Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Úterý 27.4.2004
Svátek má Jaroslav
  Výběr z vydání
 >HOKEJ: Fanoušci ante portas
 >ŽIVOT: Jedná se v podstatě o banalitu
 >ARCHITEKTURA: Japonsko v českých lázních aneb nešťastný Jan Letzel
 >ŠAMANOVO DOUPĚ: Evropa drží hubu
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Kill Bill 2 je skvělý film!
 >PSÍ PŘÍHODY: Čolek není hňup
 >DETEKTIVKA: Domek na samotě
 >REAKCE: Pan Novák lže...
 >NÁZOR:Český obraz - exkurz od medií přes inženýry až po kom. Teličku
 >POSTŘEH: O jídle
 >TÉMA: Za globální oteplení můžou mimozemšťané (část 2.)
 >EKONOMIKA: Očekávání růstu úrokových sazeb zastínilo výsledky
 >PENÍZE: Slabikář bydlení: jak vyzrát na úvěry
 >FEJETON: Nashle v Unii
 >TÉMA: Drogová koalice

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Šamanovo doupě  
 
27.4. ŠAMANOVO DOUPĚ: Evropa drží hubu
Jan Kovanic

Když jsem si v neděli listoval Internetem, přišel jsem na zprávičku "Palestinské úřady pronásledují kolaboranty". Server Ihned ji převzal ze zpravodajské dílny ČTK/DPA. Mj. jsem si tu přečetl:

"Fyzická likvidace vůdců hnutí Hamas šajcha Ahmada Jasína a Abdala Azíze Rantisího vyvolala v řadách palestinské policie horečné pátrání po kolaborantech ve službách Izraele. Militantní organizace vyzvaly palestinskou autonomní správu, aby ostře zakročila proti každému napomáhači izraelské armády. Zatčeny nebo vyslechnuty už údajně byly tucty podezřelých osob. Nejméně tři lidé byli v uplynulých týdnech zabiti, napsala agentura DPA."

Já skutečně nevěřím vlastním očím. Palestinští policajti mají dělat co? Zamezit na území palestinské autonomie činnosti teroristů, nikoli stíhat spolupracovníky izraelských tajných služeb!

Dále čtu v onom článečku:

"Hnutí Fatah palestinského předsedy Jásira Arafata oznámilo, že bude stavět odhalené palestinské kolaboranty před soud. Už v březnu proběhla vlna zatýkání, při níž bylo zadrženo přes 140 Palestinců, kteří údajně napomáhali Izraeli v boji proti militantním organizacím a osnovatelům teroristických akcí. Deset osob odsoudila palestinská justice k trestu smrti, palestinské úřady oficiálně potvrdily popravu tří lidí v pásmu Gazy a na západním břehu Jordánu."

Já čumím, jak umím. Palestinská samospráva má dělat co? Starat se o školství, zdravotnictví, sociální věci a komunální záležitosti. Má "ostře zakročovat" proti terorismu, nikoli proti "napomahačům". V žádném případě nemá tato samospráva na území státu Izrael nárok konat hrdelní soudy (bez obhájců a s předem jasnou vinou...), provozovat věznice či konat popravy!!!

Už jsem to tu psal před třemi lety. (Je to možné, že za celé ty tři roky jediná země neprotestovala? Ani Červený kříž či OSN, o EU nemluvě?????) Palestinci nemají co koho soudit. Palestinští policisté (!!!) nemají co koho popravovat!

Střílení do týla a ponechání mrtvého těla (doufejme mrtvého!) napospas davu k věšení za nohu a upižlávání hlavy, než se ostatky "kolaboranta" naloží do odpadkového vozu, se těžko dá nazvat popravou - leda tak v tiskovém servisu agentur DPA a ČTK.

A mimo Izraelců protestují pouze - palestinští obhájci lidských práv!. Evropa mlčí. Přitom jak evropští lidomilci vystartují okamžitě s mohutným pokřikem, když některá země popraví odsouzeného. Nu, pravda, území palestinské autonomie není stát, řádný soud se nekonal, normálně ani policisté nejsou katy. Jde jen o vraždy. Chystají se další.

A Evropa drží hubu.
Kdyby jen držela hubu, ona si ji ještě otvírá na zločinné "kolaboranty".
Kdyby jen otvírala hubu! Evropa otvírá i své měšce a štědře poskytuje nekontrolovanou finanční podporu teroristům v Palestině.

Psáno v Praze dne 26. dubna 2004


Další články tohoto autora:
Jan Kovanic

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku