na schránku moby.dick@seznam.cz.

Případně si poslužte komentářem.


Další články tohoto autora:

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku