Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Pátek 2.4.2004
Svátek má Erika
  Výběr z vydání
 >FEJETON: Vzpomínky pamětníků
 >PRÁVO: Neveselý příběh o lidských vztazích. aneb modřínová kauza
 >PENÍZE: Evropská unie: na růžích ustláno
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Život na Žižkově
 >PSÍ PŘÍHODY: Jednou to přijít muselo
 >AKCE: Moje Amerika
 >LITERATURA: Brooklynská abeceda a jiné reálie
 >TÉMA: Politicky nekorektní zásluhy o stát - o jedné knize, jednom státníku a jedné hnidě
 >LIDÉ: Glenn Miller a padesátá léta
 >NÁZOR: Byla to jen jakási emoce…
 >JAZYK: Našich komunistů statečnost ochranitelská
 >GLOSA: Terorismus jako způsob politiky
 >TÉMA: Byrokracie na úřadech stále stoupá
 >FEJETON: Velikonoce, aneb trochu postmodernismu
 >ŠAMANŮV KALENDÁŘ: Za našima okny

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Kultura  
 
2.4. AKCE: Moje Amerika
Arianna Meadowlark

John G. Morris, americký spisovatel a bývalý fotografický redaktor New York Times, představí multimediální dokument šestnácti amerických prezidentů

Místo a čas konání: pondělí, 5. dubna 2004 v 19hod.

Adresa: Tulip Lounge, Opatovická 3, Praha 1

American Voices Abroad Prague mají tu čest uvést jako svého hosta Johna G. Morrise, známého fotografa a fotografického redaktora předních mezinárodních publikací, a jeho veřejné promítání diapozitivů nazvané "Moje Amerika". Jde o obrazový dokument o šestnácti amerických prezidentech. Morris vezme obecenstvo na fotografickou a mluvenou odyseu napříč nedávnými americkými dějinami a bude podepisovat svou novou knihu "Get the Picture: A Personal Story of Photojournalism" (Udělej si obrázek: Osobní příběh fotožurnalistiky), která sleduje jeho výjimečnou dráhu ve fotožurnalistice.

Morris zažil už celkem 16 amerických prezidentů, znal je zblízka, vyprávěl jejich příběhy pomocí fotografií; zaznamenal na svitek filmu proměnlivé století. Jako fotografický redaktor deníků Washington Post, New York Times, časopisů Ladies Home Journal, National Geographic a londynský zpravodaj časopisu Life během druhé světové války, měl možnost vybírat snímky, které tvořily dějiny, ale také mohl vybírat, které osobnosti se stanou slavnými a které zůstanou v anonymitě. Když pracoval jako foto-korespondent pro National Geographic, anebo jako hollywoodský korespondent pro Life Magazine, jeho fotografie dojímaly milióny čtenářů a zachytily jedny z nejpohnutějších okamžiků minulého století.

"Moje Amerika" je jednak osobní příběh a veřejném expozé světa zpoza fotografické čočky a mimo světla ramp. Fotograf viděl skutečný líc slávy a politiky ještě dřív, než ho filtr mediálního rastru a umělé pozlátko stačily přikrášlit pro oči veřejnosti. Morris nyní žije ve Francii a pomáhá organizovat politickou opozici Američanů žijících v zahraničí.

Pro více informací prosím kontaktujte Gwendolyn Albert na čísle: 777621227. Podrobnější informace o hnutí American Voices Abroad na www.avaworld.org
Další články tohoto autora:
Arianna Meadowlark

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku