Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Úterý 6.4.2004
Svátek má Vendula
  Výběr z vydání
 >DOKUMENT: ODS o Špidlově vládě
 >ŠAMANOVO DOUPĚ: Odškodnění pro odsunuté Němce? Jistě, z reparačního fondu!
 >EKONOMIKA: Německá ekonomika brzdí Evropu
 >TECHNO: Chladnička pracující bez elektřiny.
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Selské léčebné metody
 >PSÍ PŘÍHODY: Bezu kornoutu - a zachráncem!
 >SVĚT: Eurozatykače.
 >KULTURA: Superstar Dajdou Anna Gleisnerová. Proč ta nenávist?
 >REAKCE: Politolog z podhradí
 >SPOLEČNOST: Nemusím, NE-MU-SÍM!
 >MÉDIA: Televizní poslanecká zvůle
 >NÁZOR: Odstraní žaloby šikanu na školách?
 >NÁZOR: Internet a střet civilizací
 >PENÍZE: Procházka poplatkovým sadem
 >MEJLEM: Ohlasy a názory čtenářů

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Politický cirkus  
 
6.4. Doba beztrestnosti vypršela
(nov)

V sobotu španělská policie dopadla pachatele atentátu z 11. března 2004 a ti se v bezvýchodné situaci s verši Koránu na rtech vyhodili do vzduchu. Jako výstraha to ale fungovat nebude, tvrdí někteří komentátoři, neboť islamistickým teroristům na vlastních životech záleží ještě méně než na životech svých obětí. Nepochybně to platí pro řadové kmány. Je to ale pravda v případě tzv. "duchovních vůdců" - ideologů terorismu a plánovačů těchto akcí?

Kupříkladu takový šajch Jasín, jeden z předních teoretiků islamistického terorismu, se i přes svůj tělesný handicap držel života zuby nehty a totéž platí i pro Arafata, který je, jak nepřímo vyplývá z nedávného prohlášení izraelského premiéra Šarona, další na řadě. Soudě podle mediálních ohlasů, Šaronův výrok vyvolal značný odpor, najmě mezi politiky EU. Bohužel se s nimi nemohu ztotožnit, neboť stále ještě netrpím amnézií. Když se v roce 1972 konala olympiáda v Mnichově, bylo mi 28 let a dobře si pamatuji na masakr, který v olympijské vesničce způsobilo palestinské komando Černé září, součást teroristické OOP, jejímž tzv. "Palestinským revolučním silám" Arafat od roku 1971 velel. Ihned na místě byli zabiti dva izraelští sportovci a dalších devět izraelských rukojmí postříleli teroristé při nezdařené akci německé speciální jednotky. Pravda, izraelští agenti postupně všechny pachatele dostali, leč vrchní velitel OOP Arafat, odpovědný za tento bezprecedentní čin, který totálně zhanobil jednu z nejstarších a nejsvětějších tradic západní civilizace, nejenže zůstal nepotrestán, ale ještě si vysloužil Nobelovu cenu míru!

Akceptace Arafata jako "slušného" politika a udělení Nobelovy ceny míru prokazuje jednak propastnou míru morálního relativismu, jakého jsou schopny evropské intelektuální elity, jež vůdci palestinských teroristů mírovou cenu udělily, jednak neomluvitelnou toleranci jak OSN, tak evropských politiků, kteří spolu s Arafatem akceptovali i terorismus jako běžnou "výbavu" politika a uznali tentýž terorismus jako standardní součást politiky palestinského státu, v jehož čele Arafat stojí. Kdo hájí Arafata, hájí použitelnost terorismu jako politického nástroje.
Tím, že OSN a hlavně EU z pragmatických důvodů i nadále uznávají Arafata jako hlavu palestinského státu, pak demonstrace nenávisti vůči kulturním tradicím a civilizačním zvyklostem Západu, kterou tento muž jako ideový vůdce palestinských teroristů minimálně útokem na mnichovskou olympiádu prokázal, je nejen záležitostí pouze úzké vrstvy extremistů, jak se nám tvrdí, ale OSN a EU posvěcenou oficiální součástí nesnášenlivé ideologie palestinského státu a vůbec arabského světa. I pro Evropu je dnes nebezpečné ponechávat Palestince v iluzi, že s vůdci jako Arafat mohou zasednout s ostatními demokratickými státy k jednomu stolu.

Letos v srpnu se též budou konat olympijské hry. A jestliže izraelské ozbrojené síly do té doby Arafatovi, byť s více než třicetiletým zpožděním, předloží účet za mnichovský dluh, bude to skutečná fungující výstraha pro ty, kteří plánují proměnit v krvavou lázeň i olympijské Athény. Doba beztrestnosti vypršela i pro ideology terorismu.

Mrož


Další články tohoto autora:
(nov)

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku