Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Pátek 9.4.2004
Svátek má Dušan
  Výběr z vydání
 >PLZEŇ: Jáma a rypadlo
 >TÉMA: Evropa vymírá
 >LIDŠTINY: Zvyky spojené s vítáním jara a s vejci (1)
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Zlatá padesátá - Stalinův pomník
 >PSÍ PŘÍHODY: Bartíkův brloh
 >POLITIKA: Proč si pleteme bič na Českou republiku
 >EKOLOGIE: Teď zase vrtule…
 >INFO: Drogy
 >KULTURA: Vzteklí kritici Dajdou mají nevědomé mindráky !!! (díl.2)
 >POSTŘEH: O smíchu
 >PENÍZE: Krausovo kukaččí vejce omezuje daňové odpočty
 >TÉMA: Nájemné a nůžky
 >GLOSA: Byrokracie non plus ultra.
 >INFO: Zasaď lípu - strom pro Evropu
 >ŠAMANOVO DOUPĚ: Promarněná šance

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Politický cirkus  
 
9.4. Zmrtvýchvstání na rozličné způsoby
(nov)

Dnes je Velký pátek, výroční den, kdy podle nejvýznamnější legendy západní civilizace byl ukřižován Ježíš Kristus, aby po dvou dnech vstal z mrtvých. Ať už je člověk věřící nebo ne, síla té legendy spočívá v tom, že po tisíciletí dávala naději a potlačovala strach ze smrti, který je každému živému tvoru vlastní. K tomu, aby fungovala, aby si jí mohl vážit i ten, který nevěří, určitě není zapotřebí se vyžívat v naturalistickém líčení muk, jež Ježíšovu smrt předcházely - jak to činí režisér Mel Gibson ve filmu "Umučení Krista". Ten včera vstoupil v perfektním načasování do českých kin a podle žebříčku Lidových novin se jedná o nejbrutálnější premiéru tohoto týdne.

To už si mohu rovnou počkat na stejně tak prvoplánovou první českou zombie komedii, kterou pod názvem "Chocking Hazard" natočil jako svoji prvotinu Marek Dobeš. Místo abych se děsil, se snad budu alespoň smát. I zde se jedná o "zmrtvýchvstání", když zombie taktéž vystupují z hrobů, leč mají tu nepříjemnou vlastnost, že chtějí nadělat zombie z každého, koho potkají. Film bude mít premiéru příští týden a kromě Jaroslava Duška v hlavní roli si jednu ze zombií střihl vydavatel tohoto politického, rodinného a psího denního www listu.

Nicméně v dnešní době se nesetkáváme se "zmrtvýchvstáním" jenom v legendách či v různém pojetí na filmovém plátně. Příkladem nebožtíka, který je neustále tahán z politického hrobu, je Miloš Zeman, za příklad zombie inverzní, jež i po několikerém pohřbení neustále vystupuje z hrobu mediálního, aby nyní obšťastnila svou přítomností scénu politickou, může posloužit Vladimír Železný. Bývalý generální ředitel Novy nejenže se nechal zvolit za "Nezávislé" senátorem, ale snaží se učinit z tohoto okrajového politického hnutí reálnou politickou sílu. Je lídrem kandidátky "Nezávislých" pro volby do Evropského parlamentu a včera se jako č. 2 překvapivě připojila moderátorka Novy Jana Bobošíková. Se Sedmičkou končí, "pohřebním" dnem tohoto pořadu bude 11. duben 2004. Tedy neděle, což je den, v němž Kristus vstal z mrtvých. Jestli i Jana Bobošíková "vstane z mrtvých" v Evropském parlamentu, bude záležet ve valné míře na manažerských schopnostech jejího staronového bosse. A pochopitelně na soudnosti voličů.

Mrož


Další články tohoto autora:
(nov)

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku