Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Sobota 3.4.2004
Svátek má Richard
  Výběr z vydání
 >GLOSA: Zatracení Irové
 >OSN: Rwanda
 >MOBY DICK: Svátky jsou za dveřmi
 >KULTURA: Pozvánka na výstavu
 >POSTŘEH: O aprílu
 >FEJETON: Naděje Mars
 >FEJETON: Vzpomínky pamětníků
 >PRÁVO: Neveselý příběh o lidských vztazích. aneb modřínová kauza
 >PENÍZE: Evropská unie: na růžích ustláno
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Život na Žižkově
 >PSÍ PŘÍHODY: Jednou to přijít muselo
 >AKCE: Moje Amerika
 >LITERATURA: Brooklynská abeceda a jiné reálie
 >TÉMA: Politicky nekorektní zásluhy o stát - o jedné knize, jednom státníku a jedné hnidě
 >LIDÉ: Glenn Miller a padesátá léta

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Společnost  
 
3.4. SOBOTNÍ ÚVODNÍK: Týden v trapu
JITA Splítková

Nový stavební prvek v architektuře je na světě, jedná se o průhledný beton.
Není to nadsázka nebo nějaké skleněné cihly čili Luxfery, ale opravdu "normální" nový typ betonu, i když vlastně sklo v něm je - optická vlákna.
Vynálezce, izraelský architekt Aron Lokonzi k průhlednosti šedého monolitního betonu využil světelné vodivosti optických vláken. Ta vkládá do forem a zalévá betonem… a to je vlastně vše až na jeho patentem chráněný fígl, jak vkládat a zalévat a beton namíchat. Nový materiál a firmu Lokonzi nazval LiTraCon a svůj nový materiál představil už na výstavách po celé Evropě a v současnosti se chystá k prodeji již hotových bloků.
Takže už i beton je průhledný a třeba za nějakou desítku let to napomůže k absolutnímu špiclování lidí - nikde se neschováš.
Zatím se velice dobře schovávají lumpové a zlodějíčci. Kde je pro ně nejlepší úkryt? Odpověď je frapantní a každému známá. V politice.
Politická strana mezinárodně stíhaného podnikatele Viktora Koženého byla ve čtvrtek zaregistrována ministerstvem vnitra. Dotyčný se hlásí o naše hlasy. Je to možné? Vidím, že ano. Za osm let bude puštěn z německého vězení kanibal Armin Meiwes. Možná se bude i on ucházet o místo v evropském parlamentu. O jeho lásce k lidem netřeba pochybovat.
Co na to Gross? Ten tento týden ztratil prvenství v oblíbenosti. Otázka je, jestli ho někdy měl. Teď ho má Telička. A Gross? On má ještě jiné starosti. Rovněž ve čtvrtek blednul hrůzou, studenti opět vyšli do ulic a asi i Grossovi dochází, že to mnohé znamená a může ještě znamenat.
Do toho všeho poslanec Karas hřímal z kazatelny, pardón - od řečnického pultíku v parlamentu, za život. Je zajímavé, že katolíci a další antipotratáři hřímají za nenarozený život, ale již existující živí lidi je nezajímají a jsou jim plně ukradení (pokud nejsou v jejich církvi nebo je není možno do ní dovést). Proč tajemně vyhlížející poslanec Karas se nerozdělí o svůj krajíc chleba s žebráky, kterých je kolem Karlova mostu celkem dost? A proč jsou mu lhostejná zvířátka a jejich trápení - jsou to přeci taky, podle jeho víry, výtvory boží.
Co se ještě tento týden stalo? 31.3. byl poslední den k odevzdání daňového přiznání - skutečná lahůdka a dalo by se říci, že se jedná o analogii s jarním mučením a ukřižováním Ježíše. Na kříž jsou vytahováni a přibíjeni hlavně ubozí, poctiví, malí podnikatelé. Slova "Špidlova vláda" se v budoucnosti stanou nadávkou.
Poslanci schválili, že za televizi bude platit povinné poplatky úplně každá domácnost - ať už vlastnící, či nevlastnící potřebný televizní přijímač. Jak geniální! Jak logické. Dovolím si vládě a zákonodárcům navrhnout ještě další možnost, jak získat peníze: Což takhle zavést pro ženy daň z penisu? Také se přeci najde člověk - hermafrodit, takže ho některá žena může mít a opravdu nelze zjišťovat která ho nemá a která má. Daň se napaří všem. A muži by mohli platit za prsa. :-)

JITA Splítková


Další články tohoto autora:
JITA Splítková

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku