Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Sobota 24.4.2004
Svátek má Jiří
  Výběr z vydání
 >TÉMA: Všichni o všech všechno víme! Ale chceme to?
 >TÉMA: Kouř škodí
 >FEJETON: Od té doby, co mi píše Elene
 >MOBY DICK: Souboj ředitelů
 >LIDŠTINY: Válečný prezident aneb Bush z mrtvých
 >TÉMA: Státní správa
 >PENÍZE: Která variabilní pojistka je nejlepší II.
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Zlatá padesátá - Čepice
 >PSÍ PŘÍHODY: Pejskař? Ne, pasáček!
 >JUSTICE: Když už, tak už
 >SVĚT: Traumatem neúspěchu úspěšní Američané
 >NÁZOR: Proč (ne)být vegetariánem?
 >PŘÍBĚH: César
 >O KNIZE: Jak se dělá evoluce a co na to žirafí krk
 >CHTIP: O milencích

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Společnost  
 
24.4. TÝDEN V TRAPU: Zoufalí muži dělají zoufalé činy.
JITA Splítková

Tento týden se jeden nešťastný Číňan pokusil o prazvláštní sebevraždu. Důvodem jeho nechuti k životu byla nešťastná láska - jeho žena ho opustila a on nemínil bez ní setrvávat na strastiplné pouti osamělým životem. Jistě četl noviny nebo Internet a věděl, že i skok z mostu nemusí skončit smrtí, takže si zvolil podle sebe nejzaručenější způsob sebevraždy - a to - být sežrán hladovými tygry.
Co si usmyslel, také vykonal. V zoo vlezl k ještě nenakrmeným tygrům, kteří dostávají přívlastky jako krvelační, zabijáčtí, divocí nemilosrdní dravci. Každý jistě čeká, že nešťastný, svojí láskou opuštěný muž, skonal v strašných bolestech, jaké prožívá člověk sežraný za živa. Ne, nic takového se nekonalo, tygři se na něj jen podívali a to bylo vše. Zaměstnanci zoo neměli pevné nervy a dravce od nešťastníka odlákali vonnými tyčinkami. Jaká vůně to byla, zdroj neuvádí, ale tygříci za ní šli jak omámení kocourci a sebevrah byl vyveden z klece. Co bylo dál, se nepíše. (zdroj: South China Morning Post)
Podle všeho dalším velice zoufalým mužem je Cyril Svoboda, protože podniká zoufalé činy. Jak jinak nazvat jeho cestu skoro přímo z operačního sálu rovnou na hlasování do Parlamentu? Přesněji řečeno nejedná se o individuální Svobodovo zoufalství, ale o skupinové, vládní.
Jenže v parlamentu nevládne jen zoufalství, ale absolutní nekolegiálnost a hrabání pod sebe, co jiného znamená následující zpráva z pondělí 19.4.: Sociálně demokratický poslanec Miloslav Vlček, který je podle informací Práva hospitalizován po operaci slinivky a prodělal plicní embolii, se svého poslaneckého mandátu nevzdá. Informoval o tom Novinky v tiskovém prohlášení. Jeho hlas tak bude chybět vládní koalici při pokusu o přehlasování prezidentského veta zákona o DPH.(Novinky)
Díky na vozíku jedoucímu Svobodovi, byl zákon o DPH schválen - to se stalo ve čtvrtek a v pátek se dozvídáme, že zákon je plný chyb, a že budou nutné novelizace… co dodat? Špidla a spol. si jdou za nějakým osobním cílem, co jim stojí v cestě letí šupem pryč.
Přes palubu tento člověk nehodil jen své spolupracovníky (jako prvního třeba Miloše Zemana a naposled Součkovou, která ho podpořila proti Zemanovi), ale hlavně voliče ČSSD.

JITA Splítková
Další články tohoto autora:
JITA Splítková

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku