Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Čtvrtek 29.4.2004
Svátek má Robert
  Výběr z vydání
 >ZE STARÝCH NOVIN: 1. máj 1934 a perspektivy v medicíně
 >ŠAMANOVO DOUPĚ: České ovečky jdou do unie
 >DOKUMENT: Tisková zpráva o zmražení majetku Vladimírovi Železnému
 >HISTORIE: Marx - mýtus a skutečnost
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Přelstěná hovada
 >PSÍ PŘÍHODY: Ztráty a nálezy
 >NÁZOR: Jak se štědrost nevyplácí
 >NÁZOR: Průzkumy veřejného mínění
 >NÁZOR: Podnikatelé
 >MEJLEM: Ohlasy a názory čtenářů
 >INFO: Růžový panter o NBÚ
 >POSTŘEH:O stydlivosti
 >NÁZOR: Padělané šatstvo
 >NÁZOR: O překupnících
 >TÉMA: Lidovci na drogách

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Bartovy příhody  
 
29.4. PSÍ PŘÍHODY: Ztráty a nálezy
Ondřej Neff

Psi se vyznačují tím, že v jednu chvíli zde jsou a v druhou chvíli, bezprostředně navazující, je nevidíte. Nedá se říci, který z nich v tom vyniká, je to vlastnost asi společná jim všem. Zatím jsem měl bližší kontakt se třemi: s nebožtíkem Gordonem, s Bartem a v posledním roce i se Šogo. Šogo mizí a zase se objevuje - vždycky z nečekané strany. Někdy ji i vidím mizet, jako štíhlou bílou šmouhu. Volám potom na tu stranu, kam šmouha směrovala, pak se ohlédnu a Šogo stojí za mnou. Pohybuje se v kruzích.

Bart mizí nejméně z těch tří, ale taky mizí. Včera zmizel na procházce do oblasti usedlosti Šalamounka. Byla to společná procházka, volali jsme Barta s Vločkou oba, přiběhla Šogo (z jiné strany), ale po Bartovi ani vidu... jen trochu slechu. Z křovin jsme slyšeli štrachání a funění. Buď tam někde vězel dinosaur, zatoulaný z jurské doby, nebo hroch uprchlý ze ZOO, anebo se tam mohl skrývat Bart. Proč ale nepřiběhl? Naše volání bylo tak úpěnlivé, že přivábilo i Šogo!

Vysvětlení je prosté, milý Watsone.
Bart vběhl do oploceného prostoru. Běžel pak po hlase a nemohl se přenést přes ohradu. Kdyby měl v kotrbě krapet rozumu, zaštěkal by. Ale to on nikdy neudělá. Nezaštěká, ani když se za ním zaklapnou dveře do místnosti, které se otevírají dovnitř. Je tam jako myš v pasti, sedí, kouká, ani nedutá.
Tam za tím plotem dutal, díky tomu jsme ho našli, jinak , kdyby nedutal, by se nakonec musel skamarádit s tím dinosaurem, který v těch opuštěných končinách taky určitě bydlí.


Další články tohoto autora:
Ondřej Neff

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku