Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Úterý 27.4.2004
Svátek má Jaroslav
  Výběr z vydání
 >HOKEJ: Fanoušci ante portas
 >ŽIVOT: Jedná se v podstatě o banalitu
 >ARCHITEKTURA: Japonsko v českých lázních aneb nešťastný Jan Letzel
 >ŠAMANOVO DOUPĚ: Evropa drží hubu
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Kill Bill 2 je skvělý film!
 >PSÍ PŘÍHODY: Čolek není hňup
 >DETEKTIVKA: Domek na samotě
 >REAKCE: Pan Novák lže...
 >NÁZOR:Český obraz - exkurz od medií přes inženýry až po kom. Teličku
 >POSTŘEH: O jídle
 >TÉMA: Za globální oteplení můžou mimozemšťané (část 2.)
 >EKONOMIKA: Očekávání růstu úrokových sazeb zastínilo výsledky
 >PENÍZE: Slabikář bydlení: jak vyzrát na úvěry
 >FEJETON: Nashle v Unii
 >TÉMA: Drogová koalice

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Společnost  
 
27.4. HOKEJ: Fanoušci ante portas
Jiří Wagner

Hannibal se svými troubícími slony nemohl dělat před branami Říma větší binec než lidé nazývaní fanoušky před vchodem do Arény v pražských Vysočanech se svými trubkami, píšťalami a frkačkami.

V sobotu hráli naši sportsmeni v Praze svůj úvodní zápas hokejového mistrovství světa a měli se utkat s hráči z Lotyšska. Nedalo mi to a - jakkoli mi je hokej naprosto lhostejný - šel jsem se podívat na srocení před halou. Už odedávna mně vrtá hlavou, co žene lidi do tlačenic před vchodem na fotbalový stadión nebo do hokejové haly, aby uvnitř strávili přes dvě hodiny v nepředstavitelném rámusu a většinou i bez kloudného výhledu na hrací plochu, aby pak při odchodu převraceli "z čiré bujarosti" popelnice a ulamovali autům zpětná zrcátka. Tak jsem se do Vysočan vypravil, abych si některé takové exempláře prohlédl zblízka.

Domnívám se, že jako jedinci jsou tito lidé vesměs nerozeznatelní od ostatních, ale jakmile se shluknou do skupinky, ne-li přímo do davu, stávají se z nich tvorové inteligenčně nepřevyšující veverku, s IQ rozhodně nižším nežli je dnešní datum. Moje očekávání se naplnilo, spatřil jsem mnoho individuí navlečených do bizarních roušek, dresů v národních barvách a často s odpovídajícími kašpárkovskými čepičkami na hlavách. V nedalekém obřím stanu se už dlouho před zápasem točilo pivo, takže někteří "fanoušci" z nadcházejícího hokeje asi mnoho neměli, třebaže jej mohli sledovat přímo tady, na televizních obrazovkách, aby nemuseli odcházet od pípy.

Nicméně většina příznivců oné podivné hry se poctivě mačkala před halou, aby se po nějakých dvou hodinách čekání dostala dovnitř (až na výjimky, viz průšvih lotyšské výpravy, která přijela do Prahy, kde jí byly za její peníze nakoupeny falešné vstupenky). V davu mě zaujala především jedna kuriózní trojice - jeden fanoušek měl na hlavě vikingskou přilbici s rohy, druhý jej držel za ramena a na palici měl nasazenou ruskou důstojnickou brigadýrku a konečně třetí nepřišel na nic rozumnějšího, než si na makovici nasadit přilbu wehrmachtu - dostatečná ukázka inteligence všech tří...

Naštěstí začalo pršet, což mě donutilo přestat s okouněním (a focením), jít se ukrýt do blízkého metra a odjet domů. Jako zkušenost mi to stačilo a mám za to, že se u této sportovní haly objevím nejdřív za rok - nedaleko je totiž finanční úřad, pod který spadám a kam nosím svá daňová přiznání.
Další články tohoto autora:
Jiří Wagner

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku