Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Středa 14.4.2004
Svátek má Vincenc
  Výběr z vydání
 >POLITIKA: Prezidenti budou v EU nadbyteční
 >POLITIKA: Horká půda v Iráku - odejít či zůstat?
 >MÉDIA: Greenpeace mají díky svému řediteli z ostudy kabát
 >MROŽOVINY: V čelistech civilizačních kleští 2
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Dnes začíná Digitální Interkamera
 >PSÍ PŘÍHODY: Příliš vzdálené kachny
 >EKONOMIKA: ČNB dala najevo, že ji silná koruna nevadí
 >POSTŘEH: O bezohlednosti
 >LIDÉ: Dějiny umění jako dějiny ducha
 >ZE STARÝCH NOVIN: VÝBĚR - Nejlepší a nejzajímavější články současné doby
 >PENÍZE: Zákon o DPH? Největší legislativní paskvil!
 >ARCHITEKTURA: Ještě jednou Sazka arena, ale nejen ona
 >ŠAMANOVO DOUPĚ: Jakým směrem se budou ubírat vztahy mezi Německem a Českem?
 >VÁLKA V IRÁKU: Muktada Sadr a triviální americké chyby
 >REAKCE: Aston kontra dvojí poučení

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Rodina a přátelé  
 
14.4. RODINA A PŘÁTELÉ: Dnes začíná Digitální Interkamera
Ondřej Neff

Na Výstavišti v Praze začíná dnes třídenní Digitální Interkamera. Budu tam pečen jakož i vařen. Už proto, že tu mám postupně tři přednášky: dnes od 11.30 Sedm hříchů digitální fotografie, ve čtvrtek 15.4. od 14.00 Sedm pověr digitální fotografie a v pátek to bude zase od 14.00 Sedm ctností digitální fotografie. Podotýkám, že jde o tzv. "malou Interkameru" - ta velká je jednou za dva roky, v mezičase už poněkolikáté vznikla tahle "mikro", zaměřená na digitální fotografickou techniku. No a protože dnes už prakticky digi převážila nad klasikou, i na téhle výstavě najdete všechno, co potřebujete vidět.

Kolem Interkamery je letos spor. Když si kliknete na interkamera2004.cz, dozvíte se, že provoz serveru byl pozastaven a hodí vás to na http://www.solecito.cz/i2004/. Tam se dozvíte, že "Registrovaná ochranná známka Interkamera je "de facto" národním kulturním dědictvím, které vlastní stát prostřednictvím Národního technického muzea (dále jen NTM). " Interkamera se pořádá od roku 1967 (byl jsem i na té první... :-) ), Technické muzeum má ve vlastnictví ochrannou známku od roku 1971. Jak je to s právy, jak je to s pronájmem ochranné známky?
Nejsem zde od toho, abych to posuzoval. Je ale jisté, že Interkamera v té podobě, jak ji známe, je fungující podnik, který svému účelu dobře slouží. Jako návštěvníka, eventuálně účastníka programu i vystavovatele (jsem ve všech těchto třech rolích, protože se účastním jako vystavovatel na stánku Institutu digitální fotografie IDIF) mě hlavně zajímá, aby výstava fungovala dál, letos i v příštích létech. Na aktuální kampani je zajímavé, že ji vede proti firmě Atemi ... Národní technické muzeum coby majitel známky? Nikoli, vede ji jiná soukromá firma Solecito, která nabízí " fotografické, propagační a reklamní služby včetně zpracování dat s DPH 0%", která jako zvláštní svoji znamenitost inzeruje, že není plátce DPH....


Další články tohoto autora:
Ondřej Neff

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku