Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Středa 28.4.2004
Svátek má Vlastislav
  Výběr z vydání
 >TÉMA: Lidovci na drogách
 >POLITIKA: Unie svobody – český politický kamikadze
 >MROŽOVINY: Námořní rozpaky paní Češtiny 2
 >LIDŠTINY: Mutanti ve sportu...
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Tak tihle se s tím fakt nemažou
 >PSÍ PŘÍHODY: Psí sny
 >FILM: Choking hazard
 >POLITIKA: Prezident jako Wagner
 >POLITIKA: Falešný soucit v politice
 >EKONOMIKA: Zvyšování sazeb se očekává, ale spíše ve druhém pololetí
 >UNIE: Má důvěra v EU
 >SPORT: Mistrovství piva
 >PENÍZE: Podniky v EU: jak ulovit dotaci
 >HOKEJ: Fanoušci ante portas
 >ŽIVOT: Jedná se v podstatě o banalitu

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Zábava  
 
28.4. SPORT: Mistrovství piva
Jan Handl

Na hokejový svátek se všichni těšili. Neobvyklé sportovní zážitky, to znamená sedět pohodlně u televize, případně v supermoderní hale, a nalévat se pivem. Je libo nějaký pohyb? Proč, když se hýbají ti na ledě. Maximálně tak o přestávce protáhnout údy při odpočinkovém cigárku.

Tohle je totiž sport trochu jinak. Původní účel, tedy potýrání těla, se změnil na pouhé pasivní fandění. Dnes je sport hlavně velký obchod a se sportováním nemá nic společného. Hlavně si kupte dres a šálu, hlavně vypijte co nejvíce oficiálních piv mistrovství, hlavně se pozorně dívejte na mantinely ozdobené reklamou firem, které něco dokázaly.

Vidět utkání v nové aréně, to je skutečně zážitek. S ubíhajícími minutami zápasu pomalu přibývá ploužících se mátoh, které rozhodně nemohou vnímat výjimečnou atmosféru sportovního svátku. Zatímco velmi dobře honorovaní sportovci na ledě předvádějí divy a těší se z toho, že jejich zaměstnání je baví, diváci si v hledišti huntují zdraví. Možná, že nepochopili základní poučku, totiž že nejlepší sport je ten, který sami provozujete. Je jejich nejlepším sportem tedy popíjení piva a hulákání. Možná ano, ale jejich zdraví si to nemyslí.

Spotřeba piva během šampionátu asi rapidně vzroste, jak jinak. Sponzoři se zviditelní a už se nikdo nebude hádat, které že pivo je vlastně tím oficiálním pivem českého hokeje. Je to jedno, hlavně že pije, jsme přece Češi!

Nový druh zábavy, to je to, co nám přinesla nová hala. Kamera zabere mladý páreček a na obří kostce se objeví jejich vyděšené obličeje orámované srdíčkem. Mládeži, polibte se! Jakmile se tak nestane, obecenstvo si s chutí zapíská a rozčarování zalije pivem. Líbejte se, tleskejte, fanděte - to všechno uděláte podle rozkazu, a rádi. Nemusíte se totiž o nic starat, jenom řvete, tleskáte, upíjíte pivo a sledujete perfektní podívanou.

I tak ohromující atmosféra vás za chviličku znudí. Při druhé třetině celkem nezajímavého utkání (nezajímavé utkání = nehrají "naši") už začnete pokukovat po vedle sedících fanynkách. Občas zjistíte, že omylem sledujete zápas na obří krychli, a ne v reálu. Nakonec odkráčíte domů rozlámaní ze sezení na superpohodlných sedačkách obohaceni o pěkný sportovní zážitek. Doufám, že nás zklamaných je co nejméně…
Další články tohoto autora:
Jan Handl

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku