Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Úterý 13.4.2004
Svátek má Aleš
  Výběr z vydání
 >ARCHITEKTURA: Ještě jednou Sazka arena, ale nejen ona
 >ŠAMANOVO DOUPĚ: Jakým směrem se budou ubírat vztahy mezi Německem a Českem?
 >VÁLKA V IRÁKU: Muktada Sadr a triviální americké chyby
 >REAKCE: Aston kontra dvojí poučení
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Do kina - dvakrát po japonsku
 >PSÍ PŘÍHODY: Zlobivý pejsek v botanické zahradě
 >Islamistický nacismus
 >PRÁVO: Lidská a občanská práva
 >PRÁVO: Zákony a spiritismus
 >EKONOMIKA: Začíná výsledková sezóna
 >PENÍZE: Prodáváme nemovitost
 >NÁZOR: Bobo bouda či dobrý úmysl?
 >SVĚT: Záskok do Namibie a nerozum emigrovat do Zimbabwe
 >BÁSEŇ:Sonet o tesknotě
 >MÉDIA: Dobré počty a peníze ještě neznamenají automatický úspěch

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Politický cirkus  
 
13.4. Islamistický nacismus
(nov)

Palestinský terorismus a šiítské "povstání" v Iráku má s bojem za svobodu palestinského a iráckého lidu asi tolik společného, kolik společného měla s osvobozováním Rusů ze stalinského jha vyhlazovací sonderkommanda SS. Braní rukojmí z řad civilistů, kteří přijeli do Iráku pomoci, a další zvěrstva islamistických teroristů nejsou jedinou shodou. Kromě těchto praktik existují i ideologické shody mezi učením fanatických islámských duchovních, jakým byl Jasín a je Muktada Sadr, a nacismem.
Jak kdysi nacisté tak dnes islamisté usilují o likvidaci Židů a též vyhlásili válku západní civilizací, jíž opovrhují a kterou pokládají za úpadkovou. Obě ideologie usilovaly a usilují o civilizační regresi, když hlásaly a hlásají návrat ke starým krutým dobám - v případě nacismu ke starogermánské teosofii armanismu, v případě islamismu k doslovnému výkladu Koránu. Nacisté chtěli celý svět podrobit svým rasovým zákonům, islamisté chtějí takto uplatnit svá náboženská dogmata, jež prý taktéž svět očistí. Implicitním společným znakem je neúcta k životu, ať už k vlastnímu nebo svých bližních, a "duchovními" vůdci, jakými byl šajch Jasín a nyní v Iráku je Muktada Sadr, vyvolaný kult smrti by Himmlerovi smrtihlavové dnešním mudžáhidům mohli jen závidět. Společným jmenovatelem je i primitivní kmenové vidění světa, v němž lidé mimo kmen jsou jenom podřadnými jedinci, kteří jsou dobří pouze k tomu, aby si Árijec jejich likvidací vysloužil přízeň Vůdce a islamista pak přízeň Boha. Ale ani život "bojovníka" nemá cenu - i on je zasvěcen Vůdci, respektive Bohu.

Tento postoj je v absolutním rozporu se vším, k čemu se dopracoval Západ a otázka, zda každý muslim je nacistický islamista, je téhož typu, zda každý Němec byl nacista, či každý Čech stalinský komunista. Samozřejmě že většina muslimů jsou mírumilovní lidé a také většina Iráčanů nechce mít se šiítskými či sunnitskými bojůvkami stürmerů nic společného. Ale jak velmi dobře vědí Němci a také my ze zkušenosti s komunismem, měly obě ideologie hrůzný potenciál ostatní strhnout, tvrdošíjné odpůrce beze slitování (milosrdenství je přece znakem úpadku) likvidovat a převzít hrůzovládu nad celými národy. To, že si vůbec klademe otázku, který muslim je extrémní islamista a který ne, svědčí jenom o jediném - i islamismus má ten hrůzný potenciál, který měl nacismus a komunismus - a radikální duchovní vůdcové jako Jasín, bin Ládin, Muktada Sadr a další nebyli a nejsou ničím jiným než potenciálními Hitlery 21. století.

Proto - po předvelikonočním "iráckém" týdnu - pro skutečného humanistu, jemuž záleží na hodnotách západní civilizace, jakou je v prvé řadě úcta k životu, a pro odpovědného demokratického politika, jemuž záleží na přetrvání parlamentní demokracie, není na pořadu dne otázka, proč a zda měly USA zničit Saddámův režim, ale otázka, jak USA v jejich úsilí zastavit islamistický nacismus ještě dříve, než se stane nacismem všeislámským, podpořit.

Mrož


Další články tohoto autora:
(nov)

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku