Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Čtvrtek 15.4.2004
Svátek má Anastázie
  Výběr z vydání
 >TÉMA: Spor o regulování či neregulování nájemného
 >ŠAMANOVO DOUPĚ: Jakým směrem se budou ubírat vztahy mezi Německem a Českem?
 >POLITIKA: Tolerance.
 >O KNIZE: Osudná domýšlivost Friedricha Hayeka
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Nesmrtelná motorka
 >PSÍ PŘÍHODY: Bart a volně ložený pejsek
 >ZAMYŠLENÍ: Válka o "trojského koně"
 >SVĚT: Seznamování s paviány
 >ŠAMANOVO DOUPĚ: Poslední jízda
 >PENÍZE: Skutečné zlevnění plynu přišlo až s Aprílem
 >POSTŘEH: O módě
 >POLITIKA: Prezidenti budou v EU nadbyteční
 >POLITIKA: Horká půda v Iráku - odejít či zůstat?
 >MÉDIA: Greenpeace mají díky svému řediteli z ostudy kabát
 >MROŽOVINY: V čelistech civilizačních kleští 2

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Politika  
 
15.4. POLITIKA: Tolerance.
František Vízek

Nulová tolerance opoziční ODS znamená opakované NE a NE a NE všemu, co vláda navrhuje, co republika na prahu historického vstupu do EU potřebuje, co již dávno mohlo žít plnokrevným životem. Je to nulová tolerance zdravému rozumu.
Mirek Topolánek ve svém textu (Právo 13.4.) nabízí předvolebně a sugestivně svých sedm bodů pro záchranu Česka, aniž by se obtěžoval vysvětlit, kdo nastartoval všechno to děsivé, co dusí: Například sociální systém s podporami všeho druhu, jen taktak udržitelný důchodový systém či děravý systém zdravotního pojištění. Měl by prozradit, kdo zadělal na právnost - dravost i onen bankovní socialismus, který stál stamiliardy. On však parádně všechny viny, proto hromy blesky směřuje pěkně po socialisticky na jednu "stranu a vládu", jako by si nevšiml, že skoro patnáct let už u nás všemocným mocným odzvonilo a že se kormidelníci české bárky drahně let střídají. Pozapomněl, že ODS držela dlouhé čtyři roky Zemanovu vládu takzvanou oposmlouvou tak silně pod krkem, že prosadila máloco. Nechce přiznat, že teprve nyní horkotěžko realizuje "stojedničková" koalice krok za krokem, co mělo a mohlo být hotovo už dávno. Nevysvětluje, jak se jejich hejtmanům (sociální demokraté nemají jediného!) daří bojovat s byrokracií, jak vytvářejí podmínky pro růst zaměstnanosti v jejich regionech, jak tvoří programy, kterými by chytili za pačesy příležitosti, které "Brusel" nabízí. Mirek Topolánek má jediného viníka: dvouleté působení Špidlovy vlády. Hrrr na ni !

Dluží vysvětlení: Proč poslanci ODS celé roky odmítali sociální pojišťovnu, která mohla dávno nastartovat potřebnou reformu důchodového systému, proč odmítali majetková přiznání, čímž ztížili možnost odhalit nakradené, proč potápěli registrační pokladny a tím přáli nekalé konkurenci a pomohli likvidovat poctivé podnikatele, proč vytrvale odmítli povinné bezhotovostní platby velkých balíků peněz, takže z Česka udělali zemi zaslíbenou pro lumpy všech barev světa, proč chtěli, aby "potratila" finanční policie a finanční prokuratura, takže rejdům všelijakých "takypodnikatelů" svítila trvale zelená ? Proč sváděli tvrdý boj proti úřadu veřejného ochránce práv, proti obecnému referendum, proti reformě státní správy, proč se točili zády k zákonu o státní službě i ke správnímu soudu ? Nepředvedli tím jasně, jak chtějí zúčtovat s byrokracií, klientelismem, korupcí ? Po "kupónovém" experimentu chtějí pokusně rozjet experiment rovné daně a lichvářské nájemné vydávat za tržní. Vrcholem ignorance je jejich trvalý cynický přístup k Zákoníku práce, který v souladu s evropskými zvyklosti chrání poctivé zaměstnance před zvůlí a dává jim jistotu jakžtakž solidního zacházení. Mnohá jeho pravidla, která jsou výsledkem staletého boje lidí práce a již dávno vžitou evropskou praxí, označují za "brutální vpád státu" do smluvních vztahů. (!)
Představitelé ODS v dobách své největší slávy nejen zřetelně a výrazně přehlíželi morální rozměr společenské transformace, ale dokonce okázale demonstrovali před celým světem podporu obviněným i odsouzeným za majetkové kriminální činy. Plody tohoto chování sklízíme dodnes, když i smutné postavy z policejních kauz kandidují dokonce i do Evropského parlamentu. A nejsou bez šancí.
Mirek Topolánek jako šéf opozice samozřejmě může nálepkovat sociální demokracii jak mu libo a všechno, co socialisté a křesťanští demokraté - čili hříšná levice - v Evropě dosáhli, považovat za děs běs a počátek sodomy - gomory. Než ale vyrukuje se sliby, co všechno briskně zařídí, až se chopí moci, měl by aspoň malinko malilinko zpytovat svědomí a k této činnosti přizvat i pana čestného předsedu ODS, který byl - jak známo - u všeho.
Další články tohoto autora:
František Vízek

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku