Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Čtvrtek 22.4.2004
Svátek má Evženie
  Výběr z vydání
 >EKOLOGIE: Ptáci a ti druzí
 >TÉMA: Za globální oteplení můžou mimozemšťané (část 1.)
 >ŠAMANOVO DOUPĚ: Ošklivý chlapeček, ošklivá holčička
 >LIDŠTINY: Když se pohádky stávají skutečností
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Strýc Podger manipuluje oknem v autě
 >PSÍ PŘÍHODY: Opět s tiskárnou
 >GLOSA: Ivan Pilip – aneb loajalita českého úředníka
 >NÁZOR: O logice a matriarchátu
 >PENÍZE: Která variabilní pojistka je nejlepší I.
 >POLITIKA: Paragraf Beneš
 >MEJLEM: Ohlasy a názory čtenářů
 >ZAMYŠLENÍ: Amerika - mýty a skutečnost - bydlení
 >NÁZOR: Stateční jako Španělé
 >STÁVKA: Kam zmizely peníze na polovinu 13. a 14. platů?
 >MROŽOVINY: Námořní rozpaky paní Češtiny 1

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Šamanovo doupě  
 
22.4. ŠAMANOVO DOUPĚ: Ošklivý chlapeček, ošklivá holčička
Jan Kovanic

Italská novinářka Oriana Fallaciová je ošklivá holčička. Ve své nové knize Síla rozumu napsala: "Jediným uměním, ve kterém Alláhův syn vyniká, je umění napadat, dobývat, podmaňovat." Jak vidíte, je to velmi nekorektní, až rasistické a též sexistické, (nepíše o "Alláhových dcerách"). Však také za podobnou předcházející knihu Vztek a pýcha byla ve Francii obžalována z rasismu, xenofobie, rouhání a podněcování nenávisti proti Islámu". No vidíte, ze sexismu ne, z toho je vidět, kdo ji asi žene před soud.

Ošklivá holčička Fallaciová opravdu píše velmi ošklivě o neekumenicky. Doslova se rouhá. Ovšem, první její ošklivá knížka je věnována obětem 11.9. 2001 a druhá obětem 11.3. 2004. Tehdy se udály též velmi ošklivé věci, při kterých si občas člověk zarouhá.

Ošklivá holčička tvrdí, že se z Evropy stane "Eurábie". Nebezpečný prý není ani tak bin Ládin, jako hromadná muslimská imigrace. Přistěhovalci "se usazují u nás, v našich domovech, a přitom nerespektují naše zákony, vnucují nám své ideje, své zvyky, svého Boha." Totéž jsem slyšel v Bruselu od místních lidí, kterým se nelíbí, že místní muslimští imigranti, kteří obydlili nejbližší okolí historického středu města, sice žádají vymoženosti demokracie, ale přitom se necítí být Belgičany, nechtějí být Belgičany, a nelíbí se jim, že Belgičané jsou Belgičany... Belgičané jim přitom umožňují účast v komunálních volbách, ačkoli nemají občanství. Muslimští Marokánci by chtěli mít volební právo i ve volbách "federálních" - i bez toho občanství. A orgány Evropské unie, sídlící v Bruselu, jim v tomto tlaku pomáhají...

Ošklivá holčička je možná někdy až nespravedlivě sveřepá - ale v podstatě má pravdu.

Ošklivý chlapeček Mordechaj Vanunu má, zatímco toto píšu, vyjít po 18 letech na svobodu z izraelského vězení, kde si odpykával trest za vlastizradu. Ani po propuštění nebude mít všechna občanská práva: Nedostane pas, nepustí ho na blízko k žádnému velvyslanectví ani k hranicím. Bude mu odposloucháván telefon, a co je nejhorší, nedovolí mu přístup na Internet. Nu, palestinské úřady by se z velezrádcem vyrovnaly efektivněji - už dávno by visel někde za nohu - pardon, tak se chová zfanatizovaný dav. Nu dobrá: Tak by ho popravili palestinští policisté, jako už učinili mnohým jiným palestinským kolaborantům s Izraelem. A Vanunova matka by plakala štěstím.

Zločinem ošklivého chlapečka bylo, že informoval svět o izraelském jaderném programu. Od té doby se odhaduje, že Izrael má 80 - 100 jaderných hlavic. Jeho možná ještě větším zločinem je, že dodnes tvrdí: "Nevidím důvod, proč by židovský stát měl existovat. Měl vzniknout palestinský stát a ti Židé, kteří tu nadále chtějí zůstat, mohou žít v něm". Ale ono vzniklo mnoho arabských států, a Židé v nich dnes neexistují - po roce 1948 je Arabové vyhnali a neptali se, jestli chtějí žít v Izraeli nebo ne. Politický program synů Alláha je jasný: Zahnat Židy do moře. To ale asi ošklivému chlapečkovi Mordechajovi nevadí, protože tento marocký Žid v roce 1985 konvertoval na křesťanství. Křesťanství je prý jediná možná cesta, protože judaismus a islám jsou "zaostalá náboženství". Což byl možná jeho nejhorší zločin.

Ošklivý chlapeček Vanunu je dost pomýlený, jestliže rozlišuje náboženství na "zaostalá" a "pokroková". Stal se z něj nepřítel státu Izrael - inu "poturčenec horší Turka" (nic proti Turkům!). Přesto by mu měli být Izraelci vděční: Jedině Vanunu dodal podklady pro to, že svět je dnes přesvědčen o tom, že Izrael má jaderné zbraně.

Že má nosiče, to už víme. Letadla F16 se střelami Dalila a rakety Jericho 1 a 2. Ale protože tento stát nepodepsal dohodu o nešíření jaderných zbraní a nepouští na své území mezinárodní kontrolory, tak nikdo nic sichr neví. Izrael avšak podepsal Smlouvu o úplném zákazu jaderných zkoušek. A protože žádnou zkoušku neprovedl, není dodnes jisté, jestli skutečně jaderné zbraně má!

V sedmdesátých letech americké sledovací družice zahlédly nad oceánem poblíž pobřeží JAR záblesk, který byl interpretován jako jaderný výbuch. Politologové zase ze spolupráce dvou embargovaných států - JAR a Izraele - věštili, že šlo o izraelskou atomovou bombu. Prý to byla zkouška, protože tato exploze měla na výbuch atomové bomby poněkud malou energii. Hm, tato interpretace má jednu zásadní vadu: Síla výbuchu při zkoušce bývá stejná, jako síla "ostrého" výbuchu, co by to bylo jinak za zkoušku. Potom: Nebyl nikde zaznamenán radioaktivní spad. A pak - i když v Jihoafrické republice už nějakou dobu vládne dřívější opozice, zatím žádný archivní doklad ani svědek tuto domněnku nepotvrdili. Dnes soudí astronomové, že tehdy šlo o pád bolidu. Jedině Vanunu udělal z Izraele jadernou velmoc, pouze díky tomuto ošklivému chlapečkovi jsou fundamentální islámisté (a spousta nefundamentálních Arabů) při svých úvahách o likvidaci Izraele velice opatrní.

Nesouhlasím s Orianou Fallaciovou v jejím protiislámském fundamentalismu, nesouhlasím s Mordechajem Vanunu v jeho protiizraelském fundamentalismu.

Ale myslím si, že svět, jak ho známe, existuje a může existovat jen díky takovým ošklivým dětičkám.

Psáno v Praze dne 21. dubna 2004


Další články tohoto autora:
Jan Kovanic

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku