Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Čtvrtek 15.4.2004
Svátek má Anastázie
  Výběr z vydání
 >TÉMA: Spor o regulování či neregulování nájemného
 >ŠAMANOVO DOUPĚ: Jakým směrem se budou ubírat vztahy mezi Německem a Českem?
 >POLITIKA: Tolerance.
 >O KNIZE: Osudná domýšlivost Friedricha Hayeka
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Nesmrtelná motorka
 >PSÍ PŘÍHODY: Bart a volně ložený pejsek
 >ZAMYŠLENÍ: Válka o "trojského koně"
 >SVĚT: Seznamování s paviány
 >ŠAMANOVO DOUPĚ: Poslední jízda
 >PENÍZE: Skutečné zlevnění plynu přišlo až s Aprílem
 >POSTŘEH: O módě
 >POLITIKA: Prezidenti budou v EU nadbyteční
 >POLITIKA: Horká půda v Iráku - odejít či zůstat?
 >MÉDIA: Greenpeace mají díky svému řediteli z ostudy kabát
 >MROŽOVINY: V čelistech civilizačních kleští 2

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Zábava  
 
15.4. POSTŘEH: O módě
Ivo Rýznar

Zaspal jsem dobu.

Ujel mi vlak.

Jsem úplně mimo mísu.

Zkrátka a dobře, jsou věci které mi unikají a které nechápu. Nebo o nich vůbec nevím. V lepším případě jenom tuším. Pokémoni, bejblejdi, fazole. A skejťáci. Kamarádův pubertální syn David mi tuhle vysvětlil, že vypadat jako pravý nefalšovaný skejťák je prostě dnešní trend. Nemohu nevzpomenout na období mých tanečních, kdy se mne při lekci jedna z tanečnic (pamatuji se, že se jmenovala Saša) optala, jestli chodím na veksláka nebo na somráka. Prohlédl jsem si svůj tmavý oblek a kravatu, načež jsem prohlásil, že chodím normálně. Evidentně jsem se shodil, neboť od té doby se mnou již nechtěla tančit.

David mne tedy poučil, že opravdový skejťák má na hlavě kšiltovou čepici, na sobě tričko a dlouhé kalhoty dole zmačkané. Sportovní obuv musí být zásadně s nezavázanými tkaničkami. Podmínkou jsou také u pasu zavěšené klíče se širokým řemínkem, dlouhým pokud možno až ke kolenům. A také jsem se dozvěděl že jsem nemožný, když tohle všechno nevím. Zajímavé je, že vůbec nepadlo slovo o skateboardu, kterýžto jsem jinak považoval za nutnou podmínku skejťáctví. Asi jsem se mýlil. Škoda, tohle vědět tehdy, chodil bych na veksláka i bez bonů...

Docela by mne zajímalo, jestli se výše uvedené řenínky na klíče vyrábějí jen v jedné standardní délce, či zda jsou k dostání i tříčtvrteční, poloviční, čtvrtinové. Včera jsem totiž viděl tak šestiletého kloučka menšího vzrůstu, který měl na krku právě takový řemínek se svazkem klíčů. A ty klíče mu visely ve výši (níži) kolenou.

To moje generace když chodila do školy, nosívala obvykle klíče na tkaničce zavěšené na krku. Ani já jsem nebyl výjimkou. Ovšem jenom do té doby, než se mému kamarádovi stala ta nemilá příhoda. Odcházel ráno z jejich bytu poslední, a těsně před tím než zabouchl dveře se sklonil aby zamkl. Klíče zavěšené na tkaničce se zhouply a zmenšující se škvírou mezi dveřmi a futry se vrátily domů. Bum. Kamarád zůstal uvězněn před vlastním prahem s hlavou připlácnutou ke dveřím. Trvalo to dobře půl hodiny než se dovolal pomoci. Než někdo ze sousedů přišel a odstřihl jej.

Poznámka za pozdní příchod do školy pak byla vyvrcholením smůly...


Další články tohoto autora:
Ivo Rýznar

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku